Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki össze-vissza becézgeti, puszilgatja és ölelgeti a macskáját?

Figyelt kérdés

A 16 éves húgomnak 2 éve van egy macskája. Már többször feltűnt, h szinte állandóan az ölében van a macska és mindig ott simogatja. A macskát Málnának hívják, de a húgom mindig Mancinak, kicsi drágámnak, édesemnek, stb. hívja...

Szerintetek is teljesen normális ez? Mert a szüleinknek is mondtam már, de nem vették komolyan, és szinte még ők néztek hülyének engem h hogy jut eszembe h ezt már nem normális egy állattal csinálni...

/én is imádom az állatokat, nekem is van 2 macskám, és 2 kutyám, de nekem ez már túlzás az amit a húgom csinál/



2012. jún. 12. 18:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy nem érted, de tényleg meg lehet szeretni annyira egy állatot, mintha a család része lenne.
2012. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%

Hát szereti a macsekot az biztos.

Bár én nem engedném,hogy puszilgassa vagy a macska megnyalja,mert ha belegondolok,hogy a macska akár a puszi előtt 1 perccel nyalta a saját seggét,és utána húgod puszikat ad neki..eléggé morbid..

2012. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
A párom is, és én is ugyan ezt tesszük a palotapincsinkkel, és nem tartom magam e miatt félre sikerültnek. Egyszerűen imádjuk ezt a kis drágát!
2012. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Normális. :) Ha nincsenek barátai, akkor pláne.

Én fanatikus állatimádó vagyok, van kutya, macska, szintén becézgetem őket, de vannak barátaim, párom, fősulira járok:)Úgy bánok vele mintha ember lenne, hisz családtag:)

2012. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%
Én néha bekapom a fülét! Na ehhez mit szólsz? :D
2012. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%

Hát gondolom s lelkének biztos jó, hogy így szereti.

De a betegségek terén már nem olyan frankó. Mondjuk azt nézzük a terheseken is megnézik a macskaplazmózist van e aktuálisan....az csak egy a káros betegségekből amit terjeszthet. Vagy a homokozóba pisilése után pl vakságot kapni...végülis mint itt is írták a macska rendelkezik egy gyönyörű ívelt gerincel így képes a pisis, szaros valagát nyalogatni (csúnyán kifejezve) s bizony azt keni tesód csak magára.

Nyílván a bolhák, élősködők ellen tesztek de a szőre is ott van ami hullik stb.

Ne nézzetek ez miatt állatellenesnek, tesómnak is volt macskája világéletében meg nekem is kutyusom de puszilgatni, archoz rörzsölgetni nem szabad. Még a lakásban tartott, oltott, látszólag egészséges állatokban is lehet olyan a nyálában ami neki gondot nem okoz de emberre veszélyes. EGyik tanárom is egy ilyesmi házikedvenc harapásától kapott vérfertőzést majd pár hónap kórházba rohangálás után elhunyt. :( Pedig annak az állatnak is volt oltása, rendszeresen volt fürdetve meg kis "cuki" volt a gazdijának.

2012. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

Egyszer az egyik dokumentum csatornán az volt a téma hogy melyek azok a helyek ahol a legtöbb baktérium ami az emberre is veszélyes lehet hol található. Az embereket kérdezték,hogy mit gondolnak hol vagy merre található a legkoszosabb,legtöbb ártalmas baktérium. Mindenki első helyen a nyilvános wc-t jelölte meg.

Kiderült,hogy az állatok szájában,nyelvében rengeteg olyan baktérium található ami akár ártalmas is lehet az emberre.(a wc kilincse a macska szájához képest igencsak tiszta,baktérium mentes.) Na azóta a műsor óta bár imádom a kutyámat,igyekszem nem puszilgatni a száját,és elkerülni,hogy ő is megnyalja a számat véletlenül..

2012. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen...oké családtag de aki ezzel magyarázza az mondjuk az anyjának, tesójának is nyalogatja a száját orrát? No ugye hogy nem. A családtagság azzal nyilvánul meg, hogy lakásban van, rendes élelem, alvóhely, játék, tiszteséges bánásmód. Nem smacizás. Az állatnak mindegy inkább örülne egy új nasinak vagy vakarófának.
2012. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nem normális. Azt hiszem előttem már kimerítően leírták az egészségügyi kockázatát. Másrészt pedig, így nyalni-falni az állatot önzés. Persze, az állat nem tiltakozik, mert kedveli a simogatást, de inkább csak eltűri a puszilgatást, mert nem akarja a gazdáját "megbántani". De az állatok nem ezért vannak. Társnak, de nem ember/partner/gyerek/anya pótlónak.
2012. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
41%
#7 - A mosogatószivacs a nyertes a legtöbb bacival.
2012. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!