Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Helyén való otthon hagyni egy...

Helyén való otthon hagyni egy csecsemőt (1,5 hónapos) a 11 éves bátyjával rendszeresen?

Figyelt kérdés

Anyuka visszament dolgozni, de se bébicsőszt, se bölcsit nem akar fizetni.

Apuka is csak este van otthon. Anyuka munka-időbeosztása olyan, hogy hétfőtől csütörtökig, reggel 8-tól délután 4-ig nincs otthon.

A 11 éves fiú sokat hiányzott az iskolából, mert a kisöccsére vigyázott. Emiatt is sok bonyodalom volt az iskolában, "amiért persze az igazgató volt a hülye". Most nyári szünetben valamivel könnyebb a helyzet.


Szerintem nagy felelőtlenség ilyet tenni, de mikor ezt megemlítettem az anyukának, az majdnem lesikította a hajam.

Azt sem értem, hogy az apuka hogy engedheti ezt.


Tényleg elég érett erre a feladatra egy 11 éves fiú?

Az anyagi körülmények egyébként megengednék, hogy anyuka otthon maradjon.



2012. jún. 26. 18:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Ha ezt jelenti valaki a védőnőnek, kimegy a gyámhatóság, és el is vehetik a kicsit.
2012. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nem is tudtam! Jobb lesz figyelmeztetnem komolyan, mert már az egész utca őt szidja...
2012. jún. 26. 18:55
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Nem, és szerintem ekkora gyereket be sem vesznek bölcsibe, főleg nem nyáron, többnyire várólista van.

A védőnőnek meg az lenne a feladata, hogy ezt jelenti.

2012. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
95%

Vannak 11 éves fiúk akik a korukhoz képes elég érettek,de nagyon nem helyes hogy az a 11 éves fiú nem élheti a gyerekkorát.. Neki az lenne a dolga hogy tanuljon, focizzon,a barátaival játsszon. Nem az ő feladata lenne,hogy csecsemőre vigyázzon..Szegény gyereknek nem szabadna 11 évesen pelenkákat cserélnie, meg pici gyerekre vigyázni..

Én tuti megmondanám az anyának,hogy szégyellje magát,hogy a nagy fia életét így tönkre teszi..Ha meg leordítaná a fejem, akkor én is ordítva mondanám,hogy na ezt a gyámügyeseknek magyarázza el,mert szólok nekik..

2012. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%

1. A picinek még szopnia kellene, amihez az anyára lenne szüksége

2. A tesónak az iskolában lenne a helye, nemcsak azért hogy tanuljon, hanem mint tudjátok ti is, ha összejön az 50 óra hiányzás, ugrik a családi pótlék. Akkor kérdés, hogy megéri-e.

3. Meg egyáltalán:nem egy 11 éves fiúnak kell egy jószerivel újszülöttet ellátni

2012. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%
A baba még annyira pici, mint amennyire gyerek egy 11éves kisfiú. Jöhetnek olyan szituációk, amit a fiucska nem tud kezelni, bepánikolhat és kész a baj. Akár egy egyszerű bukás/hányás és okozhat katasztrófát. Semmiképpen nem szabadna ráhagyni a babát.
2012. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem lenne szabad. Ugy gondolom, hogyha valaki gyermeket vallal, akkor pl ezt is figyelembe kell vennie, hogy lesz-e szuksege segitsegre, ha igen, akkor van-e, ha nincs, akkor meg tudja-e fizetni.

Nekem is van ismerosom, aki a gyermeket ot eves koratol siman egyedul hagyja otthon, eleinte csak egy-egy orara, de most mar siman fel napra is. En nem mernem.

2012. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Próbáltam én már vele beszélni, de annyira egy arrogáns nő, hogy senkire nem hajlandó hallgatni. Na de ezt a gyámügyes részt nem tudtam, úgyhogy majd alaposan felvilágosítom.


Igen, szegény 11 éves fiú reggeltől délutánig a kisöccsével van. Tényleg el tudja látni a feladatát (etetés, pelenkázás, büfiztetés), de az utóbbi időben annyira antiszoc lett, hogy ha az anyja zavarja, hogy menjen játszani az utcabéli fiúkkal, akkor sem akar menni. Ott ül anyuka szoknyája mellett, pedig egy életvidám kisfiú volt korábban.

2012. jún. 26. 19:01
 9/36 anonim ***** válasza:
94%

Én nem az anyának magyaráznék a gyámüggyel kapcsolatban, hanem szépen tennék egy (lehetőség szerint névtelen) bejelentést. Elmondanám, h milyen napokon, milyen órákban vannak egyedül a gyerekek.

Lehet akármilyen ügyes egy 11 éves kisgyerek, akkor sem tudnék otthon hagyni két kiskorút felügyelet nélkül. Nem tudnék elszámolni magamank, ha baj lenne. Nem bírnám nézni a nagyfiamat, ha a kicsi bölcsőhalált halna. Nem bírnám nézni a szomorú gyerekem, aki nem élhet gyerekként.

Párom hozzá hasonló korú volt, mint ő és sokszor kivette az anyja kezéből a húgát, mikor látta, h az anyja rosszul van, fáj a feje. De anyósom sosem hagyta őt otthon, csak mikor 17-18 éves volt párom, de akkor kapott is fizut anyóstól a csőszködésért.

2012. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%
Szólj a védőnőnek, majd ő megfenyegeti.Jelentenie kell a gyámügynek, ha a tudomására jut
2012. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!