Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elegem van a szüleimből. Ez...

Elegem van a szüleimből. Ez normális?

Figyelt kérdés
Mostanában lettem 14 éves és még nem érzem úgy hogy nagyon kamaszodnék.Ellenben sokkal jobban idegesítenek a szüleim és a húgom mint régen, a bátyámmal pedig jobban kijövök.Ez persze nem azt jelenti hogy ne vesznék össze a bátyámmal és ne lennék néha jóban a szüleimmel, de sokkal inkább szeretnék egyedül lenni (amit régen utáltam), mint velük.Főként apámból van elegem.Valahogyan nem tudunk közös nevezőre jutni.Az egyetlen személy akivel szívesen vagyok az a nagymamám, de hát mégsem költözhetek hozzá.Minden akkor kezdődött amikor egy éve otthagytam az általánost és elmentem 6 osztályosba.Mérges voltam a szüleimre amiért ott kellett hagynom a barátaimat.Ez a változás szinte ellehetetlenítette a kapcsolataimat, mivel Budapestre jártam suliba, de Taksonyban élek.Visszatérve otthon nem szeretek lenni, mert hely hiányában nincs magánéletem, ami ahhoz vezet hogy fél óra elteltével elegem lesz a szüleimből és a testvéreimből.Mit tudnék ez ellen tenni? Vagy ez az én koromban normális?

2012. júl. 14. 08:44
 1/7 anonim válasza:
Szeringem ebben a korban ez tök normális majd kinöjůk eccer nem??? Amugymeg velem is ez van..és én is legföképpen az apámmal vagyok,igy,aki igszábol a nevelö,apám és velem ugyérzem,hogy mindig kivételezik és nem,ugy bán velem mint az igazi gyerekeivel :/ .... De m1... Szerintem ez tök normális ebben a korban : )
2012. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
13/L voltam.
2012. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
előző: de a helyesírást lehet hogy nem növöd ki...
2012. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom... Én amint elkezdtem kamaszodni, hirtelen kicsit lázadtam (kipróbáltam ezt-azt) de mostanra csillapodtak a dolkgok, és ilyen jó még nem volt apámmal, vagy a húgommal a kapcsolatom.
2012. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én tök ügyan így vagyok, csak náluk apámék folyton nyírják egymást, öcsém függ, hogy hogy kelt fel, bátyám nincs.

Én is gondolkodtam mrá, hogy nagyszüleimhez öltözök, emrt nem bírom itthon, és nem is támogatnak. Apám képes tönkretenni számomra értékes, akár több 10000Ft értékű dolgokat is, mert neki nem tetszik, ezzel szembe nagyszüleimnél segítséget kapok. Néha belőlük is elegem van, amikor egymásra tronfolnak, hogy kinek fáj mije jobban...

2012. júl. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
S
2012. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hello!

Én is átéltem ezt, szinte ugyanígy. A szüleim elváltak 7 éve, van egy öcsém meg egy nővérem aki 8 évvel idősebb nálam. Mivel anyum munkamániás, a tesóm vigyázott ránk és valamiért utáltam őt. Az öcsém 2,5 évvel fiatalabb nálam tehát nem értett meg amikor 2 éve, 13 évesen kamaszodni kezdtem, a nővérem már felnőtt volt, nekem pedig dühkitöréseim voltak, minden a főldhöz csapkodtam stb. Pokollá tettem a családom életét. Egyik nap, egy vita után, elmentem otthonról és 100 km vonatozás után még 1 órát ültem a hidegben apukám háza elött, amíg a pasija haza nem ért a suliból. Ő akkor múlt el 19 ( akkor kezdte az egyetemet ahol összejött apámmal). Egész addig utáltam a srácot , de kedves volt velem, beengedett és felhívtam anyumat, hogy náluk vagyok. Elbeszélgettünk és azt mondta, hogy mielött valami goronba dolgot vágok a családom tagjaihoz, gondolkodjak el azon , hogy mi lenne, ha nem lennének velem. Mi lenne velem nélkülük? Semmi lennék.

Ezek után mindig így tettem és megjavultam, jobb a közérzetem is. A kistesóm most kezd kamaszodni és bunkósodni, kezdem Erezni milyen rossz lehetett enhem elviselni a nővéremnek... öcsimet meg majd elküldöm a mostohaapámhoz beszélgetni :) Szerintem te is gondolkozz el azon, hogy mit tennél a családod nélkül.

2012. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!