Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha gyanítom, hogy...

Mit tegyek ha gyanítom, hogy a testéverem meglop?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik,hogy én most 17 vagyok ő meg 9 éves lány.Először nem akartam elhinni,de mivel nyár van ezért dolgozom és a pénzem otthon van.Egész nap csak ő van otthon kivéve amikor az anyánk hazajön délben.Mivel már volt olyan eset,hogy eltűnt a pénzemből kisebb összeg ezért azóta szinte naponta 2x megszámolom(tudom beteges).

A helyzet,hogy múlt estéhez képest ma hiányzott 20 euro.És itt jön képbe a testvérem.Mivel megtaláltam a pénztárcájában a 20-ast.Nem vontam le semmi következtetést belőle mert lehet,hogy az ő pénze mivel neki is van spórolt pénze a szülőktől,de azt másik pénztárcában tartja.Először azt hittem,hogy átrakott csak a másikból,de megszámoltam és nem hiányzott neki belőle az a 20-as.Más meg nem lehetett ugyanis senki nincs otthon akkor amikor én sem vagyok csak ő.

Mit kellene tennem?Kérdezzem meg?



2012. júl. 18. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem jelöld meg a pénzedet, hogy fel tudd ismerni, ha legközelebb is hiányzik. Most hiába kérdeznél rá, úgy is letagadná, de azért megemlítheted, hogy hiányzik a pénzedből.
2012. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tedd el a pénztárcádat máshova, ahol nem találja meg.

Az első válaszoló ötlete is nagyon jó.

2012. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dugd el biztos helyre a pénzed és fenyítsd be, hogy nagy sz.rban lesz, ha mégegyszer lopni mer. Eszem megáll, 9 éves kis pisisek ilyet művelnek a családjukkal... Olyan pofont levernék neki, hogy az nemigaz....
2012. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Ne ijessz rá, ne alázd meg (más előtt végképp ne). Mondd el neki értelmesen, hogy lopni csúnya dolog, ha mástól, idegentől lopna azért még javítóintézetbe is zárhatnák. Mondd neki, hogy ne forduljon elő még egyszer, mert következő alkalommal szólsz anyukátoknak. Utána pedig kérdezd meg, hogy mire kellett neki a pénz, mit szeretne venni, és ha esetleg olyan, amit te megengedhetsz magadnak, vedd meg neki. Hidd el, hogy ezek után soha többé nem lopna, nemcsak gyerekként, hanem felnőtt fejjel sem.

Én is lopós voltam kiskoromban, szégyellem is, de szerintem nincs olyan gyerek, aki ne csenne el ezt-azt, főleg testvértől, akinek a cuccaihoz könnyű hozzáférni. Ettől még nem rossz gyerek, de beszélni kell vele.

2012. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

- Ha teljesen biztos vagy abban, hogy ő nyúlta le a te pénzedet, és az is látod, hogy az ő megtakarítása érintetlen (ezek szerint te is hozzáférsz az övéhez), akkor most "lopd tőle vissza"!

Ha szóváteszi, akkor megmondod neki, hogy a te pénztárcádban csak annyi van, amennyit már eddig megtakarítottál! Ő sem fog tudni rádbizonyítani semmit.

- Következő lépésként tedd máshova a megtakarításodat, és mondd meg a huginak, hogy van egy külön listád az általad félretett pénzed sorszámairól, a lista a mamátoknál van. Eszébe se jusson még egyszer lenyúlni a pénzedet, mert nagyon megbánja.

2012. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

ma 18:48-nak a visszalopást illetően mindenben igaza van! Én nem lopnám vissza tőle, de mindenképpen lebuktatnám a lányt! Nem szabad szerintem azt a példát követnie majd a visszalopkodást alapul véve, ha meglopnak lopjak valamit én is vissza valakitől...


(OFF: Nálunk a gyárba folyamat tűnnek el a kaják és sz.tem néhány idióta akitől ellopták az ennijét akkor bosszúból elviszi a másét, mert Ő is éhes. Mondjuk ez csak egy példa amit senki se kövessen).

2012. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Off. Szomorú,hogy lassan a családban megy a "lopás"


Szerintem más helyre tedd a pénzt.

2012. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A "visszalopás" ez esetben nem más, mint a jogos tulajdon visszavétele attól, aki azt eredetileg elbirtokolta.
2012. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

visszavettem tőle azt amit elvett(ugyan azt).

a pénzem is eltettem máshová.ha megint eltűnik bár ezt kétlem mert magas helyre tettem,de ha megint eltűnne a tudtom nélkül akkor szólok neki,hogy azért ezt nem kellene.

csak azt nem értem minek kell neki az enyém amikor neki is van majdnem ugyan annyi mint nekem?!

2012. júl. 18. 19:48
 10/10 anonim válasza:

Jelold meg a penzedet, papirbol van fog ra a toll, de ugy, hogy ne legyen feltuno, ne vegye mas eszre. Eleg gyorsan ki fog derulni ha o lopja el. :)

Egyszer rabizonyitod, tobbet nem fog probalkozni.

2012. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!