Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen szülők az ilyenek?...

Milyen szülők az ilyenek? Semmiben nem támogatnak!

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem egy hisztis kisgyerek vagyok :D Egyszerűen vannak céljaim, amiket a képességeimhez és szorgalmamhoz reálisan próbálok igazítani. Konkrétan orvos szeretnék lenni 13 éve korom óta, de a szüleim mindig is le akartak beszélni. Szerencsére már kezdik elfogadni, de mikor közöltem velük, hogy külföldön, azóta hú...Jönnek ilyen szövegekkel: ,,Na, és hol fogsz lakni? Ki fog gondozni téged? (-.-)...Szeresd a hazát, itt élsz" Én meg nem tudom, röhögjek vagy sírjak XD Lehet, burkoltan azt akarják kifejezni, hogy hiányoznék nekik, de...ez már sok! Mondjuk, az ő "terveik" szerint én mindig is velük fogok lakni és majd ők segítenek gondozni az unokájukat minden áldott nap, és dirigálni fognak nekem egész hátralévő életemben. Tegyük hozzá, a nagyszüleim a szomszédban laknak -.-. Igazából egyik szülőmnek sem volt soha önálló élete; apukám mellett laktak mindig a szülei, anyukám pedig a gimi után egy biztonságos házasságban talált otthont. Nem csoda, hogy nem értenek meg.


Eltervezik az életemet, ami engem szörnyen irritál! És én? Ez nem az én életem, hanem az övék! Mondjuk, már értem el eredményeket:

1. elfogadtattam velük, hogy jövőre orvosira jelentkezem

2. már elfogadták, hogy Pestre jelentkezem Debrecen helyett (Nyíregyházán lakunk, de persze, hogy figyelni akarnának engem...)

3. megengedték, hogy felsőfokúzzak angolból (Cambridge-t választottam, de most is attól féltek, hogy még talán fel is vennének külföldre felsőfokkal...)


Vajon a régi rendszer áldozatai? Úgy értem, olvastam egy cikket (töriből még nem járunk ott), hogy a régi rendszerben félemlítették meg az embereket, tiporták el álmaikat és a hazaszeretettel manipuláltak...lehet. Vagy csak tájékozatlanok? Végül is mindig a hagyományokra alapoztak és családi tapasztalatokra. A rokonságon belül viszont még soha senki nem volt orvos, sőt, még értelmiségi sem (kivétel anya, de ő is csak óvónő). Még csak külföldre se mentek, csak apa osztálykiránduláskor még régen Lengyelországba). Pedig az angoltanárom is mondta, hogy egész rendszer van kiépülve, hogy a jól képzett magyar orvosokat Németországba hívják, ahol csak a rezidensképzésbe kell bekapcsolódniuk. Vagy Dániában, Norvégiában, Svédországban még csak orvosi egyetem sincs, mert nekik jobban megéri csak a rezidensképzésre fordítani a pénzt. Persze, ezekről a szüleim nem tudnak. Ők olyan túlélés típusúak. Megvenni a reggeli kenyeret, elmenni dolgozni, hazajönni...ennyi egy nap. Hozzáteszem, így is átlag feletti fizetésük van, de én inkább azt mondanám a családomra: gazdag parasztok (kiv anya, neki van diplomája). Nem tudom, kire ütöttem...Amúgy a húgom támogat egyedül. Ő fogorvos szeretne lenni, mondjuk, szeretne tőlem majd egy kis pénzt kérni, hogy magánrendelőt építhessen XD Jó, benne van a hátsó szándék.


Van valaki hasonló cipőben? Remélem, ha szerencsével felvesznek Pestre, több infoval tudnak engem ellátni :) Köszönöm, hogy leírhattam, nektek legalább elmondhatom, ha a szüleim nem is állnak mellettem...


18/L



2012. aug. 7. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg embert ismerek, aki hasonló cipőben járt. Igazán a lényeges az, hogy te mit szeretnél az életben. 18 vagy, igazán már csak a te döntéseid a lényegesek. Sose engedd, hogy másik életét éljed.
2012. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak az én hozzáállásom kicsit távol áll a hagyományos felfogástól :D Kilógok a sorból :D Vicces, de van, aki már most kérdezgeti (a nagynéném), hogy mikor megyek már férjhez...Mondom, ez manapság nem divat iylen fiatalon :D Nehéz kitörni...de nyugtató a tudat, hogy nem vagyok egyedül. Ha mesefigurához kéne magam hasonlítani, akkor inkább Mulan vagy Merida lennék.
2012. aug. 7. 20:21
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Féltenek.

Nekem meg az a furcsa, hogy valaki nagyon könnyen tud hazát váltani. Ez nem a régi rendszer áldozata beidegződés, hanem a szülőföld szeretete, egyféle földhözragadtság, de a jó értelemben. Valahová kötődni kell. Mindenhol máshol idegen maradsz.

Ezt csak az értheti meg, aki már volt talajvesztett, gyökértelen, vagy legalább el tudja képzelni. milyen az.

A szülőket pedig majd csak akkor érted meg, amikor magad is szülő leszel. Akkor derül ki, hogy még magadnál is fontosabb a gyereked, az, hogy mi van vele.

2012. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Csak is a magad életét éld. Amit TE szeretnél azt valósítsd meg. Irány külföld, ha lehetőséged van rá. Én éltem a régi rendszerben, a szüleid viselkedésének semmi köze hozzá. hogy a régi rendszerben félemlítették meg az embereket, tiporták el álmaikat és a hazaszeretettel manipuláltak..." hogy a régi rendszerben félemlítették meg az embereket, tiporták el álmaikat és a hazaszeretettel manipuláltak..." Bocsi, de ezt elég hülyeségnek tartom így.:)))))))
2012. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
64%
Nem tudom a szüleiddel mennyire lehet leülni és megbeszélni a dolgokat vagy hogy meghallgatnának-e. De szerintem gyűjtsd össze a gondolataidat, majd minden érvet az orvosi kar/külföld mellett, nézz körül az interneten, biztos rengeteg tapasztalatot találsz. Ha úgy érzed felkészültél, mond meg nekik, hogy beszélni szeretnél velük, és lehetőleg halgassanak végig. Ezután számolj be arról, hoy ez neked miért fontos :) Remélhetőle megértik. Valamint a leírtak alapján márt is éreznek ezzel kapcsolatban. Mond el nekik, hogy ha messzebb laksz/élsz, nem azt jelenti, hogy elfelejted őket, utánna is lehet szoros kapcsolatotok, rengeteg lehetőség van (pl. mobil, skype) :)
2012. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érte, és köszönöm a tanácsokat, de ők diktatorikus szülők. Majd elfogadják, ha mondogatom sokáig, mert már merek velük szembe szállni. Még visszahúzódottabb voltam 8.-osak és a Krúdy biosz tagozatára szerettem volna jelentkezni (heti 6 bioszórával), de még csak felvételizni sem engedtek, mert ők már eltervezték, hogy én 5-12-ig nyolcosztályosba fogok járni...már mind1 de megfogadtam, hogy soha többé nem hallgatni rájuk, mert engedelmeskedni nekik volt életem egyik legrosszabb döntése...
2012. aug. 7. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

NEm egészen a kérdésedre válaszolok, de az legalább is nem igaz, hogy

"Dániában, Norvégiában, Svédországban még csak orvosi egyetem sincs"


Dániában:

[link]


Norvégiában:

[link]


Svédországban

[link]


Szóval ha a ezt állitotta valaki, hogy ott nincs ilyen képzés, annak vagy fogalma sincs, vagy hazudik.

2012. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Ha nem akarsz azt tanulni, amit a szüleid támogatnának, arra jogod van, de akkor szervezd meg, hogy le tudd magad közben tartani - azt ugyanis nem várhatod el tölük, hogy olyasmiért fizessenek neked, amit nem tartanak jónak.


Öszintén szólva a kérdésed alapján én garantáltan nem támogatnálak, amilyen stilusban a szüleidröl irsz, az igencsak lenézö - ha az én gyerekem így írna, akkor nagy ivben kirúgnám otthonról, nemhogy tanittassam.

2012. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon sokféle szülő típus létezik. Amilyenek a te szüleid, ilyent én is ismerek.A gyerekeiknek mindenképpen a közelükben kell élniük. Az unokát kisajátítják, stb. A lányuk pár éve úgy szökött el Németországba a gyerekével, hogy reggel elmentek , mintha munkába mennének és oviba. Inkább nem vittek magukkal semmit, mert a szülők öngyilkossággal fenyegetőztek .Kb 2 év után kezdtek megenyhülni és elfogadni a lányuk párját és azt a tényt, ők ott élnek és jól élnek.
2012. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
76%
Az én szüleimmel is voltak/vannak gondok. Egyébként soha nem voltunk szegények, de a terveimet vagy nem támogatták, vagy bekavartak valamit aminek csak hátránya volt. Én is hibáztam dolgokban, de amit ők tevékenykedtek az csak tovább rontott a helyzeten. Biztos hogy nem így nevelném a gyerekemet, ha lesz, nem értem pontosan mi áll ennek a hátterében. Bizalmatlanság, tudatlanság ?
2012. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!