Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 éves lány vagyok, párom...

21 éves lány vagyok, párom 22. Egy hónapos terhes vagyok és sajnos nagyon tájékozatlan az ügyben, milyen ügyeket kell most intéznem. Orvosnál voltam, minden rendben van. Sajnos szülők nem támogatnak, egyenlőre nincs hol együtt laknunk. (? )

Figyelt kérdés

Vajon mennyi esély van önkormányzati lakásra? Mennyi idő után mehetek gyesre? Utóbbi 3 évben bejelentett munkaviszonyom 1 év 7 hónap volt, a többi nem bejelentett volt.

1 hónapja kirúgtak munkahelyemről, próbálok munkát találni. Pesten élek így bízom benne, hogy lesz valami munkalehetőség. Tehát nem tudom merre, hogyan induljak, kérem aki tud tanácsot adni, segítsen!


2009. ápr. 12. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Gratula a babához! Fiatalon lesztek szülők. :)

Miért nem támogatnak a szülők, jó ég???! Ha megszületik a baba, biztosan meg fog változni a hozzáállásuk, node nektek addig is kéne valami...


Önkormányzati lakás az már szerintem nem lehetséges, illetve ha mégis, azt több gyerekes, rászorultaknak adják, de úgy tudom, mostanában van olyan is, hogy 5 évre pályáztatják.. tehát ki kell fizetni előre egy csomó lakbért.. (asszem minimum egy évit.. de ebben nem vagyok biztos).


Rokon, barátnő, testvér? Albérletben vagytok? Fiú szülei, nagyszülei?

2009. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
GYES és családi pótlék munkaviszony nélkül is jár szülés után, csak a GYED nem, ami jóval magasabb összegű. A GYES-t meg a családit a szülés után pár héttel már át is utalják illetve gyermekágyi segélyt is kapsz nem sokkal a szülés után. Ez egyszeri támogatás kb. 63000 Ft. Hány hetes terhes vagy? GYED-hez tudtommal 180 nap munkaviszony kell. Inkább a szülőket próbáljátok meggyőzni arról, hogy ez a baba az unokájuk lesz, a legnagyobb kincs. Szemét dolog volt, hogy kitettek otthonról. Volt ennek más oka is?
2009. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyű helyzet, de szurkolunk Nektek!

Sajnos gyás és gyed csak akkor jár, ha munkaviszonyból mész el szülni, úgyhogy szerintem most az lenne a legfontosabb, hogy találj valakit, aki bejelentve alkalmaz. 2 éven belül kell meglennie a fél év munkaviszonynak (egyenlőre). Úgy látszik ezzel nem lenne gond. Persze bármilyen állást nem vállalhatsz el így, pl.: árufeltöltő szóba se jöhet.

A lakással kapcsolatben kérdezd meg a védőnőket, hátha tudnak segíteni. Nekik ez is a dolguk.

Meglátod a babád mindent megér! Sok sikert a munkakeresésben és problémamentes terhességet kívánok Neked!

Ági

2009. ápr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságokat,nagyon kedvesek vagytok! :)

A munkaviszonyommal nincs gond,az elmúlt két évben megvan háromnegyed év 8 órás bejelentett illetve fél év 4 órára bejelentett munkaviszonyom,illetve úgy néz ki (nagyon bizakodó vagyok),hogy összejön egy ügyfélszolgálati munka,8 órás bejelentett.Ez pocakkal is tudnám végezni elég hosszú ideig. :)

2009. ápr. 17. 06:40
 5/9 A kérdező kommentje:

Előző kérdésekre válaszolva:

-nem,nem volt más oka annak,hogy páromat kirakták otthonról a szülei.Azt mondták,ha nem vállalja a babát,maradhat.Pedig addig,amíg ki nem derült a dolog,nem volt különösebb probléma.Párom édesanyja extrémebbnél extrémebb dolgokat talált ki,például hogy nem is vagyok terhes...No komment.

-a pici 6 hetes,és nagyon várjuk már,hogy kerekedjen a pocim :)

-szerencsére párom másfél-két hónapra egyik ismerősömhöz mehetett,így ha nekem is összejön a munka,akkor 2 hónap múlva albérletbe tudunk majd menni

2009. ápr. 17. 06:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Pont azon gondolkodtam,hogy vajon meg lehet élni a mai világban egy egyszobás albérletben kisgyermekkel?Nagyon aggódom emiatt.Nem volt betervezve a pici,de nagyon örülünk neki s én vagyok a világ legboldogabb kismamája :)

De valóban aggaszt ez a kérdés: mennyire egészséges egy pici babának hogy a szüleivel egy szobában van,illetve lehetséges-e a mai világban albérletben megélni egy pici babával?

2009. ápr. 17. 06:45
 7/9 A kérdező kommentje:

Elképzelhető,hogy tudok magamnak egy hétvégi állást is,ez szórólapkihordás postaládákba.Szabad-e ilyen mellékállást vállalnom?A hátamra kapok egy táskát,pl. 5 kg a súly amit vinnék a hátamon.

Ez már túl megterhelő lenne,veszélyt jelentene a picire?Mert ha igen.semmiképp nem vállalom el,de jó lenne valami mellékállás a főállás mellé,hogy minél több pénzt gyűjthessünk össze a pici érkezéséig.

2009. ápr. 17. 06:47
 8/9 A kérdező kommentje:

(Húúú,mennyi kérdést tetem fel,kezdem már kellemetlenül érezni magam) :)

Így,hogy ismerősnél lakhat párom egy kis ideig,találtam is neki munkát a Pennyben.Eladó-pénztáros.Elég fárasztó,de úgy néz ki,még lelkes.Mondtam páromnak,ha úgy érzi,elege van az egészből,gondoljon arra,hogy a piciért teszi.Úgy látom bevált. :)

Amikor megszületik a baba,milyen oltásokra lesz szükség és ezek mennyibe fognak kerülni?

2009. ápr. 17. 06:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, mi van azóta Veletek? Hogyan alakultak a dolgok? Én is hasonló cipőben indultam el ... 21 éves lány, 11 hónapos babával :)
2010. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!