Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondjam meg a családomnak...

Hogy mondjam meg a családomnak, hogy külföldre költözöm?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,ennek ellenére gyerekként kezelnek.Viszont most külföldre költözök a páromhoz(ő nem magyar,ott él kint).Tudom,hogy a szüleim ki fognak akadni és majd megpróbálják megakadájozni,hogy elmenjek.De én inkább a húgom miatt aggódom...12 éves és nagyon jó a kapcsolatunk,mindent megbeszél velem és elég ragaszkodó.Nem szeretném,hogy megviselje ez a dolog.

2012. aug. 10. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
pedig döntened kell. Majd kiviszed magaddal párszor, sokat írsz neki, ilyenek:)
2012. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztál már a pároddal, vagy ez ilyen netes szerelem? Mert akkor én is aggódnék a családod helyében.

Az lenne a minimum, hogy bemutatod nekik. Akkor tudnák, hogy jó helyre kerülsz. De ha a párod nem tud ide jönni, akkor társadalmilag elég lecsúszott lehet. Ha viszont megengedhetné magának az utazást, de nem jön, akkor meg az a gáz...

2012. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te döntésed, ha nem is támogatnak, kötelesek elfogadni!
2012. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

anya.apa külföldre költözöm.


de tényleg,ez netes szerelem?találkoztálk már vele?

2012. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 1

Attól (is) félek,hogy a szüleim veszekedni fognak és később tele beszélik a tesóm fejét mindennel.Vagy hogy úgy fogja érezni,hogy cserben hagyom...


# 2,# 4

Persze,hogy találkoztunk,már 2 éve együtt vagyunk(egy nyaraláson ismerkedtünk meg,ő is ugyanabban a hotelben volt,mint mi).A szüleim ismerik,de úgy csinálnak,mintha nem is létezne a párkapcsolatunk,nem vesznek arról tudomást,hogy együtt vagyunk.Elég gyakran jön Magyarországra miattam,szinte minden 2. héten együtt töltünk pár napot,de azért neki is fárasztó ingázni és mind a ketten örülnénk,ha több időt tölthetnénk együtt,mert a telefonálás és az sms-ezés nem ugyanaz.


# 3

Tudom,hogy nem akadályozhatnak meg abban,hogy menjek,de azért nem is akarok úgy elmenni,hogy haragban vagyunk.

2012. aug. 10. 13:21
 6/8 anonim válasza:
67%

Sszia! :) Had oszlassam el a félelmeid.. Én másfél hónap múlva leszek 21 éves, tavaly költöztem ki szintén külföldre, szintén a páromhoz. :) Én 5 éves gimibe jártam (angol kéttannyelvűbe ráadásul), így később érettségiztem, de gondolom Te is rögtön érettségi után utazol. Ez csodálatos! :) Ne aggódj a családod miatt. El kell mondjam, a párommal mi is épp 2 éve vagyunk együtt (mennyi véletlen egybeesés :)) és nekünk is volt egy év, amikor távkapcsolatban kellett élnünk, nem volt könnyű. Tudom hogy éreztek, és valószínűleg izgalommal várjátok egy új élet kezdetét, végre együtt. Az én családom csak annyira ismerte a páromat, hogy abban az egy évben kétszer látogatott meg a párom (karácsonykor és tavasszal), abban a 2 x 2 hétben tudták megismerni. Megszerették hamar, mert ők is tudják, hogy rendes pasi. :) Az én párom magyar és már lassan 4 éve, hogy ő már külföldön él (van is köztünk egy jó pár év különbség..)

A húgod miatt megértem, hogy aggódsz, ez tényleg nem a legjobb az ő szempontjából. :( Majd meglátogatod olyan gyakran, amilyen gyakran csak tudod. És persze e-mailezhettek, ott a skype.. nem kell elválnotok egymástól.

Megkérdezhetem, hogy tudod-e már, hogy mit fogsz külföldön csinálni "friss érettségizettként"? :)

Ha gondolod, írj e-mailt (l.lafillle@yahoo.com), tudok tanácsokat adni, hisz meg fog változni az életed, az biztos! :)


L.

2012. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Heló ,külföldre költözöm..
2012. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki fognak akadni, az enyémek is kiborultak pedig 40 vagyok. Persze, hogy nem örülnek, hogy visszük az unokákat, de ez van. Állj elő, mondd meg. Megakadályozni nem tudják, elmúltál 18. Ha meg a párod ennyit jár ide, akkor nem a világvégére mész, időnként meglátogatod őket és van skype is.

A húgoddal is tarthatod így gyakran a kapcsolatot.

2012. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!