Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivásároltuk az oroszokat a...

Kivásároltuk az oroszokat a MOL-ból 500 milliárd forintért. Az üzleten az orosz fél kb.130 milliárd forintot profitált. Megérte ez nekünk?

Figyelt kérdés
Hogyan térül meg, és mi változik meg ezentúl? Lemegy az üzemanyag ára 300 Ft alá? Honnan volt rá pénz? Azt hittem az ellopott magánnyugdíjakat az államadósságra költik.
2011. máj. 24. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem fog lemenni az üzemanyag ár megfizethető értékre, mivel az IMF hitelt is valamiből vissza kell fizetni... ha tévedek, akkor javítsatok, annyira nem vagyok otthon az ilyen dolgokban.
2011. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
MIvel így telesen magyar a MOl nem velünk fizettetik az oroszok az olcsó orosz benzint.
2011. máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

"A Surgut pakettjének kivásárlásával kapcsolatban azonnal adódik a kérdés, hogy hogyan történik a finanszírozás. Ennek részletei egyelőre nem ismertek, de a Portfolio.hu megítélése szerint reális lehet abból kiindulni, hogy az állam finanszírozza az ügyletet, ennek forrása pedig az állam által a nemzetközi hitelcsomagból (EU/IMF) lehívott, de fel nem használt pénztömeg lenne, amelyet az állam a Magyar Nemzeti Banknál tart devizabetétben. Ennek összege április végén 3,3 milliárd eurót tett ki (875,3 milliárd forint). A Surgut csomag piaci áron számolva 517 mrd Ft-ot tesz ki.


Amennyiben valóban ebből az MNB-betétből finanszírozza az állam a tranzakciót, akkor ennek a tranzakciónak nem lesz közvetlen devizapiaci hatása. "

"Hogyan térül meg, és mi változik meg ezentúl?"

Előbb-utóbb megtérül a vállalat nyereségből, az változik, hogy megszűnik a függőség víziója, nem kell félni attól, hogy az oroszok többségű tulajdont szereznek és játszanak velünk.

"Lemegy az üzemanyag ára 300 Ft alá?"

A kettőnek nincs sok köze egymáshoz.

"Azt hittem az ellopott magánnyugdíjakat az államadósságra költik."

Nem lopták el, és igen, arra költik.

2011. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen üdvözlendő, hogy olyan beruházásra fordítottak az IMF hitelből, amely komoly nyereséget termel az államnak. A költségvetésnek kemény tétel, de szerintem hosszú távon jótékony hatása lehet.


Egy kis lépés az adók remélt jövőbeni csökkentése felé.

2011. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Meg. Mindig utáltam Orbánt és a Fideszt, de ezt még én sem csináltam volna szebben. :)
2011. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ellopott magánnyugdíjakat nem tudni mire költik,de nem ebből vették meg.

Egy éve még azt mondta Orbán,hogy nem kell nekünk IMF-hitel!

Most mégis felvette és abból fizette a visszavásárlást.

Az jó,hogy így nem függünk az oroszoktól.

Az viszont kérdés,hogy honnan lesz pénz a MOL működtetésére,és az IMF-hitel visszafizetésére?

Azt,hogy a lakosságnak is megérte-e,a jövő dönti el.

2011. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi nem változik,csak eladósodunk(gyorsabban!)

Sem az üzemanyag,sem az árak nem fognak lemenni. Sőt a megélhetés nehezebb lesz, nincs munka ,-a vegetálás időszaka jön.

2011. máj. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!