Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meg fog valaha változni a...

Meg fog valaha változni a tesóm? Megkeseríti az életünket.

Figyelt kérdés

Már az egyetemi évek alatt lett elcseszve a nevelése. Apu porszívózni akart, anyu erre apuval kiabált: "hát tanul a gyerek, ne porszívózz". Szóval ennyire ellett kényeztetve.

Már 32 éves, és állandóan a nyakunkon lóg, beleavatkozik mindenbe, ráadásul olyan lett, mint egy 60 éves öregasszony. Ő mindenkitől elvár mindent, de ő soha nem ad semmit. Ő külön lakásban lakik(2-3 éve), de hétvégén hozzánk jön le. Tök természetes, hogy évek óta itt kajál hétvégente(ő a hétvégéket megússza 0Ft kiadással), tök természetes, hogy a hűtőben a fagyi ott van, édesség, csoki stb...(fizikailag is ugye meghozni, meghát ugye a pénz is)sokszor van ugye a veszekedés is, hogy amit magamnak hozok, azt is megeszi...és a múltkor nagyon bántott, hogy jött hozzánk és hozott sütit...persze magának, nekem hagyott egy fél sütit, megkérdezte kell-e, mondom kösz nem.

Nincs neki rendes kapcsolata, a múltkor amikor kialakulóban volt valami, a srác a nyári melegben felment az emeletre, csurgott róla az izzadtság, a srácnak kellett mondani, hogy valami üdítőt adjon már. Ezt maga mesélte. Azt mondja anyámnak: ezt ő nem bírja anyagilag(pedig jó a fizetése, ez csak duma).

Szóval tök ilyen spórolós lett, pedig a családban nem ezt látta.

A másik, hogy anyunk 58 éves, nem bírja ezt a kánikulát, 25 fokon ment a klíma. Ebbe is beleavatkozik, hogy ő nagyon fázik(amikor nálunk van). Én kérek elnézést, hogy 38 fokban a saját pénzemen bevásároltam a hétvégére, 2-őt fordultam gyalog a boltból, csurgott rólam a víz és bemertem kapcsolni a klímát, hogy ha hazaérek lehűljek. Az volt a köszönet ezért, hogy hazaértem, és elkezdett veszekedni, hogy én kicsesztem vele, mert ő fázik. Na erre beidegesedtem, mondom, akkor haza lehet húzni, ha nem tetszik valami.

Szóval semmi sem jó neki, csak morog, és szerintem nem fog megváltozni. Így meg anyám és az én életement is megkeseríti.

Ja, ha például du. dolgozom, és éjfél körül alszok el, ő ezt nem veszi figyelembe csörög a telefonon reggel 05:00 óra körül anyunak, mintha nem tudom milyen fontos dolog történt volna. Persze csak veszekszik, és felhív, majd lecsapja a telefont. Én meg felkelek és hulla fáradtan megyek dolgozni el 13:00 órakor. De ezt 5 napból 3-4-szer tuti megcsinálja. Pl a mai nap is ilyen volt reggel.


Igazából nem is tudom mi lesz, de már kezdem unni, ugyanakkor tényleg belekell törődni, hogy ez sosem hagy már minket élni?



2012. szept. 5. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tök természetes, hogy évek óta itt kajál hétvégente(ő a hétvégéket megússza 0Ft kiadással), tök természetes, hogy a hűtőben a fagyi ott van, édesség, csoki stb..."


Miért változna meg, ha nektek ez így jó? Mert jó. Ha nem lenne jó, nem hagynátok. Nem értem miért itt panaszkodsz. Miért nem neki mondod? Néma gyereknek...

Morgásban azért te is jó vagy. :)

2012. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De ezt úgy értettem, hogy ezt ő veszi természetesnek, szóval az ő szemszögéből ez természetes.

Közben kiabálja, hogy nincs segítsége és hasonlók...

2012. szept. 5. 09:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

vsz. magától nem fog változni, hacsak nem lesz végre önálló élete, azaz egy párja, akivel majd az idejét akarja tölteni stb.


a másik oldal, ha Ti változtattok, és elbeszélget vele Apukád és Anyukád, egyszerűen, kedvesen, hogy szeretnének morgások nélkül élni, illetve esetleg egy-egy hétvégi ebédben szívesen besegítene-e? vagy a házkörüli munkában? bevásárlásban stb?


ha szüleid felnőttként kezelik, majd ő is úgy fog viselkedni, még ha lesz előtte esetleg egy kis csitt-csatt :) de még az se szükséges:)

2012. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát el sem hinném azt, ha egyszer megmozdulna. Szó szerint egy kanalat nem mosogat el.

Kéne neki egy normális kapcsolat, tisztában vagyunk vele, hogy abból indul ki ez az egész.

De ha valakitől egy pohár Sió üdítőt is sajnál, akár családtagról, akár a párjáról van szó, akkor ott baj van, mert így sosem fog menni...

2012. szept. 5. 09:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fura, én már az egy éves gyerekemnek jobban megmutatom, mit lehet, és mit nem. Ezzel az elkényeztetéssel már nehezen lehet kezdeni valamit, de még lehet. Ha jön, megmondod neki, hogy eszel, amit hozol, a hűtőben lévő dolgok a mieink, és pénzbe kerültek. Ha eszel belőle, mutatom a számlát, és kifizeted, ha nem, azt lopásként fogom kezelni. Anyukád gondolom mosolyogva hagyja ezt... akkor meg a te dolgaid tedd külön, és közöld vele a fent írtakat. Lehet itt panaszkodni, tanácsot kérni, de addig semmi nem fog változni, míg nem kezeled úgy, ahogy kell, szigorúan, és kecmec nélkül. Ha látod, hogy hűtőbe nyúl a dolgaid közé, odamész, és becsukod. 32 éves? Akkor viselkedjen is úgy... most gyerekként viselkedik, akkor pedig gyerek-kezelésmód jár neki, nevelni kell. Nekünk is van ilyen helyzet, hogy van egy rokon, aki mikor eljön, nyitogatja anyám hűtőjét, ő meg engedi neki.Egyszer nem talált semmi ínyére valót, ment volna a miénkbe, én meg simán odaszóltam, ha kiveszi, kifizeti a dupláját, és viheti. Röhögött egyet, nem vett komolyan,(40 éves, és 12 éves szinten, persze jó munkahely, ilyenek...) simán a kezére csaptam. Onnantól nem jött, hála a magasságos égnek!!!Potya-kaja, persze... addig, míg engeditek.
2012. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha így folytatja akkor vénlány marad. A lakást is gondolom a szüleid vették neki. Tényleg durván hangzik. Mondjuk én lehet nem sajnálnám a tesómtól a kaját, de azért az elvárható volna, hogyha már nálatok tölti a hétvégét, akkor segítsen anyudnak az ebédet készíteni, vagy egyik hétvégén Ő vásárol be hozzá, elmosogat stb. Ez lenne a normális. Mit lehet tenni? megmondod neki, hogy ez neked így nem tetszik kerek perec bele a szemébe. Bár, szerintem ezzel nem sokra mész. Szüleidnek kellene rávenni a változásra. Egyébként ok, hogy vasárnap megy enni, de, hogy egy 32 éves embernek semmi programja ne legyen egész hétvégén az nagyon furcsa. Ezek szerint barátai se nagyon vannak, szóval nincsenek.
2012. szept. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem sajnálom a tesómtól a kaját. Pont ezért írtam, hogy mindezek után, ő megcsinálta azt, hogy hozott sütit magának, egy felet hagyott, hogy megehetem.

Nem maga a sütin van a hangsúly, az lenne a legkevesebb. Maga a tény, hogy rosszul esett, érted.

2012. szept. 5. 10:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, pont ezt, hogy vénlány maradsz. Így senki sem fogja kibírni melletted.
2012. szept. 5. 10:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem sajnálod tőle a kaját, akkor nincs probléma. Ha nem szólsz neki, akkor nem zavar, megint nincs probléma. Ha nem várod el, hogy cserébe ezt vagy azt tegyen, hozzon, bármi, akkor megint nincs probléma. Az elvárásokkal amúgy is csak probléma van. Hozott magának sütit. Egészségére. Ha nem várod el, hogy neked is adjon, nyugodt lesz a napod. Ha meg nem tetszik a viselkedése, akkor leülsz vele és megmondod neki, hogy nincs több kaja, csak ha... Vagy, hogy ne gyere többet. Vagy bármi.

Vagy csak fogadd el, hogy ő ilyen.

2012. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én öcsém (20 éves) is ilyen, de ő anyuéknál lakik a barátnőjével. Bazeg, még a szotyihéjat sem viszik ki a szobából, meg kaja után otthagynak mindent az asztalon stb. éha nagy kegyesen elmennek a boltba KOCSIVAL (200 méter), és le van tudva minden, apu (60 éves) meg hajlott háttal hasogatja a fát kinn.

Tudom, a szülők a hibásak, mert hagyják. Nálatok is ez a helyzet.

Nálunk nem lesz, a kislányom (5 éves) már maga porszívózza a szobáját, kaja után lepakol maga után, mert vannak kötelességek is a világon.

2012. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!