Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaha ez jobb lesz vagy csak...

Valaha ez jobb lesz vagy csak egyre rosszabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. Van 2 idősebb testvérem, egy nővérem és egy bátyám. A bátyám velünk él, a nővérem elköltözött munka miatt. Apukám régebben meghalt, de szüleim a halála előtt jó pár évvel elváltak. A nagyszüleim nem szeretnek, már egészen pici korom óta nem akartak elfogadni, így nem túl gyakran beszélünk. Anyukám mindig a bátyámat védi, egyszerűen imádja őt. Minden vita alkalmával én vagyok a bűnbak, aki elront mindent és nagyon sokszor éreztetik azt velem, hogy konkrétan felesleges vagyok, semmi értelme, hogy létezek, sőt csak rontok a helyzeten. Tegnap ennek anya hangot is adott és konkrétan azt mondta, hogy akasszam fel magam. Kiborultam és persze, hogy rossz kedvem lett, szóvá tettem, hogy azért ez durva volt, mire megint én lettem leszidva, hogy komolyan veszem a dolgokat. Nem tudom, nekem ez még viccnek is szörnyű. Hetek óta csak arra tudok gondolni, hogy ez sose lesz jobb, mindig megbántanak, engem hibáztatnak. Nem tudok sehogy sem megfelelni, pedig én próbálkozok. Beszéltünk is erről, de semmi változás nem történt. Várom már, hogy elmehessek itthonról, de addig tudnék valamit tenni, hogy jobb legyen?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 30. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szívtelen dög csak a megalázásból ért. Igyekezz minnnél több pénzt kérni, és gyűjteni akárhonnan, hogy elköltözhess hamar, és akkor vissza se nézz, mert nem érdemli meg sem ő, sem a testvéreid.
2012. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:
0%
Akaszd fel magad, azzal egy életen át emlékeztetni fogod őt arra, ahogy viselkedett veled.
2012. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De ettől picit pozitívabbakat vártam..
2012. aug. 30. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom,h ne hagyd magad,ne hunnyázkodj meg,mert ha elköltözöl,sem biztos,h változna a helyzet..Legyél határozott és ne adj okot a beszólásra pl ha kérnek vmit,akkor csináld meg. Itt az ideje,h Te is egyenrangú fél legyél-hisz nem vagy már ovis-Anyud is be fogja látni (előbb vagy utóbb). Amit Anyud mondott,biztos nem úgy gondolta csak sztem kínos neki bocsánatot kérni.. Legközelebb,hasonló esetnél kérd meg,h ilyet ne mondjon és jgondolkodjon el neki hogy esne.. Kitartás!
2012. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam :(

Én elköltöztem az országból is.

A lényeg, hogy tanulj meg minimum egy idegennyelvet tökéletesen és tanulj szakmát, vagy próbálj meg egyetemre bekerülni és ösztöndíjjal külföldön folytasd tanulmányaidat.

2012. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!