Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan legyek megértőbb,...

Hogyan legyek megértőbb, türelmesebb a 7 évessel?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyunk együtt, neki már volt egy 2 éves kisfia akkor amikor megismerkedtünk. Ő nevelte, azóta közösen, semmilyen gond nem volt, elfogadott, szeret. A kedves anyuka két-három havonta jelenik meg, elviszi, de még aznap visszahozza.

Terhes vagyok, nem terveztük, csak becsúszott, így nem tudtuk felkészíteni. Mióta megtudta, hogy kistesója lesz kezelhetetlen. Hiába próbálunk beszélgetni vele, elmondtam már ezerszer, hogy semmi nem fog változni, ugyanúgy szeretni fogom. A fő problémája az lehet, hogy az anyjának is van azóta másik gyereke, akivel törődik, míg vele nem. Tudom, hogy nehéz neki is, de nagyon vadóc lett, nem hallgat rám semmiben, visszabeszél, kiabál, nem hajlandó velem tanulni. Az apjával is vannak emiatt vitái. Hogy őszinte legyek nem látom a végét. Nem tudom mi lesz ha megszületik a kicsi Felkeresnétek pszichológust? Tényleg próbáltam már mindent, de sajnos néha már az én türelmem is elfogy.



2012. nov. 12. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve most a "vadóc"korban van. Biztosan amikor megszületik a baba, akkor nagyon fog neki õrülni, egy ideig ne beszéljél neki a babáról.
2012. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Legalábbis nevelési tanácsado.
2012. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak ilyen korszakok. 2 évesen pont a dac korszak közepén kezdtük "közös pályafutásunkat". De sosem volt agresszív vagy ennyire hajthatatlan.

Nem beszélünk folyton a babáról, de már nő a hasam is, úgyhogy mégis része az életünknek

2012. nov. 12. 12:25
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerekeket nem könnyű megvezetni. Ő is tudja te is tudod, ha megszületik a kicsi akkor ő parkolópályára kerül. Mást nem tehettek mint vártok hátha belenyugszik ebbe az éllapotba, vagy esetleg pszichológus bár az sem ér túl sokat ilyen helyzetben.
2012. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha dacos, öleld meg, és ne engedd, míg meg nem nyugszik. ÉS bármikor a nap bármely pillanatában simogasd meg, adj neki puszit, mert most a szavaknak nincs meggyőző ereje, csak a tetteknek.
2012. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mond meg neki ,hogy habar nem te vagy az anyukaja te mindig is szeretni fogod es mar kiskora ota neveled es nagy szeretettel es ha a kisteso megszuletik nagyon fogjtok mindkettojuket szeretni.. es legy vele turelmes vicces hatha az segit meg sokat szeretgesd sokszor a szeretet segit ...udv es sok sikert:)
2012. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mit értesz azon hogy parkolópályára kerül. Persze sok minden fog változni, eggyel többen leszünk, egy kisbaba sok kötöttség, nem mehetünk majd mindenhova ahová eddig. De éppen azt akarom neki is elmagyarázni, hogy a mi kapcsolatunk attól ugyanilyen marad. Ahogy eddig szerettem ezután is ugyanúgy fogom. Azt tényleg nem tudom, hogy a kicsit jobban fogom e. Most azt mondom nem, de ha megszületik nem tudom milyen érzéseket vált ki belőlem. Szóval nem állítom, hogy ugyanúgy fogom tudni szeretni őket. De attól még nem kerül parkolópályára.
2012. nov. 12. 12:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy próbálom szeretni, megölelni, mint eddig. Van, hogy ugyanúgy visszaölel, puszit ad reggel, de másik pillanatban eltol, este nem engedi, hogy én takarjam be. Elég szélsőséges, és nem tudom, mikor mit fog reagálni.
2012. nov. 12. 12:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már próbára is tesz a kissrác. Nem tudatos (egy felnőttnél sem többnyire), hogy amikor attól fél, hogy "elhagyod", lepasszolod, elhanyagolod, akkor ő tol el, mintha dühös lenne, pedig csak védekezik. Neked kitartónak kell lenned, és "csakazértis" szeretni őt.
2012. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!