Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretném meghittebbé tenni a...

Szeretném meghittebbé tenni a karácsonyt a családommal! De hogyan?

Figyelt kérdés
Általában az van, hogy a karácsonyfát feldíszítjük együtt, de azt is stresszesen, mert mindenkinek más az elképzelése, szal veszekedés lesz belőle. Idén is műfenyőre pakolunk, mert eléggé rosszul állunk anyagilag. Sose vártam nagy ajándékokat, már kinőttem belőle, igazából egy pár zoknival is beérem. Együtt szoktunk sütkérezni, ha van idő, de ha nincs akkor ez elmarad. Másoknál ez hogy működik? Csillagszóró meg ilyenek? Köszönöm előre is a válaszokat!

2012. nov. 20. 16:59
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
Mi sosem görcsölünk rá.Nem csinálunk abból problémát hogy hogy néz ki a fa.Mindenki azt aggat rá amit akar:))25-én-26-án mindig máshol vagyunk. (anyósék) (tesómék) Ételből sem csinálunk problémát.Nem vagyunk nagyon sütisek,úgyhogy az kilőve.Konkrét karácsonyi menüt sem csinálunk.Inkább élvezzük az együtt töltött időt.:)
2012. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem olyan meghitt dolog ez. Mi 24-én délelőtt fát díszítünk, meg összerakjuk a maradék kaját, amire 23-án nem volt idő, estére jönnek a rokonok, névnapozunk arra kapunk bon-bont anyuval, de egymás közti ajándékozás nincs. Persze valamin mindig összeveszés van, aztán elmennek és kezdődik a punnyadás, 25-én otthon vagyunk és unatkozunk, 26-án nagymamáknál egy ebéd, de ez is csak pár óra, utána megint csak a punnyadás megy, mert nem lehet menni sehova. Így nekem a karácsony egy unalmas ünnep, nem is szeretem annyira.
2012. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a karácsony már sokkal korábban kezdődik, mint dec. 24. Évek óta szegények vagyunk, bizony volt, h alig volt pénz kajára is. Vhogy mégis volt mindig fánk, kaja és pici ajándék is mindig. Ami fontos, h mindig megterveztük. Bevásároltunk - amennyit tudtunk. Már sokmindent előző napokban elkészítettünk (amit lehetett). 24-én felállítottuk a fát, feldíszítettük. Ha az unokaöcsémékkel voltunk együtt, akkor ők, ha nélkülük, akkor általában én. Nekem a párom nagyon jól főz, így nagyrészt ő főzi meg a menüt, én pedig sütök. Együtt a konyhában, kóstolunk, segítünk egymásnak - ez már 'a karácsony'. A halászlé minden évben kint készül bográcsban (a hal horgászásból fagyasztóban vár már ilyenkor), paszírozzuk - 'ez már a karácsony'. Közben megy a tv, benne Télapu, Reszkessetek betörők, Bethoven, ilyenek - 'ez már a karácsony'.

Este 6-7 óra körül mindenki megfürdik, megterítünk szépen, felöltözünk szép ruhába, karácsonyi zene (pár éve készítettem egy cd-t), csillagszóró, gyertya, vacsi, ajándékozás. És utána dumcsi, játék, tv, majd éjféli mise. Évek óta. Akár ketten vagyunk a párommal, akár anyósékkal, unokaöcsémékkel. Hasonlóképpen zajlott ez otthon, gyerekkoromban anyáékkal is. Szerintem ez így elég meghitt. Ha nem így lenne, akkor ugyanolyan lenne, mint bármelyik nap. Én szeretem a karácsonyt. Pedig sosincs pénzünk. Most sem lesz, szerintem minimális ajándékra sem. (Gyermekünk nincs, párom testvérének gyermekei vannak velünk valamikor, meg anyósom.)

Ennyi.

34/N

2012. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

mi karácsonyi zenét szoktunk hallgatni, amikor fát díszítünk. vannak pop-os zenék is, meg komolyabbak is - you tube-on is biztos van egy csomó playlist.

sztem se kell ügyet csinálni abból, hogy milyen a fa. ha a többiek problémáznak hagyd rájuk és örömmel. légy nagylelkű, hogy most legyen olyan a fa, amilyet ők akarnak:) én még kibékíteni sem akarnám őket.

még eszembe jutott az, hogy mindenki írhatna egy cetlire 1-2 dolgot, hogy a másikban mit szeret a legjobban. ezt bedobhatnátok egy kalapba és együtt felolvasnátok a fa díszítés után.

2012. nov. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló tökéletesen leírta,a Karácsonyt MI tesszük Karácsonnyá! :) Nálunk is hasonló,a lényeg ugyanez!
2012. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De leírom szívesen:

Nálunk is már december elejétől elkezdődik a karácsonyi időszak. Agyalok,hogy kinek,,mit, sokszor saját készítésűt,vagy valami szívhez szólót,nem feltétlenül kell nagy ajándék. Advent első vasárnapjára elkészül a koszorú,amit minden vasárnap meggyújtunk,ezzel várva az év legszebb ünnepét. A lakást is kidekoráljuk,ezt is már hetekkel előtte tervezgetem,próbálom beszerezni az egyszerű,de szép díszeket.

Megtervezzük a menüt,amit a párommal együtt készítünk el. Megvesszük a fát,berakjuk,együtt feldíszítjük,közben karácsonyi zene szól (szintén youtube,illetve onnan leszedett albumok),sokat bevetünk,hitetetlen meghitt hangulata van. 24-én este a nagymamámnál vagyunk a szüleimmel együtt,ez már bevett szokás. Nagymamám megkondítja a csengőjét,mellyel jelzi, "megjött a Jézuska". Énekelünk (csillagszóróval,igen),ajándékozunk majd egy nagyot vacsorázunk. Közben végig hangulatos zene szól,beszélgetünk,este pedig elindulunk az éjféli misére. GYALOG! Útközben számolgatjuk,hogy hány ház ablakán belesve látható a karácsonyfa és gyönyörködünk!

Imádom a karácsonyt,az év legszebb ünnepe!!! :)

2012. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk egyházi ünnep, ajándék nincs,

a fát vagy 2 nappal előbb, vagy egy nappal később díszítjük - oly mindegy.


A legfőbb a nyugalmunk megtartása, a magunkban elcsendesedés, persze, ősökre emlékezés is, és az ünnep lényegére koncentrálás.


Hosszú évekig máshogy volt, de nem sok teteje volt.

Egymásnak örülünk, rajtunk nem gazdagodnak a kereskedők, nem vesszük sok pénzért utolsó pillantban a gagyit még a "főnök unakatestvérének a feleségének"...

Nagyon szép ünnepeink szoktak lenni. Zenével, mézesillattal ...

2012. nov. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!