Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én családommal miért csak...

Az én családommal miért csak a rossz történik, miért süllyedünk egyre lejjebb? Nem bírom már!

Figyelt kérdés

Folyamatosan érnek minket a negatív hatások, egyre rosszabb a helyzet. Apukám alkoholista, gyakorlatilag ebből indul ki szinte minden. Egyre többet ivott, egyre kevesebbszer ment el dolgozni, egyre nagyobb adósságaink lettek. Gyerekkoromban sem voltam boldog, de most már olyan szinten vagyok érzelmileg labilis, hogy már egy kicsi stressztől is elsírom magam, folyamatosan csak őrlődöm. Apa az ital hatására agresszívvá vált, emiatt iszonyatosan magamba fordultam, alig vannak barátaim, képtelen vagyok új kapcsolatokat kiépíteni. És akkor ezek mellé még jöttek az évek során mindenféle negatív élmények, nagyszülők, háziállatok halála (az utóbbiak halála ugyanúgy megviselt, mint a nagyszüleimé, mert csak velük tudok igazán önmagam lenni...), és még sok-sok kis dolog. De most a legrosszabb, apának nincs munkája már negyed éve, egy fizetésből élünk, csak úgy halmozódnak az adósságok, a testvérem nagyon beteg, és nem találják az okát, mi baja van... A tanulásra sem tudok koncentrálni, folyamatosan ideges vagyok, nem tudok megnyugodni. Mikor lesz már ennek vége? :'(

Én is boldog akarok lenni! :'(

17/L


2012. szept. 24. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudsz kollégiumba költözni? Ha leérettségiztél, keress munkát, költözz külön és levelezősön szerezz diplomát. Sajnos más megoldás nincs, csak ha teljesen függetleníted magad:(
2012. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

1. hogy te mekkora gyökér vagy!


Akkor lesz vége, ha elköltözöl függetlenedsz és nem nézel vissza. Tapasztalat.

2012. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
első te tényleg egy paraszt vagy.... engem is ugyanúgy megviselt a kutyám halála mint a nagyszülőmé... pláne mert egy embernél ha tisztességesen megöregszik, akkor tudjuk látjuk, felfogjuk ésszel hogy lejárt az ő ideje stb... egy kutya vagy macska meg olyan rövid ideig van csak a földön 10-15év , nehezebb rákészülni a halálukra olyan helyen ahol a háziállat is családtag.
2012. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
1-es, remélem elüt a villamos.
2012. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
ebben a kategóriában tényleg csak nők vannak...
2012. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Vagy olyan férfiak, akik nem tudnak szöveget értelmezni...

Nem tartotta fontosabbnak az állatait, hanem ugyanolyan fontos volt neki.


Én is hasonló helyzetben vagyok, sajnos azt tudom írni, hogy csak a külön költözés fog segíteni, apám nem hallgat rám, anyám már nem él, ebben a hónapban pl. az egész fizetését elhagyta, mert olyan részeg volt, de nem egíszer itta el azonnal...

2012. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzetben vagy, ez tény. Most jön az a pont, hogy végiggondolod, ezért ki a felelős, és milyen hatást engedsz az életedre. 1 év múlva vége a sulidnak, és kinyílik számodra a világ. Ha a helyedben lennék, megnézném, hová tudok költözni és hol találok munkát. A továbbtanulás jelen helyzetben elképzelhetetlen, de ha nyugalom vesz körül, munka mellett is lehetséges (én is csinálom, tudom, hogy lehetséges). Addig meg olyan albérletbe érdemes menned, ahol több fiatal is lakik, és velük beszélni az anyagiakról. Én eddig a pontig tűrném el, hogy apám tönkretegye az életem. Mindenki a sajátjáért felelős. Ő megszívta, elrontotta és most már haldoklik, csak idő kérdése (kinek mennyi idő az agonizálás). A te életed viszont most kezdődik. Anyádról nem írtál, de én azt gondolom, hogy ha egy ilyen férfi mellett maradt félelemből, vagy saját maga gyártotta kifogások miatt, akkor egészségére! A testvéred nagyon sajnálom, remélem mielőbb kiderül a probléma oka.

De nem vagy felelős azért, ami a családoddal történt! Azért vagy felelős, amit a saját életeddel kezdesz! Mert abban te vagy az irányító! Minden más csak kifogás!

2012. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amondó vagyok, hogy vállalj diákmunkát (addig sem vagy otthon és talán kizökkent) és szedj össze annyi pénzt, amennyit csak tudsz. Koncentrálj a tanulásra, legyen egy jó érettségid, mert ha nem is most, de később, ha esetleg tovább szeretnél tanulni nagy hasznodra lesz. Esetleg középsuli után csinálj meg egy OKJ-t és ha lehet költözz el otthonról albérletbe és próbálj meg munkát találni (tudom ez a nehezebbik része).

Sajnos tényleg a függetlenedés az egyetlen megoldásod, ha ki akarsz ebből szakadni. Anyukádról nem írtál vele mi a helyzet? Ő támogat vagy esetleg apád oldalát fogja? Én a helyében már rég otthagytam volna apudat, mert mint szülő és férj rég leszerepelt és csak tönkre teszi a családot.

Remélem sikerrel kezdesz új életet. Lehet rád férne egy párkapcsolat, mert az tudja kicsit feledtetni az otthoni dolgokat. Nagyon jó egy társ, aki megért és mellett önmagad lehetsz.

2012. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért gyökér az első? Ugyanazt írta, mint a többi válaszoló, hogy függetlenítse magát.
2012. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, az igazi elsőt már törölték, nem azt szídtuk, akinek most van az első helyen a hozzászólása.

Az eredeti első egy igazi büdösbunkó volt.

2012. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!