Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Apám engem hibáztat amiért...

Apám engem hibáztat amiért meghalt a bátyám. Miért nem veszi észre hogy ez nekem rosszul esik? Ugyanolyan rossz nekem is mint neki.

Figyelt kérdés

A bátyámat 1 hete temették el. Amikor meghalt akkor együtt voltunk és már akkor elkezdte lökni hogy a bátyám jobb ember volt mint én, sokkal tisztességesebb, jobb és nem leszek soha olyan jó mint ő. Tudom hogy okosabb volt nálam és jobb életet élt, családja van nekem meg nincs senkim, nincs jó hírem. Azt hiszi, hogy nem érdekel ami vele történt csak mert nem mutatom ki, az ilyeneket magamban rendezem amikor egyedül vagyok. Szerinte egy érzéketlen önző dög vagyok. Sose volt jó apámmal a kapcsolatom mert mindig a bátyámat istenítette én meg csak egy baleset vagyok a szemében de őt szerettem. A temetés óta kb kétszer találkoztunk és végig mondta a magáét. Úgy beszél velem mintha én tehetnék arról hogy meghalt pedig nem mert baleset volt. Semmi közöm az egészhez. Rosszul esik hogy pont ő mond ilyeneket és úgy csinál mintha ő jó ember lenne. Úgy megütném legszívesebben de nem akarok balhét. Mire jó ez neki?

28/F



2012. dec. 2. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Időbe telik, míg ezt feldolgozzátok. Te is, ő is. Sajnálom, ami történt. Legyél vele türelmesebb, de ha nagyon bántana, inkább kerüld a társaságát.
2012. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem igy dolgozza fel a tragédiát keress valakit akit hibáztathat sajnálom a tesódat és részvétem neked pedig kitartás azt hiszem itt nincs jó tanács anyám amikor meghalt én sem mutattam az érzéseimet lehet te is olyan vagy mit én elrejted mélyen magadban
2012. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom mondani amit az első hozzászóló.

Ne neki akarj megfelelni, hanem magadnak!

Sajnálom a bátyádat, nehéz most nektek.

2012. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Őszinte részvétem! Sajnos tudom hogy mi ez én is megéltem amikor a bátyám halt meg autó balesetben. Igaz akkor én még csak 18 voltam, végzős, még nem tudtam elkezdeni igazán az életemet.

Én apám is a fejemhez vágta a bátyám halálát hogy ő jobban tanult mint én meg folyton vitte haza a barátnőit én meg eddig csak 1 lányt vittem haza, meg hogy az én életem egy rom halmaz lesz. Igaz ez már 6 éve volt kb 1-2 hónapig tartott ez utána apám lenyugodott, én ez alatt a 6 év alatt elég sokat bizonyítottam és elég jól léptem előre az életbe, igaz nincs főiskolai végzettségem de van egy szakmám ami jól, fizet, lassan megveszem a lakást is ahol albérletbe vagyunk a párommal közösen vesszük majd meg. Apám azóta már belátta hogy én is ugyanolyan vagyok mint a testvérem ugyanúgy megálltam a helyem az életbe, ugyanúgy képes vagyok az önállóságra. És nem várta el tőlem hogy bizonyítsak neki ilyen nagy mértékben és ilyen hamar.

Tudom milyen ez de az idő minden sebet befog gyógyítani és idővel feldolgozzátok az eseményeket. Amit tanácsolok az az hogy légy türelmes, megértő, és lehetőleg fogd vissza magad bármennyire is bánt téged a dolog.

2012. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, időbe telik a feldolgozás és is nagyon sajnálom a történteket. Mindenki máshogy igyekszik elfogadni. Van, aki magába esik és szenved, van aki nem mutatja ki, és még ezer féle más. Van aki ùgy dolgozza fel hogy másokat hibáztat, miközben tisztázni akarja önmagát, bizonyítani önmagának, hogy nem ő rontott-e el valamit. Talán lelkiismeret furdalása van. Nem biztos magában és saját nyomorúságát másokra hárítja. Időre van szüksége...
2012. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem vagyok benne biztos hogy jobb lesz mert mindig én voltam a szar. Soha nem értem el semmit és nem hiszem hogy ez változni fog, feladok mindent és a könnyebb utat választom még akkor is ha előre tudom hogy baj lesz belőle. Tudom hogy nem így kéne de így szoktam meg. Talán ha gyerekkoromban normálisan bánt volna velem is akkor nem lenne ez, miatta balhéztam állandóan hogy végre figyeljen rám is. Én is kijártam az iskolát igaz nem voltam jó tanuló mint a tesóm és a magatartásommal is gondok voltak de ha egyszer is jól viselkedtem vagy jó jegyet kaptam nem szólt semmit.

2012. dec. 2. 23:02
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Menekülj onnan, SOHA nem fog rád másként tekinteni. Menj el mindegy hogy hová, persze csak akkor, ha a SAJÁT életedet szeretnéd élni, és nem a zsarnokságban szenvedni.

(bagoly mondja verébnek...)

2012. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Apád gyászol, és te is. Tartsd tiszteletben a gyászát, de nen engedd, hogy a gyászában téged eltaposson - te is gyászolsz. Neki a gyermeke, neked a testvéred volt. Minden relációban másként fontos az egyes embernek.


Apád gyászában mindenáron hibást akar keresni a tesó haláláért, és téged akar erre kijelölni bűnbakul. Nem szabad hagyni! Ha te tudod, hogy nem te vagy a hibás, akkor ezt kategorikusan EL KELL utasítani! MIndig!


Azért teszi, mert valószínűleg neki magának van valami feldolgozatlan testvér-problémája (és ezt mivel nem dogozza fel, vetetíti rátok) és/vagy apa-problémája.


Tipp gyászfeldolgozásra: (filmekből, irodalom)


1. Tavaly télen (ez egy német film, nem is olyan régi, kiváló darab, az eredti címe: Im Winter ein Jahr)


2. Washington Square


3. Radnóti testvér-sirató versei.


Ha nem bírsz a gyásszal, kérj szakseígtséget. Mindig tudd: NEM te vagy a hibás azért, mert ő megahlt, de apád nagyon is hábás abban, hogy téged eltaszított magától és a bátyádat istenítette. Ritka szemét és önző dolog a részéről. Javaslom, hogy minél kevesebbszer találkozz vele, és mnej el egy szakihoz a gondjaiddal.


Apagyűlölettel és feldolgozatlan testvérféltékenységgel nagyon nehéz dolgozni, mert az kivetül a társadalomra (főként a kortársaidra) és a főnökeidre.

2012. dec. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is meghalt a testvérem egy balesetben. Amit az előző írt hogy menekülj otthonról nagy hülyeség. Ilyenkor mindenki mindenkit okol. A tehetetlenség miatt. Apukád majd lenyugszik. Nagyon sok időbe fog telni, de csakis az idő segít. Tapasztalatból mondom. Őszinte részvétem
2012. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kell neki a kicsinél egy nagyon kicsit több idő hogy feldolgozza a történetet.
2012. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!