Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem akar látni a testvérem?

Miért nem akar látni a testvérem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja tudtam meg,hogy van egy testvérem,akit anyámék örökbeadtak anno,mert nem voltak olyan anyagi helyzetben az ő elmondásuk alapján,hogy fel tudják nevelni,de elvetetni nem akarták. Ennek már 30 éve.Az is kiderült,hogy néha napján beszéltek is vele a szüleim és nem rossz a kapcsolatuk,de nem is nagyon kötődnek egymáshoz. Persze elkezdtem nyomozni és meg is tudtam ki ő,merre lakik,stb. Fel is kerestem,de nagyon meglepődtem,mert elutasító volt és azt mondta,hogy a szüleinkkel szívesen beszélget,ha úgy adódik,de rám nem kíváncsi. Kérdeztem,hogy mért,de nem mondta meg. Talán haragszik rám,hogy engem nem dobtak el a szüleink,vagy nem tudom,de nagyon rosszul esik. Nem értem,én miben lehetek hibás! Egyébként én 25 éves vagyok.

Mit tegyek,próbálkozzak még nála,vagy hagyjam békén? De hisz a szüleinken kívül csak mi ketten vagyunk egymásnak.



2012. dec. 14. 13:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Tud rólad, ha akar megkereshet. Ne keresd többet. A fejébe nem láthatunk bele, de igen, valószínűleg fáj neki, hogy őt állítólag nem tudták vállalni, de öt év múlva egy másik gyereket igen. Ő is tudja, hogy ez nem a te hibád, de attól még nem akar magának folyamatos fájdalmat okozni. Inkább a szüleiddel kellene nagyon komolyan elbeszélgetned.
2012. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek van igaza. Szerintem se keresd, ha nem akar veled kapcsolatot.
2012. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De mit használ az ha a szüleimmel beszélgetek? Ez valahogy most nem áll össze. Én nem tehetek arról,hogy 5 évre rá jobb lett az anyagi helyzetük.
2012. dec. 14. 14:03
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezni tőlük, miért hagyták, hogy így legyen? Mi az, hogy 25 évig nem tudhattál a saját édestestvéredről? Mit éreznek most, hogy tudják, mekkora fájdalmat okoztak a gyerekeiknek? Miért nem segítettek kettőtök között testvéri kapcsolatot kialakítani? És megkérdezhetnéd azt is, hogy mit tennének a helyedben. Én még kérdeznék ennél sokkal többet is, de ennyit mindenképp.
2012. dec. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%

Ő hány éves?

fiú?lány?

2012. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Én lány vagyok és ő is az. A szüleim azt mondták,tudták,hogy úgyis megtudom,így egyszerűbb volt nekik azon nem agyalni,hogy hogyan adják elő nekem. Jó hozzáállás.:/
2012. dec. 14. 14:20
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjd őt békén. Azt mondod, hogy a szüleiden kívül csak ti vagytok egymásnak? Ez nem igaz. Semmi közötök egymáshoz. Nem együtt nevelkedtetek. Idegenek vagytok egymás számára. És valóban az lehet az oka az elutasításnak, hogy téged megtartottak, őt nem. Erről nem te tehetsz, de ez van.


Hagyjd őt, ne keresd. Majd ha ő szeretné, megteszi. Találj rá a szerelemre, alapíts családot és akkor nem csak ő lesz számodra.

Egyébként is, 25 évig nem volt ő neked, mi változott?!

2012. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem keresd meg, de várj vele egy-két hónapot, esetleg vigyél neki ajándékot is, mondjuk egy saját gyártású sütit. Ha pár havonta beszélsz vele, talán egy idő után meglágyul a szíve és beszélget majd veled.
2012. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul sz.rjam le a testvéremet,mert semmi közünk egymáshoz? Hát de van közünk egymáshoz! Van párom nekem is,de attól a testvérem még ő marad és nem szeretném elveszíteni,hisz nem ismertem eddig,igaz,de akkor nem is szerethetem soha? Nem értem mért írjátok ezt! Én nem tudnék úgy boldogan élni,hogy tudom,hogy van egy testvérem a világban,de nem foglalkozok vele!
2012. dec. 14. 14:27
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg jó hozzáállás... Még egy dolgot szerintem mégiscsak megpróbálhatnál. Mondod, hogy voltál nála. Ezek szerint tudod a nevét, címét. A helyedben írnék egy levelet a lánynak. Rendes levelet, nem elektronikusat. Amit kézbe vehet, eltehet, huszonötször átolvashat. Ebben leírnék mindent amit érzek. Kezdve azzal, hogy te nem tudtál az ő létezéséről, csak megismerni szeretnéd nem erőszakoskodni, meg mindent ami csak eszembe jut. Ezzel még nem zaklatod, ha akar, bármilyen sokára, de reagálhat rá. Többet viszont nem zavarnám.

És nagyon bízom benn, hogy jó vége lesz.

2012. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!