Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek az öcsémmel?

Mit kezdjek az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Az öcsém világ életében egy nagyon jó hiszemű, naiv kissrác volt. Most 19 éves, tanul, dolgozik, ösztöndíjas. A gond, hogy van egy barátnője kb. 1 éve. Viszont ez a kis csaj teljes mértékig kihasználja. Az öcsém 14 éves korától dolgozik, saját pénzéből csinálta a jogsiját, vett magának egy öreg de saját autót is és most ez a csaj minden maradék félretett pénzét elszedi... Egyszerűen már nem tudunk hatni rá...


Csak egy pár példa, hogy milyen a kis lány:

Karácsonykor anyukám vett a kiscsajnak egy jelképes kis ajándékot. És a kislány azt mondta anyukámnak, hogy köszöni szépen nagyon tetszik neki, de soha nem fogja hordani, mert nem hord semmi olyat amit olyan embertől kapott aki nem szereti.

Pedig édesanyám soha nem is éreztette ezt vele, mert neki mindig csak az a fontos, hogy jó legyen. Soha nem szóltak bele a pár választásunkba.


Én 8 hónapja költöztem el otthonról, elég messzire így nagyon sok dolgom otthon van még, többek között egy komplett haj formázó készlet, hajvasaló, több márkás hajszárító. Erre most a kis öcsém vett egy új haj szárítót 13000.-ért a kiscsajnak, mert az enyéim nem elég jók neki...


Karácsonykor az öcsém nem ment fel apáékhoz, mert a barátnője nem megy olyan helyre ahol nem szeretik... Még be sem mutatta őt apáéknak...


A kislány oda költözött (anyum megengedte), hogy ne keljen a kollégiumba laknia. Annyit kért tőlük csak, hogy tartsanak rendet a szobába és a használt poharakat, tányérokat tegyék be a mosogató gépbe. De még ennyire sem képes, az öcsém csinál mindent ez a kis idióta pics@, meg csak ül az ágyon és néz ki a fejéből...


Tudom, hogy az öcsém egy idióta, kis befolyásolható kölyök, de féltem nagyon...


Valakinek valami ötlet, hogy mit lehetne kezdeni vele? Mert már ez a kis idióta, taknyos, rafinált kiscsaj kezdi elmarni tőlünk a testvéremet! Nem szeretném ezt hagyni!!! Valamit tennem kell mert beleőrülök, a szüleimmel együtt...


Bocsánat, hogy hosszú lett, de talán így kicsit könyebb megérteni a helyzetet!



2013. jan. 4. 14:43
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
100%
úgyis befogja sz*pni tesód.. majd rájön , ezen kívűl nagyon nemtudok semmit ajánlani ha nem hisz nektek. Szerelmes és vak :| majd tanul belölle
2013. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
az a baj h túlságosan szereti , és nem veszi észre amit művel vele. Próbáld felnyitni a szemét, vagy beszélj a kiscsajjal.
2013. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
háát elég nehéz ügy, nem szabad semmi rosszat mondani mert akkor csak még inkább ráakaszkodik a csaj.Ha legközelebb valami sértőt mond egy ajándékra anyádnak bőgje el magát hatásosan a tesód előtt sajnáltassa magát.Plusz minden féle ürüggyel le kell nulláznotok az öcsédet mert ahol nincs pénz ott csaj sincs, amúgy szép megoldás nincs erre mivel az ilyen hárpiák szívósak
2013. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok mit tenni. Szerelmes. El van varázsolódva. Ti jobban látjátok a barátnő negatív tulajdonságait, mint ő. Sőt! Ő nem is lát negatív tulajdonságot, mivel épp szerelmes. Bármivel próbálnátok hatni rá, neki annyi jön le, hogy ellenségesek vagytok a barátnőjével. Majd kijózanodik. Előbb-utóbb. Hogy mekkora árat fizet az pedig legyen az ő gondja. Érzelmek kontra észérvek... Esélytelen. Na, legjobbakat!
2013. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

A kiscsaj egész életében elvolt kényeztetve és hogy most így alakult a helyzet ragaszkodik ezekhez. Én barátnőm alaptermészetes is ilyen volt amikor meg ismertem nem is akartam tőle semmit, de amikor jobban megismertem egyáltalán nem volt ilyen. Én barátnőm is bekerült a családba mert a szülei mint olyanok nem bírta már ott tovább, itt lakik nálunk, dolgozik, nyelvet tanul, hamarosan külön lakás. Anyámnak nagyon sokat segít tényleg le a kalappal előtte pedig azt hittem hogy rohadt nagy balhé lesz abból ha itt lesz. Pedig az én barátnőm is elvolt kényeztetve a volt párja kinyalta szó szerint a seggét, mindent megadott neki. De tőlem nem vár el ilyen sok mindent én is vettem neki karácsonyra a kedvenc parfümjét ami nem volt olcsó, meg azt a egyberuhát amit már régóta kinézett magának és mondta hogy ő el sem fogadná ezt mert ilyen drága ajándékot neki venni meg stb... persze bebizonyosodtam róla hogy ő nem a pénzmiatt szeretett belém pedig nekem is van valamennyim, egyáltalán nem várja el hogy egy vagyont költsek rá pedig megtehetné a volt párja után simán és ha már lehúzott mehetne más baromhoz mert szép lányról van szó, de nem tette mert tudja hogy ki szereti igazán és ki volt az aki úgymond megvásárolta őt.

Nálunk ez így van, öcsédnél meg úgy hogy kihasználja őt öcséd meg teljesen bele van zúgva és fél attól ha nem adja meg neki azt amire szüksége van akkor otthagyja. Ezer százalék hogy ez van a dolog hátterében.

Amit tehetsz az az hogy egyszer elmész oda öcsédet elküldöd valamiért, mindegy valamit kitalálsz, aztán a kis csajt jól megneveled. Lehet hogy öcséd ezért utálni fog és lehord majd jó alaposan amire jobb ha felkészültök, de idővel hálás lesz majd ezért az biztos.

2013. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Várjatok. Böjtöljétek ki, míg 2-3 évesek lesznek, akkor szétfoszlik a szerelem rózsaszínű felhője és ott ragyog majd tisztán egy követelőző, modortalan, agresszív, lusta, összeférhetetlen pitsa az öcséd szemében is.
2013. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Anyu már elsírta magát, akkor az öcsém annyit mondott, hogy az Ő barátnője ilyet sose mondana..... Tehát itt is nyert...


Nem bántjuk a kiscsajt. Pontosan azért mert nem akarjuk elmarni az öcsémet magunk mellől.


És a legfurcsábbat el is felejtettem leírni.

Olyan 6 éve mikor a szüleim elváltak, az öcsémnek össze esett a tüdeje (légmelle lett) sokáig kórházban volt miatta. Azóta baja soha nem volt baja vele, kb fél év után még sportolni is visszament. Mióta együtt van ezzel a kis kurv@val már másodjára esett össze neki megint.... Tegnap megint kórházba került ;( Ez az ami a legjobban zavar az egészben! Félek, hogy az egészsége fog rámenni erre a kis s.egfejre... ;(

2013. jan. 4. 15:17
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mindenki felelős a saját életéért. Anyukád helyében én nem engedtem volna, hogy a kiscsaj odaköltözzön. (Sőt, akár most is kiraknám.) Ha ennek az lenne a következménye, hogy a testvéred is elmegy, hát menjen. Majd rájön, hogy az albérletet nem olyan könnyű fenntartani, egy ilyen anyagias, lusta kiscsajt nem egyszerű eltartani, az igényeinek megfelelni. Szerintem csak ilyen durva eszközökkel tudjátok felnyitni az öcséd szemét.
2013. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

A kiscsaj tegnap visszaköltözött a koliba, mikor az öcsém a kórházba került... Mert Ő nem marad olyan helyen ahol nem szeretik...


Pedig biztos vagyok benne, hogy ezt anyu nem mutatta felé! Nekem is volt olyan párom akit anyu utált, de amikor nálunk volt mindig felvette a maszkot anyuci! Ő pontosan tudja, hogy ez mennyire vacak érzés mert apumnak az anyukája nem fogta el anyucit, pontosan emiatt anyu ezt soha nem is akarta és soha nem is mutatta ki!!!

2013. jan. 4. 15:30
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mitől rohant el egyszer egy ismerősöm, ő is el volt kényeztetve,de akárhányszor a párja elment az anyós szépen befogta házimunkára, na elment a kedve a szerelmétől és elhúzta a csíkot:D
2013. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!