Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet ennyire magabiztos,...

Hogy lehet ennyire magabiztos, beképzelt?

Figyelt kérdés

A húgom nagyon el van szállva magától, (16 éves) olyan cuccokra összevakarja a pénzt, amiről nem is álmodhatnánk (persze nem egyedül, nem dolgozik, pénzes barátai, pasija segítik..) Hazahoz dolgokat "csak úgy", mert "ajándékba" kapta (ne egy plüssmacira gondoljatok, annál sokkal értékesebbre) Csak gazdag barátokkal veszi körül magát, közben Ő közel se engedheti meg magának azokat a dolgokat, amiket Ők. Pedig biztos vagyok benne, hogy van az osztályában rosszabb helyzetű is mint Ő, de abból ugye nem származhat "nyeresége". Mindig mondja, amikor hazajön, hogy ilyen luxus házban volt, ilyen-olyan csúcstechnológiás kütyüik vannak az ismerőseinek, és megjegyzi anyámnak, hogy Ő nem keres annyit, hogy megvehesse Neki (nemcsak anyámat engem is megbántott ezzel) Volt olyan, hogy úgy vett ki pénzt anyáméktól, hogy nem szólt. Igyekszik jól tanulni, és a legtöbb fizetést hozó szakmákat célozza meg (ez mondjuk becsülendő)

Sokszor nagyképű (azt nem mondom hogy mindig) Én az ellentéte vagyok mindig visszahúzódó voltam, egyszer meg is jegyezte hogy nem akar olyan lenni, mint Én, ami nagyon rosszul esett...

Mert lehet sok mindent elér a nagyképűségével, de sajnos sokan utálják is ezért (látják, hogy valójában miért van a pasija mellett és k...nak tartják)

Tudom a mai világban az ilyen típust preferálják, sokszor irigylem is (biztos látszik az írásomból is), de attól félek, hogy ez a viselkedési forma egyszer nagyon visszaüt Neki (vagy mégsem?)


Mi a véleményetek erről?

Akinek esetleg hasonló a tesója viselkedése?



2013. máj. 8. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én öcsém hasonló, csak enélkül: "Igyekszik jól tanulni, és a legtöbb fizetést hozó szakmákat célozza meg (ez mondjuk becsülendő)"


Fikázza édesanyám házát, aminek a felújítására kb. az élete ráment, persze tesóm semmit nem segített, még építkezésnél sem, füytörészve járkált sörözni, miközben mi cipekedtünk. Szigorúan Apple cuccokat vásárolt magának, miközben édesanyámnak alig volt pénze-persze neki kellett fizetnie a részleteket...valamire többször is elkéri a pénzt, csak hogy megvehesse a menő ruhákat. Fikázza édesanyám kajáit-minden napra valami különlegességet kér.


Örülj neki, hogy tesódnak van valami elképzelése a jövőjéről. Legalább dolgozni akar. Majd ha elköltözik, megtanulja-talán-a dolgok értékét.

2013. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
De szüleid hogyan kezelik amúgy? ezen is sok múlik.
2013. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

En nem ebbe a tipusba tartozom es igyekszem tavol tartani magam az ilyenektol...

Aki ilyen-olyan anyagi megfontolasbol valasztpart, baratokat az csak sekelyes, felszines ember lehet.

En az ilyet lenezem, szanalmasnak tartom.

Az viszont a Te irasodban nagyon tetszik, az, h kovetkezetesen nagy kezdobetuvel irod a szemelyes nevmasokat, ami a tisztelet jele!

Ne valtozz meg, szerintem Neked boldogabb eleted lesz! Mert a penz nem minden.

2013. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én is ebben reménykedem, csak nézni fog egy nagyot lehet, mert a kaja, víz, villany stb. nem ingyen van.. és dolgozni kell mindenért.

És Ő is fikáz, ahogy írtad, kaja terén nagyon válogatós, egyszerű kajákat (főzelék, leves stb.) nagyon ritkán eszik, inkább elmegy a mekibe (barátokkal) mert ott jobb a kaja (szintén nem engedhetjük meg magunknak hogy ott együnk)


Azt nem is mondom hogy Anyák napja nála "kimaradt" (még csak fel se köszöntötte egy szóval se), holott édesanyám nagyon sok mindent megtett az Ő kis "szeszélyeiért" :(

2013. máj. 8. 11:54
 5/15 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Anyám egyértelműen ellene van a dolognak mondogatja, hogy majd megkapja a pofonjait.. Apa semmit se szól, szerintem titokban büszke is rá.

3. válaszoló: Felszínes ember, igen, nagy k.betűvel írtam, mert mégiscsak a tesóm, nem utálom (na jó, néha igen: példa a kérdésben) talán a lelkem mélyén sokszor félek, hogy többre jut ezzel a törtető stílussal, mint Én a becsületességgel, és a lelkiismeretességgel. És majd megkapom rokonoktól, barátoktól stb. hogy Ő mire vitte, és nem mondhatom azt, hogy nem is tudják milyen beképzelt...

2013. máj. 8. 12:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez benne van, de ezzel nem kell foglalkoznod!

Szemely szerint inkabb elek becsuletesen, nem masokon atgazolva, de szegenyebben. En nem tudnek utana a tukorbe nezni, akkor boldog lennek?

Edesanyadnak kellene helyre tenni az eszet, bar szerintem mar keso.

Egy-ket idejeben kiosztott pofon sem biztos, h artott volna, de ha egyedul nevel benneteket, nem biztos, h mar erre marad energiaja.

Ne tamogassatok semmiben, bar ez ket elu, mert konnyen lehet, h letapos a gazdag barataihoz. Szerintem mar keso.

2013. máj. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocsi. Most olvastam, h nem csonka csalad.

Akkor Apukad adja ala a lovat, de nem valoszinu, h oregkoraban majd a kislanya ranyitja az ajtot, mert neki derogalni fognak a szegeny rokonok...

2013. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ja, az Anyák-napja öcsémnél is kimarad-mindig. :/


Amúgy tényleg csak úgy lehet védekezni, ha "viccnek nézed", tehát nem veszed komolyan, meg nem csinálsz meg helyette semmit. Meg látod, megszól Téged (nem akar olyan lenni, mint Te), de közben utálják,és lehet nincsenek is úgy igazi barátai. Neki is megvan a saját kis "pokla". Csak nem mutatja ki.

2013. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos már most tudom, hogy nem számíthatok rá semmiben ( a jövőt illetően), elvégre is azért van az embernek testvére hogy segítsék egymást, bajban ott legyenek egymásnak (ha már a szülők nem lesznek) Anyám előtt eljátssza a jó testvért, négyszemközt, meg sz.rik arra, hogy mit akarok, vagy ha megkérem valamire (kis dologra) sokszor úgy lehet rávenni valamire, (pl. mosogasson el, egyéb házimunka)ha kap "cserébe" valamit. Pedig 1 háztartás vagyunk, de Ő a kis felfogásával mégis úgy érzi, hogy kell valami ellenszolgáltatás, mert ingyen nem mozdítja a kisujját se.
2013. máj. 8. 12:40
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én féltestvérem ilyen, többek között pont ezért is nem tartom vele a kapcsolatot. Mondjuk ő nem 16, már idősebb, 18, és mégis "ezen a szinten van", mint a te húgod. Ezért is örülök, ha nem látom, gyakorlatilag én úgy veszem közöm nincs hozzá (nem tartom testvéremnek). Ugyanis nem szeretem a pénzorientált, felszínes, üres embereket. Mondjuk neki volt kitől tanulnia, az anyukája (anyánk nem közös), finoman is szólva egy ócska r-banc, 4 kölyke van 3 apától, azt hiszem ezzel elmondtam mindent... És most a 4. gyerek, csak és kizárólag azért kellett, hogy hozzákösse magát legújabb számú férjéhez, aki van olyan marha, hogy a másik három kakukkfiókát is eltartja, hurcolja őket külföldre, ide oda.

Mondjuk nekem nem kell látnom minden nap, sőt egyáltalán nem tartom vele a kapcsolatot, együtt élni hasonlóval meg nem lehet egyszerű, én nem bírnám.

2013. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!