Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy tényleg...

Honnan tudhatom, hogy tényleg olyan vagyok, amilyennek saját magamat látom? Én eddig úgy gondoltam, hogy egy kedves, nyílt, kissé talán túl lelkes ember vagyok, de az utóbbi hetekben olyanokat vágtak a fejemhez, amitől egy beképzelt libának tűnök.

Figyelt kérdés

Mondjuk az, aki ilyen szépeket mond nekem, az most éppen nem tudja elviselni, hogy ő már nem kell nekem, de akkor is. Elkezdte felhozni, hogy a közös ismerőseink ezt mondják, meg azt mondják, amiből azt szűröm le, hogy egy fellengzős, beképzelt nagypofájú ember vagyok, pedig régebben (gimiben, fősulin, korábbi ismerősöknél) mindig azt tapasztaltam, hogy pozitív a visszajelzés velem szemben. Most is azt hittem, hogy ha nem is túlzottan, de legalább nagyjából kedvelnek a körülöttem lévő emberek. Ha elhinném, amit most hallok, akkor nem is tudom, ki vagyok....

Amúgy 28 éves múltam.


2013. ápr. 10. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Én fordítva vagyok vele. Én azt hiszem sz@r arc vagyok, de valamiért azzal jönnek, hogy aranyos vagyok. Ez idegesít, mert úgy vélem nem igaz és nem is ismernek, de majd ha rájönnek milyen vagyok akkor majd azt hiszik becsaptam őket. Pedig én mondom, hogy nem vagyok aranyos.
2013. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem pont, hogy ennek az ellenkezője történt. Azt hittem, hogy mindenki egy halovány, szürke, visszahúzódó kis nyuszinak lát, erre pont az ellenkezőjét mondták, ráadásul pont az az ember, akiről azt hittem, hogy nagyon utál engem. Közbe meg nem. nagy meglepetés volt. Én meg el voltam tévedve, mint nyáron a télapó. De jó értelemben:)Amúgy lehet, neked nem kell komolyan venned ezt az embert, mert csak azért mondta, hogy megbántson és kiszagolta, hogy mi a gyenge pontod.
2013. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én kb. 16 éves koromban "nyíltam ki" és lettem kedvesebb, közvetlenebb az emberekkel, és azóta szinte csak pozitív visszajelzéseket kaptam. Bár lehet, hogy csak elkerültük egymást azokkal az emberekkel, akikkel nem kedvelnénk egymást. Most is azt hittem eddig, hogy a körülöttem lévők kedvelnek, most meg olyanokat vág a fejemhez ez az illető, amiktől szinte összeborult az önértékelésem. Bár, az is igaz, hogy ha az ő szemével látnám magamat, akkor egy semmire sem jó, semmire sem képes szar alak lennék, és ebben azért még biztos vagyok, hogy nem igaz. Talán tényleg csak kicsinyes bosszú, nem tudom....
2013. ápr. 10. 10:09
 4/7 anonim ***** válasza:
28 évesen lehetne annyi eszed, hogy nem egy sértett exed intrikáira hallgatsz, hanem azokra abarátaidra, akik esetleg már az exed előtt is ismertek és szerettek, és azóta is melletted vannak. Az egyetlen probléma veled ennyi, úgyhogy szerintem lépj túl a dolgon, és éld tovább az életed.
2013. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A rosszindulatú elhagyottaknak nagyon jó érzékük van hozzá, hogy olyan érzékeny pontokon támadjanak ahol kicsit labilis az énképed, de nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani a szájalásnak. Az vagy aki vagy, hibákkal és erényekkel, ha neki ennyire rossz a véleménye rólad, akkor miért nincs megkönnyebbülve, hogy nem kell már veled lennie?
2013. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Igyekszem a saját szememmel látni magamat, de nehéz, amikor amúgy is épp azt keresem, hogy ki is vagyok. Megpróbálok hinni magamnak, és azoknak, akik kedvelnek :)

2013. ápr. 10. 10:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem adsz az illetőre, nem érdekel téged, ezért megpróbál ott támadni, ahol valószínűleg jobban fáj: az ismerőseiddel. Azért én utánakérdeznék másoknál, igazak-e az állításai, de ha igazak is, miért csak most mondja?! Csak szúrkálódni akar valószínűleg, ott akar megsebezni, ahol a legjobban fáj. Nyugi, nekem a saját anyám is ilyen. :(
2013. ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!