Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvér diplomával és testvér...

Testvér diplomával és testvér végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám túl tenni magam azon, hogy az öcsémmel egyszerűen nem találjuk a közös szót? Annyira kiéleződik a tanultságbeli különbség nálunk hogy az már hihetetlen. Neki nincs végzettsége, 10 osztálya van, fizikai munkásként dolgozik, 24 éves. Én hamarosan a mesterképzést kezdem, beszélek két nyelven, a harmadikat kezdem és sokfelé utaztam, jártam a világban. Bármit mondok, nem ért meg. Örökölni nem fogunk semmit, de a saját megélhetésemmel kapcsolatban nem aggódom. Mondtam neki, hogy lakáskasszába kezdek, hogy 10 év múlva lehessen egy saját lakásom és hogy anyával besegítünk az ő részébe is, indítsuk el neki is. Ő mondta hogy egy saját lakásról álmodik. Ennek ellenére alig akart végig hallgatni, még engem tolt le hogy minek rabolom az idejét. Elmondta hogy egy centet sem fog bele adni. Komolyan, nem értem. Simán beleszállnék 10-15 ezerrel, 5 ezret kellene csak beleadni a saját lakásába. Miért nem látja hogy butaság lenne nem nekivágni?

2013. máj. 11. 12:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
És te miért nem látod be, hogy ő saját magától szeretné előteremteni a pénzt a saját lakására, és nem akarja, hogy az anyja és a testvére "alamizsnájából" legyen majd később lakása? Ha nem kell neki a segítség, akkor ne erőszakoskodj. És a felfogása, gondolkodása nem abból adódik, hogy neki nincs diplomája meg nyelvvizsgája, nem azért nem akarja ezt az egészet, mert tudatlan. Jó lenne, ha belegondolnál az ő szemszögéből is egy kicsit a dologba, mielőtt arra élezed ki az egészet, hogy van-e diplomája valakinek vagy nincs.
2013. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
77%
Nem gondolod, hogy neki ez esetleg rosszul is eshet? Főleg ha férfiról van szó, akkor az egója nem fogadná el, hogy neki segítségre van szüksége. Én is így vagyok vele, hogy nem fogadok el pénzt, amiért nem dolgoztam meg, vagy nem ajándék ként kapom, mely évente 1x szokott előfordulni születésnapom alkalmából (persze azt még aznap este el is isszuk közösen). Szerintem úgy érezné, hogy az a ház valójában nem is az övé.
2013. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy te voltál a családban a bezzeg-gyerek és most ezért nem akar a segítségedből (önérzet). Vagy úgy gondolja, hogy okoskodsz, felvágsz. De csak találgatok.


Nincs valamilyen közös érdeklődési körötök?

2013. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
81%

Én se fogadnám el, lerí a stílusodról, h totál el vagy magadtól szállva.

Bár elég kamu szaga van a kérdésnek, a tipikus "a kérdésnek a lényege, h én mekkora király vagyok"

Szánalmas, h itt éled a nem létező életed.

2013. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, én egyetemet végeztem, a bátyám technikumot, traktorosként dolgozik. (Nagy nehezen leérettségizett anyukánk közbenjárásával. Akkoriban elég rossz társaságba keveredett és sokat lógott az iskolából.)


És soha eszembe se jutott, hogy a bátyámat pátyolgassam, hogy "adok pénzt, csak nyiss már lakástakarékot". Végig lenne sértve és teljesen hülyének nézne. Már csak azért is, mert jobban keres, mint én. Ha valamelyikünk hülye valamihez, akkor megkérdezzük a másiktól (mert ő pl. ért a szereléshez, én meg a számítógéphez), de nem oktatjuk ki a másikat és nem mondjuk meg egymásnak a tutit. És nálunk senki se foglalkozik azzal, hogy melyikünknek milyen végzettsége van. 26N

2013. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet én gondolom rosszul..Elnézést. Tudjátok az a gond hogy a családi házban lakik, és még csak nem is ez a baj hanem hogy a házat jövő februárban el fogják árverezni jelzáloghitel miatt. Még anyukám sem tudja hogy hova fog menni. Tesóm fizetéséből neki a hó végére 25-30 ezer forint marad összvissz. Szeretem őt. Csak jót akartam.
2013. máj. 11. 14:23
 7/23 anonim válasza:
90%
Akkor nem utazgatni kellett volna, hanem kifizetni a jelzálogot.
2013. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
70 millió forint a jelzálog. Ezt akkor sem tudtam volna kifizetni ha nem megyek el külföldre. Ennek a többszörösét apám vette fel és a házat bedobta jelzálogként. Ez a végleges határozata a banknak. Vagy 70 millió jövő februárig vagy árverés.
2013. máj. 11. 14:34
 9/23 anonim ***** válasza:
Attól hogy valakinek diplomàja van nem biztos hogy èletrevalòbb. Könyvből mindent meg lehet tanulni de boldogulni nem azért fog valaki mert van egy papírja. Sőt pont hogy a legtöbb ilyen ember egyedül vannak mert el vannak szàllva maguktól. Jól lealàztad a tesòdat, nem csodálom hogy kiakadt.
2013. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A segítségemet ajánlottam fel anyukámmal együtt hogy legyen egy saját lakása. Nem vágjátok a lényeget.
2013. máj. 11. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!