Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem vesz tudomást a...

Miért nem vesz tudomást a testvérem a gyerekemről?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan megbántva érzem magam, ugyanis a testvérem szinte nem hajlandó tudomást venni arról, hogy nekem gyerekem született.

Van egy keresztfia, neki veszi sorra az ajándékokat, szülinap/névnap, karácsony, húsvét stb. mindig ott van náluk, viszont hozzánk a 3 év alatt kb. háromszor ha eljött, az is olyan kötelező jellegű volt.

Fiú tesóm van, soha nem voltunk rosszba, ő egyedülálló már évek óta és 30-on túl van. Nem értem a viselkedését, soha meg nem bántottam, olyan, mintha levegőnek nézne minket. Ez annyira fáj nekem, hogy el sem tudom mondani.



2013. máj. 13. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg fáj neki, hogy neki nincs. Ezért tedd túl magad a dolgon, fogadd el így.

Nálam ez nem ilyen durva, de nem is egyszerű, hogy a harmincas éveim végén járok, és a fiatalabb tesóimnál (kettőnél) több gyerek van, a harmadiknál meg most várják, és nekem még csak stabil párkapcsolatom sincs.

2013. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem kérted fel keresztapának? Talán ezen bántódott meg.
2013. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én soha nem csesztettem azzal, hogy neki miért nincs senkije, mert én is nagyon sokáig egyedül éltem és utáltam az egész témát. Az egy dolog, hogy nekem szerencsém lett és megtaláltam a másik felem, de az még nem jogosít fel arra, hogy verjem a mellem. Szóval mindig is tiszteletben tartottam az életét, ha rosszabb passzban volt, nem áradoztam az én boldogságomról, viszont nagyon jól esett volna, ha osztozik az örömömben és érdeklődik irántunk. Mivel volt már egy keresztgyereke, pont ezért nem is akartam további terhet róni rá és semmit ráerőltetni, hiszen eltelt 1 év úgy, hogy alig keresett minket.
2013. máj. 13. 14:08
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanarra gondoltam, mint a 2. válaszoló. Nem lehet, hogy ilyesmi van a háttérben?
2013. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

hiszen eltelt 1 év úgy, hogy alig keresett minket.

Ti érdeklődtetek, kerestétek őt?

2013. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg csak szimplán nem akar tolakodó lenni.
2013. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi mentünk hozzájuk, mivel apuékkal még együtt lakik. Szóval mindenféle ünnepkor mi mentünk, ráadásul nagyon sokszor elvonult. Megebédelt, aztán felállt az asztaltól és órákra eltűnt a szobájában. Nem értem az egészet. Amikor meg beszélgetünk, úgy tesz, minta minden a legnagyobb rendben lenne.
2013. máj. 13. 14:16
 8/9 anonim válasza:
100%
En is azon az allasponton vagyok mint az elottem szolok.En is rosszul ereznem magam ha a tesomnak lenne gyereke nekem pedig meg kapcsolatom sem.Te kedves kerdezo keresed ot?En azt javasolnam hogy egy semleges helyen a gyerek es a parod nelkul talalkozzatok es probaljatok megbeszelni esetleg nosztalgiazni a gyerekkorrol.De az is bejohet a kepbe hogy nem csipi a parodat.Vagy pedig rokonokkal beszelni a kialakult helyzetrol hogy ok mit gobdol.ak es segitsenek ezen felul kerekedni esetleg ok is beszeljenek vele.
2013. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kicsit depressziós is, és legalább megkérdezhettétek volna a kerezstapasgáról. Ettől még bunkón viselkedik, de meg kéne beszélnetek. Gondolj bele, ő a legközelebbi rokonod, meg kéne odlanotok a problémát.
2013. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!