Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselni ha a...

Hogyan lehet elviselni ha a szülők / család különbséget tesznek köztem és a testvérem között?

Figyelt kérdés

Én vagyok az idősebb, nem igazán voltam tervezett gyerek, az esküvő után 6 hónappal már teherbe esett velem anyu, akkor volt ő 22 éves, apu pedig 23. Anyagilag sem álltak túl jól még akkor de megtartottak, viszont azért érezni, hogy nem terveztek.

Ellentétben velem, a húgom 8 évvel utánam jött, tudatosan, egy anyagilag is stabil háttérrel rendelkező családba.


Már az első perctől érezni lehetett hogy bizony különbséget tesznek közöttünk, nem csak anyuék hanem mindenki.

Egyáltalán nem vagyok féltékeny (még mielőtt ezzel vádolnátok) nagyon szeretem a húgom és nagyon jó a kapcsolatunk! Nem erről van szó! Egyszerűen csak kicsit (nagyon) rosszul esik, hogy ő a család szeme fénye (meg a többi rokonnak a gyereke) én meg csak amolyan megtűrt személy vagyok.

Nem tudják mikor van a névnapom, a szülinapomat is csak a szüleim tudják, nem is igazán keresik a társaságom és a többi. A ballagásomra sem jöttek el csak 4-en pedig hatalmas, közel 60 fős a családunk.. Amiért én évekig könyörögtem és nem kaptam meg, azt a húgom 2 "légyszi" után megkapja, velem nem nagyon szerveznek programot őt mindenhová viszik (én még az állatkertig sem jutottam velük, ő már Londonban is volt) stbstb.


Szóval csak egyszerűen fáj, hogy ez a helyzet és tudom, hogy ez már így fog maradni, nem lehet rajta változtatni, de azért érdekelne hogy szerintetek hogyan lehetne ezt helyretenni magunkban hogy ne legyen mindig ott a gombóc a torkomban..


2013. ápr. 28. 20:00
 1/4 Bence_ ***** válasza:
Ebből meríts erőt, hogy te ilyen körülmények között is boldog életet fogsz élni. Ha boldog leszel akkor már tudsz a boldogságodra is figyelni. Nem lesz már annyira érdekes a család.
2013. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt a szüeiddel kellene megbeszélned.Nyugodtan leülni és megbeszélni.....

Nehéz lehet az biztos.

Te legyél erös és ha neked lesznek gyerekeid,te ne tégy köztük különbséget!!!

2013. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van,csak itt én vagyok a kissebb.Sokat sírok még most is,pedig 30múltam.A gyerekeimet sem szereti anyu úgy mint a tesómét. Pedig én tisztán tartom a házam,a gyerekeim.A tesóm retekben él,a gyerekeket heti 1szer fürdetí.mégis ö a jó anya.Én mindhárom terhességemnél megkaptam,hogy minek kell gyerek.Ezeken soha nem teszem magam túl.Mostmár ott tartok,hogy heti 1szer megnézem anyut.Mindennap mennék szívem szerint,de úgysem kíváncsi rám.
2013. ápr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én elszúrtam. reménykedtem benne hogy megfog változni a dolog és az öcsém aki most 33 éves nem fog többet jelenteni mint én. Nem mentem el a családtól 18 évesen mert azt hittem egyszer egyenranguak leszünk. Most 35 vagyok és az öcsémre iratták a házat, nyiltan aláznak és tesznek tönkre. lelkileg zsarolnak, kárörvendeznek, bántanak. Hidd el menekülj, mihelyt lábra tudsz állni mennj és állj lábra , ne bizz abban hogy majd minden meg fog változni.... ne várj a szeretetükre mert sohasem fogsz anyit kapni mint a testvéred és ha nem vagy erős tönkre mész ebben,,,, én már tönkrementem ..... öngy gondolata mindennapos gondolat...
2013. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!