Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadjuk a testvérem gyereké...

Befogadjuk a testvérem gyerekét egyetemista éveire?

Figyelt kérdés
Bátyám lánya szeptembertől kezdi az egyetemet. Mi a kiszemelt városban élünk, nekem is van két kisgyerekem. Éppen lenne egy fél szobánk, amit szabaddá tudnánk tenni, de mégsem tudom. Nem akarok gonosz lenni, de kicsit elvan kényeztetve, az sosem jó, ami éppen van. Nem valami alkalmazkodó képes. Ha csak hetekről lenne szó, gondolkozás nélkül belemennék, de azért egy fiatal, bulizós, makacs leányzót magunkhoz venni évekre egyelőre elég távol áll tőlem. Ti mitévők lennétek?

2013. máj. 10. 11:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Egy próbát megér,de csak feltételekkel:

-buli nálatok nincs

-saját szobáját rendbetartja,egyéb helységekben rendet tesz maga után

-rezsi rá eső részét fizeti vagy a szülei

-főzöl rá,de cserébe x házimunkát ő végez

-nem tántorog haza részegen felcsörömpölve a kicsiket

-normálisan viselkedik

amíg ezeket,vagy amit te kigondolsz betartja,addig maradhat,ha nem,mehet koliba

2013. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak ebben változók, p.l. milyen a viszonyod a bátyáddal, van-e veletek lakó párod és ő mit szól hozzá? Én valószínű adnék neki egy esélyt, de én ilyen szempontból hülyére vehető vagyok.
2013. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Feltételekkel ahogy az első írta, és kikötném, hogy csak 3 hónapra, ezalatt keressen albérletet.

Aztán ha közben kiderül, hogy normális, akkor még mindig mondhatod, hogy maradjon a tanév végéig.

2013. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek: próbáljátok ki, és ha nem megy, mehet albérletbe.

És ne te alkalmazkodj, hanem ő - itt a lehetőség, hogy megtanulja, hogyan kell.

2013. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Házirendet kell kialakítanod már most. Ezt vagy elfogadja, vagy nem. Előre meg kell állapodni vele, ha tartja a házirendet, maradhat, ha nem, akkor keressen albérletet.


Valami segítséget ti is elvárhattok cserébe. Pl. szombat délelőttönként cserébe figyelhetne a két kisgyerekre. Este pedig mehet bulizni.

2013. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Megkértek rá? Ha nem, nincs min agyalni, nem kell felajánlani. Ahog yleírtad, nem igazán vagytok oda a lányért, és szerintm ő is szívesebben élne a kortársaival, ráadásul azt az életstílust, ami az ilyen egyetemi élettel jár, és nem egy kisgyerekes családdal. Más kérdés, hogy a szülők esetleg spórolás céljából hozzátok paterolnák esetleg (ha kértek erre). Ebben az esetben meg azért nem mennék bele, mert ne az én hátamon akarjanak spórolni, azért nagyon jó kapcsolat és nem kevés alkalmazkodóképesség (minkét fél részéről) kell ahhoz, hogy egy fiatal felnőttet befogadjatok. Én nem rontanám el vele a családi viszont, pláne, hogy a lányt már nevelni nem fogod tudni.
2013. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó voltam: én az unokatestvéremmel voltam ilyen helyzetben, de nem kértek, én meg nem ajánlottam fel. Teljesen eltérő életstílusunk van, ő igazi bulihajhász, laza életvitelű emberke volt akkoriban, én meg nem, nem tudtunk volna kijönni, mert másban is igen különbözőek vagyunk. Egyébként jó a viszonyunk, de egy fedél alatt nem bírtuk volna, túl sokat kellett volna alkalmazkodni.
2013. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Amibe még belegondolnék, az az, hogy ha esetleg oda is költözik, te ki mernéd-e tenni. Ha igen, akkor esetleg meg lehet próbálni, de annak nincs értelme, hogy beköltözik, utána meg magadban dühöngsz, feszengsz, meg itt kiírod, hogy mennyire rossz, de neki meg nem mondod meg.


Ha a gyerekekkel nálatok nincs vasszigor, akkor esetleg. Viszont ha olyan család vagytok, ahol csak és kizárólag x időpontban lehet enni, fürdeni, lefeküdni, felkelni stb., akkor semmi értelme. Az egyetemistáknak nagyon változó tud lenni a napirendjük.

2013. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%
Esetleg azt felajánlhatod,ha messze laknak a szülei,hogy ha nem megy haza hétvégén,akkor vasárnap szivesen látod ebédre,és pár adag kaját csomagolsz is neki,ne kelljen egész héten menzáznia vagy főznie.Ez is nagy segitség.
2013. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

Nem lenne jó. Ő úgy érezné, hogy itt a szabadság, te nem a szülője vagy, ne dirigálj, ugyanakkor lásd el, te meg felelősséget éreznél érte.


A kollégium jó iskola lesz neki, megtanul alkalmazkodni, letörik kicsit a szarvát.

Te meg néha meghívhatod egy családi ebédre, ha akarod. Vagy néha megkérheted, hogy vigyázzon a kicsikre.

2013. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!