Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Érdemes küzdeni egy ilyen...

Adrenalin kérdése:

Érdemes küzdeni egy ilyen testvérért?

Figyelt kérdés
A testvérem pár éve ráállt a drogozásra. Egy ideje azt állítja, leállt, de én nem igazán hiszek benne. Összejött egy cigány hapsival (rasszistázást nem kérek, cigány a hapsi és kész, pont), és gyakorlatilag a az egész világa csak körülötte forog, pedig nem egy mintaember. Többször is megalázta őt, egyszer nagyon durván, de ő bele van esve. Egyébként az apja lehetne. Volt, hogy a hapsi szakítani akart vele, mire elkezdett fenyegetőzni, hogy akkor megöli magát. Már elmúlt 18, felnőtt nő, de agyilag mint egy 13 éves naiv kislány... Nem akar kezdeni magával semmit, egész nap otthon van, nem dolgozik, nem tanul, a rokonsággal tartatja el magát, volt hogy anyánkat is meglopta pénzzel. A pasiján kívül mindenki egy szemét köcsög, és én már kezdem unni, hogy hiába próbálom jobb belátásra bírni vagy jobb élet felé terelgetni. A fűn és a cigány pasiján kívül nem létezik számára más. Lehet egy ilyen embert jobb belátásra bírni, vagy hagyjam a fenébe?
2013. máj. 22. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Hagyd a fenébe!

A drogosok többsége sajnos menthetetlen.

Annyit el tudsz nála érni, hogy esetleg évekig rajtad élősködjön, elvégre te akarsz neki segíteni, de többet nem.

Az ilyen embert magára kell hagyni, és boldoguljon, hogy tud.

A drog olyan ösvény, ahonnan legtöbbször nincs visszaút.


Ahogy írtad: felnőtt. Ideje megtanulni, hogy a tetteinek következményei vannak.

2013. máj. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Rokonok ne adjanak neki pénzt, anyád meg jelentse fel, ha lopott tőle
2013. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd. Rá fog jönni a tesód előbb-utóbb, hogy kicseszett magával.
2013. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos nem tegnap kezdtétek. Ő a züllés te a segítést.

Valahol meg kell húzni a határ vonalat.

A testvéri gondoskodásnak is meg vannak a maga határai.

Az az ő élete, ő választotta ha neki így jó...

Az ő felelőssége.

Nem cipelheted a keresztjét a válladon egy életen át pláne ha ilyen hálátlan. Egye meg, amit főzött.

Én még utoljára a szemére hánynám, hogy milyen szakadt, szánalmas, lusta lúzer szégyellhetné magát tiszta ciki az meg külön szemétség, hogy ezzel a családnak mekkora fájdalmat okoz, hogy így elkótyavetyéli az életét és nem érdekli.

Egy idő után eljön az a perc, ahonnan már inkább a saját magaddal kéne foglalkozni és elengedni őt, járja a saját útját.

Vagy észre tér egyszer vagy nagyon szánalmasan, lezüllve fogja végezni mindenkitől távol, akik segíthettek volna neki normális életet élni.

Többet nem tehetsz. Nem a te vétked. Tudom nehéz de magad mögött kell hagyni őt és nem szabad hagyni, hogy másokat is tönkretegyen. A saját életét elcseszheti de a máséhoz már nincs joga.

2013. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hagyd.
2013. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a fűvel van gond, hanem azzal hogy cigány módjára viselkedik/él, azért ne kavarjátok a lágy drogot az élet legaljához
2013. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elvonora vinni
2013. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!