Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemet zavarja, de nem...

A férjemet zavarja, de nem tudom lehet-e, érdemes-e kezdeni vele valamit?

Figyelt kérdés

Ébredés után egy 20-30 percig mogorva vagyok. Ha ilyenkor valaki túl aktív körülöttem vagy kérdésekkel bombáz, arrogánssá válok.


Egyszer apámnak említette a férjem ezt, aki legyintett, hogy már gyerekkoromban is ilyen voltam, egyszerűen a szüleim se szóltak hozzám rögtön ébredés után, így konfliktus sem volt.


Neki is javasoltam, hogy legalább egy negyed órát várjon ébredés után, ha megittam a kávét és bambultam valamire, utána magamhoz térek.

Egyébként főleg arra harapok, amikor pár perccel ébredés után tervezést, gondolkodást igénylő kérdéseket tesz fel, nekem meg még a csalánozók szintjén van az agyműködésem.


(Megjegyzem, ha én kelek korábban és ugyanígy lerohanom az ébredése után röviddel komplex kérdésekkel, ő is zabos lesz.)


2013. máj. 19. 12:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok:D Ezért kelek korábban mindenki előtt, hogy mire felébrednek, addigra már magamhoz térek:) Igy nem bántok senkit:DD
2013. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
hát igen ettől én is rosszul vagyok, nem vagy egyedül, általában férjem intézi a bevásárlást, és mikor még egy tök másik dimenzióba vagyok, akkor mondjam el neki, hogy mit vegyen, úristennnn :)
2013. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

#1-ben a megoldás, magam is így teszek:) vagy még esetleg:

[link]

2013. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én is ilyen...


Férje felkel, kávét főz, behozza, elmegy szépen a fürdőbe, addig én magamhoz térek és nincs gond.

2013. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. A gyerekeknek is megmondtam, hogy anyuci reggel zombi, ébredés után ne terheljék az agyamat gondolkodást igénylő problémákkal, mert nem fogom fel. Reggeli készülődés során csak annyit kommunikáljunk, ami nagyon fontos és az adott pillanatban kell (pl. befizetés a suliban és elfelejtettem kikészíteni). Ha már emberformát öltöttem, akkor beszélgetünk, meghallgatom őket, úgyhogy megérti már a család hogy velem reggel nem lehet értelmesen kommunikálni.
2013. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
40%
Ennél nagyobb problémátok ne legyen!
2013. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok...

Párom tekintettel van erre, ha valamit akar, akkor kávéval kelt, annyit mond, hogy ébredjek fel, mert ekkor meg ekkor mennénk, és legyen időm felébredni, vagy munka előtt ezt meg ezt meg kell még beszélnünk.. Aztán hagy (nekem20 perc fél óra kell)

Amúgy pont ezért én hamarabb szoktam kelni, mert zavar, hogy ő egyből aktív, én meg botladozok, leejtem a dolgokat...stb..


Ezen nem tudaz változtatni, nehezebben kelsz... Próbálj ne reagálni.

Én ilyenkor anyósomnak szoktam mondani, hogy várjon 20 percet, és tegye fel újra a kérdéseit, de addig esélytelen, hogy felfogjam, akár azt is, hogy milyen az idő... (Első hónapokban a páromnak is kellett mondani, hogy térjünk vissza rá 20 perc múlva...anyósomnak 4 év után is kell mondani:S)

2013. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én akkor vagyok ilyen, ha nem aludtam ki magamat. Az én párom már hozzá van szokva, ilyenkor nem cseszeget :D De neki is jó szokása volt régebben, hogy elkezdett kérdezgetni a napi teendőkről, feladatokról, stb., mondtam is hogy na hagyjon a p!csába :D
2013. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Legutóbb 5 perccel az ébredés után feltett egy komplex matematikai kérdést (költség-bevétel optimalizálás). Esküszöm, fizikailag fájt a gondolkodás. Ilyenkor örülök, ha el tudok úgy jutni a kávéfőzőig, hogy nem esek el a saját lábamban.


Örömmel hallom, hogy nem csak én vagyok ilyen :)

2013. máj. 19. 12:37
 10/27 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok és nagy szerencsémre a párom is, úgyhogy nálunk a reggelek némán telnek, csak annyit beszélgetünk, amennyit feltétlenül muszáj. Szeretem elmerengve elfogyasztani a reggeli kávémát és magamba fordulva eltölteni az első 20-30 percemet reggel. Ő is szereti. :)


Ezzel anyu tudott régen kiakasztani mindig. Ő reggel volt mindig aktív, így reggel akarta megbeszélni a fontos dolgokat, akkor tolt le, hogy ez miért van itt, ez miért ott!? Sosem beszéltem neki vissza, de egyszer durván sikerült kikelnem magamból, hogy szerinte milyen rohadt jól indul minden egyes reggelem, amikor 5 perce sem vagyok ébren, már is csak b*szogatni tud... Az ilyeneket amúgy nem vettem magamra soha, de ezután ő is felfogta, hogy velem reggel ne akarjon beszélgetni és pláne ne akarjon letolni semmiért, mert arra ugrok! :) Megtanulta, hogy csak akkor beszélgetünk reggel, ha én úgy akarom..., vagyis én kezdek témát.

2013. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!