Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van egy 21éves bátyám és nem...

Van egy 21éves bátyám és nem a legjobb a kapcsolatunk? Többi lent.15/F

Figyelt kérdés

Kissebb koromra már nem emlékszem nagyon vissza de azt tudom az utóbbi 6évben nem volt legjobb a kapcsolatunk.Nem voltunk rosszba köszöntunk egymásnak, néha egy-egy mondat,kérdés,válasz. Ez volt a természetes.

Állandóan csak a haverokkal volt senkise számított neki csak a haverok. Egy éve kiderült hogy füvezik.. nehezen sikerült rábeszélni hogy menjen elvonóra kb 7hetet volt bennt. Mióta kijött azóta próbál közelebb kerülni hozzám.

Én már hozzászoktam a napi pár mondatos beszélgetéshez és zavar hogy állandóan kérdezget a magánéletemről filmezni, xbox-ozni akar így akar szerintem közelebbkerülni de részemről csak jobban eltávolodik mert engem zavar hogy

egyik nap 10mondtad másnap egésznap kérdezget. Hirtelen ez zavaró, próbálok normálisan beszélgetni vele de nincs közös téma egyáltalán nem ismerjük egymást és nem tudom fogadni a sok kérdést és csak kellemetlenül érzem magam tőlük.

Sokszor bűntudatom van hogy próbálna beszélgetni de nemtudom fogadni és válaszolok tőmondattal mert máshogy nem tudok. Nem tudnátok valami tanácsot hogy mit lehetne tenni hogy a tudtára hozzam? Ezt elmondani nem merem neki mert sajnálom.

Előre is köszi!



2013. jún. 24. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szinte szóról szóra ez történt a mi családunkban is. Ha szeretnél róla beszélgetni, írj nyugodtan privit. :)
2013. jún. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Tudom könnyű ezt mondani (...), de próbálj meg ne csak tőmondatban válaszolni, hanem te is légy nyitott felé. Ha kérdezget, és csak tőmondatban tudsz válaszolni, akkor kérdezz vissza. Vagy beszélgessetek filmről, játékokról érdeklődj az ő érdeklődési köre után. Egy elvonó nagyon-nagyon nehéz, és megterheli az embert. Tudod... sokan, ha úgy érzik nem foglalkoznak vele, nem támogatják, nem érdeklik, akkor visszaesnek az alkoholba (vagy ez esetben a drogba). Ezért lenne jobb minél jobban támogatni őt, és nyitni felé... Vagy beszélj a szüleiddel, hogy ez neked nagyon furcsa... majd ha kibeszéled magadból biztos jobb lesz. (Ha gondolod privátba, nekem is megírhatod :) persze, ha csak szeretnéd ) Én 14/L vagyok, és nekem is van egy-két ilyen ismerősöm... :/

Gondolj arra, hogy ő a testvéred, és új életet szeretne kezdeni, neked pedig ebben "nagy szereped" van. Persze nem lehetsz tökéletes, csak törekedj arra. Egyszer-kétszer, ha látod, hogy egyedül van, te is menj oda hozzá, hogy lássa, érdeklik őt... Hidd el, hogy ilyenkor "egy milyen napod volt?" kérdés csodákra képes. Figyelj rá, reagálj, légy kedves, és ha visszakérdezne, ne hosszan, ne túl röviden, de őszintén beszélj te is. Aztán egy séta a parkban, vagy valami játék, és mindkettőtöknek könnyebb lesz :). Szerintem.

2013. jún. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!