Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan tart igényt a bátyám...

Jogosan tart igényt a bátyám a teljes örökségre, csak azért mert ő mindvégig egy fedél alatt élt az édesapánkkal?

Figyelt kérdés

Édesapánk 2 hete halt meg és a testvérem lecseréltette a zárakat, nem enged be a házba, mert szerinte ott minden őt illeti meg, mert ő élt vele együtt és neki kellett elviselnie. Megteheti ezt?

Szerinte a ház és minden egyéb is az övé kell, hogy legyen, mert nekem már van házam, van családom, nekem semmi nem jár.


2013. júl. 4. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Édesanyátokkal mi van? Ha ő él, akkor elvileg haszonélvezeti joga van, ha apukátok halálakor házasok voltak még.

Ha csak ketten vagytok testvérek, akkor a fele az övé, a másik fele a tied.

Ha te lemondasz az örökségedről az ő javára, akkor lehet az övé egyedül

2013. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Így van, ahogy az első írta. Viszont, ha nem akar kifizetni sem téged, sem eladni a lakást, akkor nagyon nehéz dolgod lesz.
2013. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem Kérdező, általánosságban nem teheti meg. Hogy ennél pontosabb választ lehessen adni, ismerni kellene az egész ügyet, volt-e végrendelet, kinek a nevén van most a ház, kinek van rá haszonélvezete, meg ilyesmi...
2013. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha volt végrendelet, amiben téged kizár az örökségből az édesapád, és rá hagyja a házat, akkor valóban az övé minden, viszont megtámadhatod a végrendeletet. Ha nem volt végrendelet, akkor fele-fele arányban örököltök.


Egyébként ismerősöm járt úgy, hogy hárman vannak testvérek, ő élt együtt az anyjával, ápolta, mivel beteg volt, a második testvér is besegített, a harmadik meg rá se nézett az anyjára. Meghalt az anyuka, írt végrendeletet, melyben a fiára, aki ápolta, hagyott mindent, a másik két testvért kizárta. Az egyik testvér ezt elfogadta, viszont az, amelyik rá se nyitotta az ajtót, megtámadta a végrendeletet, mert szerinte neki jár a házból... szóval bármi lehet.

2013. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Édesanyánk már rég meghalt. A ház 100%-ban édesapánk tulajdona volt.

A bátyám nem dolgozik, édesapánk tartotta el. Az utolsó fél évben már ápolásra szorult, de a testvérem semmit nem csinált, én jártam át pelenkázni, fürdetni, etetni. Közel lakunk egymáshoz, én még GYED-en vagyok, nem volt ebből gond.

Végrendelet nincs, mert eddig mindenki természetesnek vette, hogy 50-50% lesz.

2013. júl. 4. 10:10
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, végrendelkezés hiányában 50:50, és kész. Ha lenne, akkor ugye most még (2014 áprilisig) az a szabály hogy az örökség FELE a köteles rész, ami a leszármazottak között egyenlően oszklik, a másik feléről az örökhagyó a végrendeletben szabadon rendelkezhet. Szóval ha lenne végrendelet, akkor lehet, hogy csak a negyede (felének a fele) járna.

Az örökségből kitagadni viszont csak nagyon komoly törvényi feltételekkel lehet, szándékos bűncselekmény az örökhagyó ellen, meg ilyenek...

2013. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nincs félnivalód, kedves kérdező. A ház fele a tied. Adjátok el, és felezzétek meg a pénzt.

Vagy megteheted, hogy lemondasz róla, hogy a bátyád ott lakhasson továbbra.

2013. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet...

Nem tudom változtak-e a jogszabályok v a tv.

Apukám úgy 5 éve örökölt egy harmad részt egy pesti lakásból. 3-an vannak testvérek, az egyik testvére az édesanyjukkal élt abban a lakásban, övé volt a lakás. Miután meghalt, 3-an örökölték. Igen ám, de se kiköltözni nem akart apukám testvére, se kifizetni nem tudta volna aput és a másik testvérét. Erre pedig nem volt törvényes mód, h bármit lépjenek. Nem tudtak vele mit csinálni és ahogy telt az idő, egyre csak halmozta a tartozásokat a lakásra, nem fizette a rezsit, stb. A végén már ott tartottak, hogy apukám fizetéséből akarták vonni!!! a tartozást, mivel az ő nevén is van az ingatlan. A vége az lett, h apukám és a másik testvére lemondtak az örökségről, így ezzel együtt a felhalmozott adósság sem érintette már.

2013. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a bátyja továbbra is ott lakhasson, nem kell lemondania, legegyszerűbb, ha köt vele egy bérleti szerződést a saját részére, mondjuk évi 100 Ft bérleti díjat kikötve... és megmarad a Kérdező tulajdonjoga is, meg a bátyja is lakhat ott továbbra is...
2013. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Kötött édesapáddal eltartási szerződést ? Ha nem, az eddig ismertek alapján fele-fele az örökség.
2013. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!