Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem kocka, mit tegyek?

A testvérem kocka, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egész nap a gép előtt ül és játszik rajta, semmit nem csinál ezen kívül. :S Neki minden unalmas ami nem számítógépes játék, de valószínűleg csak azért, mert barátjai nincsenek, mindenben bénának, butának érzi magát és önbizalom hiányos, mert kissé dagi. Azt mondja, ő csak ehhez ért, de szeretne megváltozni, csak nehéz. A szüleink nem nagyon tesznek semmit, én viszont nem szeretném ezt annyiban hagyni, mindig csak rá gondolok, ha suliban vagyok. Ráadásul kolis is vagyok, így kevesebb időt tölthetünk együtt, pedig ő szeretne velem lenne. Pszichológus nem jöhet szóba. A pénz nem vet éppen szét, és kicsi faluban élünk így csak valami olyat tudnánk csinálni, ami pl. labdajáték, vagy séta, bringa, és nem szükséges hozzá sok pénz. Persze az utóbbi kettőt unalmasnak találja, labdajátékokban pedig hajszolja, hogy ő nem ért ehhez, mert béna. Vajon egy idő után, ha bele jönne valami ketten is játszható sportba (mondjuk kosárba), már jobban érdekelné? Ki lehet őt rángatni szeretettel? Vagy magától elmúlik ez, ha idősebb lesz?

Ő: 12/F

Én:17/L


2013. júl. 23. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez késöbb csak rosszabb lehet sajnos. Mindenképp próbálj valami közös programot szervezni, vagy, ahogy mondtad, játszatok valamit. Sok sikert! :)
2013. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálkozzál, hogy ha rá tudod venni akkor biztosan élvezni fog mindenféle játékot. Esetleg tudom csúnyán hangzik, de azokat a fránya számítógépek néha napján elromlanak. (Szüleiddel beszéld meg h "rontsák" el a számítógépet és kelljen várni legalább 1-2 hetet amíg megjavul, esetleg nyomatékosítandó a baj meglétét apukád el is vihetné "szerelőhöz")


Hogy ha ez meg van és nincs otthon játék akkor könnyebben rá lehet bármire venni, és hidd el h ha sikerül akkor utána már nem vagy nem annyit akar majd játszani.


(Off: halkan megjegyezném, hogy én is hasonló kölyök voltam mint a tesód, és így utólag hálát adtam volna az égnek, h ha ilyen tesóm lett volna aki segíteni akar.


Mert és ezt neki is elmesélheted hátha motiválja, hogy ugyan ezen életmód által csúnyán antiszóc lettem 18 éves koromra sikerült 160kg-ra hízzak. Egyetem első félévben döbbentem rá, hogy mások csajoznak, buliznak élik az életüket. Nekem meg az is nehezemre esik, hogy a dombra egyedül föl sétáljak vagy hogy valakivel szóba álljak. Úgy hogy innentől kezdődve jött egy 3 éves szívás lavina amíg lettek végre barátaim, sikerült lefogyjak lett barátnőm, most már feleségem és normális életem lett. Tehát hogy ha tudsz rá hatni még most változón mert most még talán könnyebb vagy kisebb a vissza fordítandó dolog. )

2013. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát idővel nem hiszem, lehet játékfüggőség is. Elég nehéz megállapítani. Velem is ez volt. 15 éves koromtól csak a gépet nyomtan, meg is lett az ára, csak lógtam, meg meghúztak. aztán visszagondolva 22 évesen már bánom a dolgot. Nagyban függ attól szerintem, hogy milyen játékkal játszik, ha csak sima pár óra alatt végigvihetőkkel, akkor az jó, mert azt nem nehéz abbahagyni, de ha szerepjátékkal az kemény, mert borzalmas szar érzés, ha nem játszik vele az ember már pár napig is (tapasztalatból írom).

Ha kövér hát küldd el valami edzésre, sportoljon valamit. Addig se játszik legalább, de szerintem mindenképp tégy az ellen, hogy minél kevesebbet kockuljon, mert később lehetnek bajok. Jobb megelőzni.

Vagy esetleg adj könyvet neki, had olvasson. Persze, amit szeret is, pl. fantasy, kaland, scifi.

2013. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit én is magamat látom a kissrácban, de azért nem annyira drasztikusan. Szerintem nem kell itt kiiktatni semennyire a számítógépet, ha tényleg kocka a srác, úgysem hiszi el, hogy "elromlott" (én 12 évesen már össze-vissza tudtam rakni bármilyen PC-t). A játéktól sem kell feltétlen eltiltani, nem kell rá úgy tekinteni mint valami gonosz, sátáni dologra, igenis a játékon keresztül is szerezhet az ember barátokat - 12 évesen még mondjuk nem biztos, hogy jó dolog ez, de a tiltással lehet, hogy csak kibúvokat keresne.

Én inkább arra sarkallnálak titeket, hogy adjatok feladatokat a srácnak. 12 évesen, ráadásul falun laktok, igazán nyírhatja már a füvet a sárc, vághat fát (ha fával fűtötök vagy van kályhátok), összegyűjtheti és kiviheti a szemetet, komposztot, kertészkedhet, segítkezhet otthon a karbantartásában - égő csere, festés, ha úgyis szeret gépezni, kezdhetné mondjuk azzal, hogy kitakarítja belülről, lemerem fogadni, hogy tiszta por). Ezek persze kis dolgok, de minden napra lehet neki valamit adni, amivel legalább 1-2 órát elvan. Ha viszont nem csinálja meg, ne csináljátok meg helyette! Akkor azt látja, hogy minek csináljam meg, ha mások is megcsinálhatják helyettem.

2013. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!