Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az, hogy a család...

Miért van az, hogy a család férfitagjai elismertebbek, mint a női tagjai, amikor arról van szó, ki mennyit visz haza a közös kasszába?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Mert hagyományos értelemben ők a családfenntartók, akkor is, ha nem egy megterhelő munkát végeznek. A párom pl. fizikai, és szellemi munkát végzek, ő egyben kapja a fizetését, én csepegtetve, tanár vagyok, mindenki máskor fizet. És hiába kerestem egy időben ugyanannyit, vagy többet, akkor is, amit én csinálok, az lótúró, az nem munka, és csak zsebpénz a keresetem.
2013. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
*én
2013. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
A férfiak többet keresnek ugyanazal a munkával mint a nők.
2013. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Mert nagy általánosságban a férfi visz haza több pénzt.

Meg ma is élnek a női férfi szerepek a társadalomba.

2013. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Mert a társadalom le van ragadva 1860-ban.
2013. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
mert minden férfi egy nagyképű egoista önimádó és öndicsérő állatfaj,őket mindig dicséi kell ,de ha te teszel valamit az teljesen természetes még köszönömöt sem érdemel,bezzeg ha ők nem kapják meg...(nem többgyermekes anyuka vagyok mielött ezt hinnétek)sosem fogják elismerni a nők munkáját,törekvéseit mert összedőlne a világképük!
2013. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert ebben a hímsoviniszta, pasik-önmagukat-imádó, de pénzzel kompenzáló világban élünk évezredek óta. A nők kétszer annyi munkával fele annyit keresnek, ez direkt így van kitalálva ( a pasik részéről), hogy is érjenek valamit. Képzeld el, ha eltűnne ez a sok pénz egyik napról a másikra! Mi maradna? Szorgalmas nők gyerekekkel, és lusta, kisebbségi komplexusos hím egyedek rossz magaviselettel. Ez nagy katasztrófa lenne a pasiknak. Így a pénz, amit maguknak kitaláltak, kissé felértékelte őket. Ha már mással nem tudnak értéket képviselni (tisztelet az 5%-nak).
2013. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A nők szinte minden ország minden munkakörében átlagosan 30%-kal alacsonyabb fizetést kapnak. Nem az ő hibájuk, nyilván, és ezalól csak pár munkakör kivétel (pl. a nagy áruházak dolgozói egységes fizetést kapnak), de ez még mindig a nők elnyomása. Ettől függetlenül sok helyen előfordul, hogy a nő keres jobban. Nyilván anno a férfiak voltak a családfenntartók, de most már körül lehet nézni hány egyedülálló anya van, vagy hány férfi van gyesen. Ha pedig egy családban egy férfi ezért tartja nagyobbra magát, az nagyon sajnálatos dolog.
2013. aug. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!