Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adnátok tanácsot? A bátyámmal...

Adnátok tanácsot? A bátyámmal vannak gondok.

Figyelt kérdés

Oké, én 12 éves vagyok a bátyám 13 (14 hónap van közöttünk.) Rettenetesen elkezdett kamaszodni mostanában.


Gyakran beszél a szerintem gyökér barátaival. A szobánk egymás mellett van és hallom a beszélgetés utolsó mondatatait:

"Mindig csak olvas!"

Aztán:

"A Lizi!" (röhögés) (Ja, igen a nevem Lizi a bátyámé meg Kristóf.)


Mostanába sokat veszünk össze ami ugye normális, mert kamaszodunk (kisgyermek korunkba milyen jó volt a kapcsolatunk...). És engem iszonyatosan zavar, hogy engem tökre meg tud bántani, de soha nem tudok jó szöveget vissza mondani. :-(


És az öcsénknek (Ő 6 éves. Középső gyerek vagyok a családban és az egyetlen lány. Hát nem csodás az élet... Pff!) a Kristóf példaképe és együtt idegesítenek. De most komolyan. EGY 6 (inkább már 7) ÉVES FEL TUD IDEGESÍTENI!


Anya mindig azt mondja ne tőrödjek vele. Ha meg beszél a Kristóffal mindig csak ezt hallom:

"Már megint árulkodott a Lizi? Pff!" (ezt ilyen unott hangon szokta mondani)


Ja! Meg rohadtul idegesít, hogy a ROTMGM-től (Realm Of The Mad God. Basszus, már tudom a játék nevét és röviditését. Csak ne legyek olyan mint ő... KOCKA!) függ a hangulta. Ha szerez valami jó cuccot (Jesszusom! Annyit hallottam már, hogy erről beszél tudom, hogy valami UT-s cucc a jó. Pff!) akkor kedves,de ha nem,akkor nem. Jó persze akkor is piszkál, ha unatkozom...


Mit javasoltok? Ne tőrődjek vele, vagy legyek olyan, mint a Szjg-ből (Szent Johanna Gimi, regény) Kinga és beszéljek vissza? De sosem tudok jót mondani... Bár anyukám és a mamám szerint az idegesíti a legjobban, ha nem foglalkozom vele. Na persze, szerintem minden felnőtt ezt ajánlaná. A barátnőim szerint beszéljek vissza. MOS MIT CSINÁLJAK?!


2013. júl. 30. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne beszéj vissza ! Az csak rontana a helyzeten. Én 15 vagyok és van egy 8 éves hugom. Ne törődj vele annyi a lényeg.
2013. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vihogjatok rajta a barátnőiddel, hogy ő is hallja. Az tuti kiakasztó.
2013. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Halgass anyukádra, ne figyelj rá, ettől ő lesz ideges..csat tégy úgy mintha nem érdekelne és elöbb utób abba hagyja.
2013. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen időszakom öcsémmel, amikor azt hitte, hogy az övé a világ, és megmondja a frankót. Utáltuk egymást. Azóta benőtt a feje lágya és nagyon jó a testvéri kapcsolatunk. Nála is az általános iskolai felső tagozatos évek voltak ilyen kritikusak. Majd elmúlik. Ne törődj vele és ne vedd a szívedre.
2013. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le vele beszélgetni és szervezz olyan közös programot, ami őt is érdekelné. Ne beszélj vissza, akkor még jobban eltávolodtok!
2013. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Egyébként nekünk nagyon szoros a kapcsolatunk és mindennél jobban szeretem. Nem rég találtunk régi képeket ahol babaként vagyok a járókába és kivülről megfogta a kezem, közbe meg röhögünk XDDD. :) Ez a kedvenc fotóm. Anyukám azt mondta iszonyat jó tesók voltunk :) Meg mikor külföldön nyaraltunk elkezdtünk hülyülni a gimiről... (hogy ő anyirra menő lesz,hogy minden csaj velem akar majd barátkozni, hogy közelebb kerüljön hozzá. na persze! álmodik a nyomor...)


Szóval a legtöbb válasz adó szerint ne foglalkozzak vele? hmm...

2013. júl. 30. 22:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele! Tapasztalat, én anno szüleimnél csináltam ezt, ők mondták a magukét, én csak hallgattam nagyokat, őket persze idegesítette, h nem szólok semmit.

Egyébként az írásodból ítélve nem csak a bátyád kamaszodik ;)

2013. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Óóóó, az én tesóm meg a kis haverja egy időben azzal szórakoztak, hogy leskelődtek utánam. Olyan a szobám ablaka, hogy a folyosóra nyílik, ott lapultak alatta, hallottam, hogy vihorásznak és házi készítésű periszkóppal leselkedtek. Az a taktika vált be, hogy órákon keresztül mozdulatlanul ültem az ágyamon és olvastam, úgy téve, mintha nem venném észre, hogy ott vannak. Hamar megunták. :)


Mindketten kamaszodtok, az öcséd meg még befolyásolható, persze, hogy megy a bátyja után.


Ha valami nagyon-nagyon, de nagyon ütős visszavágás jut eszedbe, akkor nyugodtan mondd ki, de amúgy ne erőlködj, mert csak magadból csinálsz bohócot.

2013. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Vihogjatok rajta a barátnőiddel(jó hangosan).De a legjobb tanács tényleg az,hogy ne foglalkozz vele,az baromi idegesítő.Ha beszól mondj annyit,hogy hagyj békén,nem érdekelnek a gyerekes baromságaid.Tanuld meg tényleg elengedni a füled mellett,hisz' tudod hogy semmi értelme.
2013. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!