Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehetne kezelni öcsémet?

Hogy lehetne kezelni öcsémet?

Figyelt kérdés

Én 18 éves vagyok, ő idén lesz 16 de már az egész családot kikészíti idegileg.

Egyik évben teljesen megváltozott, ilyen menőgyerek lett, és közölte hogy amint teheti itt hagyja ezt a családot. Anyummal olyan hangnemben beszél amit azért én sem engedtem meg magamnak.Folyton kiabál mindenkivel. Múltkor pl. amikor nem lett kiengedve azt mondta anyumnak hogy bár ne lenne anyja. Legszívesebben kint lenne egész nap a haverjaival, és ha nem mehet ki akkor kiabál mindenkivel, idegbeteg lesz, ütögeti a falat, egyszer úgy becsapta az ajtót, hogy a rajta lévő üveg kitört.

Most nem azt mondom hogy velem nem voltak gondok, de ennyi nem mint öcsémmel. Apám egész nap dolgozik, csak este jön haza és anyu hiába mondja neki hogy mi történt apu nem is foglalkozik vele. Sőt még védi is. Idén félévkor megbuktam matekból, ezért nem mehettem el egy buliba.. Öcsém év végén bukott meg 4 tárgyból, ami ugye év ismétlés, és amikor anyum nem engedi el valahova, apu mindig azzal jön hogy amikor ő 16 volt, akkor ő is mehetett azért már mindenhova. Amikor velem 18 évesen volt ez akkor persze egy szót nem szólt, ez persze zavar de ne is ez a fő probléma. Hanem hogy öcsém miatt szinte mindig összevesznek szüleim. Pl. Most költözünk, és segítettem anyumnak kitakarítani a házat, és amikor öcsémet is megkérte, hogy segítsen ő közölte hogy ő itt ebbe a házba aztán nem fog semmibe segíteni. Volt már hogy odament anyumhoz bocsánatot kérni, de másnap ugyanígy folytatta.

Aztán mindig késik, volt már hogy 4 órával később ért haza és semmit nem kapott csak megkérdezték hogy hol járt eddig.. Amikor én voltam 16, akkor már a rendőrséget akarták hívni szüleim ennyi késés után.

Aztán anyunak ilyet mondott a múltkor, hogy ha már ilyen csórók vagyunk hogy nem megyünk nyaralni, akkor hadd menjen ki a haverjaival.

Bocs hogy hosszú lett, és elég összeszedetlen, de most mindent hirtelen akartam mondani.


2013. aug. 15. 16:24
 1/5 anonim válasza:
100%
Ki kéne deríteni, hogy miért ilyen. Simán csak "nagypofájú" kamasz lett, vagy esetleg drogozik... én ismertem ilyet, kiderült azért bukott, és akart úgy a haverokhoz menni, hogy üvöltözött.
2013. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
vigyétek el pszihológushoz lhet !De ezt nem viccből mondom!
2013. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem most kellene őt kezelésbe venni. Nem kellett volna ennyire elkényeztetni meg szabadjára engedni, és akkor most nem lenne ilyen. Nagyon látszik, hogy minden meg van engedve neki.

Na meg bár nem vagyok híve az erőszaknak, de egy-két atyai/anyai pofon a megfelelő pillanatban nem ártott volna neki.

2013. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Anya mondta neki már a pszichológust, és azt mondta hogy őt biztosan nem rángatjuk el oda.... lehet hogy drogozik, nem tudom.. Az biztos, hogy cigizik.

Azt vettem egyébként észre hogy folyamatosan romlik szüleim nevelése. Nővéremmel szigorúk voltak, de nem is volt vele probléma, aztán nálam kicsit enyhébb lett a szigorúság, de azért nem voltam így mindenhova elengedve, aztán most öcsémnél csak anyum szigorú apu a "jófej" mert ő lehet hogy néha kiabál öcsémmel, de végülis kiengedi.

Egyébként volt már hogy kapott tőlem, de akkor az jött le neki az egészből, hogy őt mindenki utálja ebben a családban..

2013. aug. 15. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Apud nem foglalkozik az ilyen dolgokkal, szegény anyud pedig belefáradt ebbe az egészbe. Amit így, meg is tudok érteni, ha egyszer az öcséd ilyen.

Én azt csinálnám, mint Cesar Millan a neveletlen kutyáknál.

No akkor innentől én diktálok, én irányítok, én akaratom fog érvényesülni és kész! Ha nem teszed meg, akkor büntetés minden egyes alkalommal és kész.


Ha velem így hőbörögne a gyerekem, komolya nyakon önteném egy pohár hideg vízzel. Hidd el, hogy hirtelen nem tudna mit szólni. Elvenném a kulcsát, cigijét stb, és bezárnám az ajtót. Megfognálak téged is és őt is: na most takarítani fogunk. Amíg nem végeztünk, senki nem megy sehova. Pont.

Értem, hogy te nem vagy olyan, de öcsédnek látnia kell, hogy ez alól nincs kivétel, így te is csinálod ezt.

2013. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!