Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért bocsájtanék meg a...

Miért bocsájtanék meg a tesómnak, ha folyton csak rosszat tett nekem?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban engem piszkált. Ha valamit anya megmondott neki, hogy csináljon meg, azt velem csináltatta meg. Ha azt mondtam nem, akkor egyszerűen fenyegetett, vagy megvert.

Mindig lenézett, meg örült, ha valami nekem nem sikerült, vagy anya mérges volt rám.

Szóval ilyen nagyobb testvér, aki a kisebbet ugráltatja, meg utálja.

Ha anya leszidta őt, akkor mérgében jött és Ő engem szidott le.

Ha valami gondja volt, rajtam töltötte ki a dühét.

Most már elköltözött, de össze vesztem vele, mert mindig ha haza jött, akkor is valamit beszólt. Azért, mert ha ideges volt, vagy mérges, rajtam töltötte ki a dühét.

És tudja mivel lehet megbántani, és direkt azzal jött.

És nem beszélek vele ha haza jön akkor sem, hozzá se szólok.

Anya azt mondja, ne haragudjak rá, a testvérem.

De mindig ilyen utálatot látok rajta mikor rám néz, meg lenézést.


Nem értem, miért kellene megbocsájtanom azt a sok gonoszságát? És azt, hogy már felnőttünk, és ugyan az a helyzet?



2013. aug. 19. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szóba sem állnék vele. Anyámtól is biztosan megkérdezném, hogy ugyan miért kellene a sok szemétkedést eltűrni?
2013. aug. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:
100%

Nem akarok belefolyni részleteibe, de a megbocsátás lényegét fontos, hogy helyesen lásd.


Megbocsátásra elsősorban Neked van szükséged.

Pszichológusok és vallás is bizonyítani tudja, hogy a megbocsátatlansággal olyan terhet veszel magadra, olyan keserűséget, rossz érzéseket, esetleg bosszúállást, neheztelést, dühöt...stb., amelyek évek hosszú során, cipelése folytán rámennek az érzelmeidre, torzítják a kapcsolataidat, majd végső soron nem csak lelki, hanem fizikális betegségek okozója is lehet a megbocsátatlanság.

Mégegyszer röviden: magadnak okozod a legnagyobb kárt azzal, ha nem bocsátasz meg.


Sokszor jó egy új, tiszta lapot adni valakinek, mert ezzel számára lehetőséget adsz, hogy új viszonyulással legyen feléd.


Másik szempontból pedig nagy igazság, hogy vannak emberek, akiknek ugyan meg kell bocsássunk önvédelemből, de nem szabad szorosabb kapcsolatot tartani velük.


Fontold azért meg amit írtam, mert úgy hiszem, segítségedre lenne, mielőtt lesöpröd magadról és megindoklod miért ne tedd. :D

2013. aug. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. De mindig gonoszkodik velem a tesóm, még így 26 évesen is...

Komolyan még mindig 8 évesnek hisz...

2013. aug. 19. 09:01
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek a kettes számú válaszadóval.


Kérdező: nincs "de".


A megbocsátás - j nélkül! - elsősorban neked számít, mert szabaddá tesz. Ha valakinek meg tudsz bocsátani, az nem azt jelenti, hogy "keblemre magyar!", hanem azt, hogy lélekben semmiféle negatív kötésed nem lesz hozzá. A gyűlölködik, amki irigykedik, aki tele van fájdalommal valaki irént, az mindig annak a foglya marad lélekben, akiT gyűlöl.


A gyűlölet erősebb kötés, mint a szeretet: a szeretet elenged, megbocsát, tolerál - a gyűlölet megfojt, elsorvaszt és elpusztít.


A tetsvérgyűlölet mindig a szülő bűne, leginkább a kedves mamáké szokott lenni. Úgyhogy így nézz rá legközelebb a tesóra.


Ja még egy: a megbocsátás nem itt és most történik, nem puszta elhatározás kérdése, hanem egy hosszú lelki (többek között gyász-) folyamat vége.

2013. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kettes válaszolóval értek egyet. Viszont az, hogy valakinek megbocsátunk, még egyáltalán nem azt jelenti, hogy tűrnünk kell a gonoszkodásait, a bántásait, a fenyegetéseit. Olyan emberrel, aki így viselkedik velünk, nem muszáj tartanunk a kapcsolatot, nem kell meghunyászkodnunk előtte. A megbocsátás csak arról szól, hogy el tudjuk engedni az iránta érzett haragunkat és nem hagyjuk, hogy felemésszen.
2013. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!