Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? A tesóm tönkretesz...

Mit tegyek? A tesóm tönkretesz idegileg!

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, a nővérem 23. Amikor 17 éves volt elköltözött itthonról a nála 15 évvel idősebb komájához. Mondanom sem kell,a szüleink teljesen kiakadtak ezen. Mindennél fontosabb volt neki a 33 éves koma,a család háttérbe szorult nála,sokkal inkább az "új családjára" fektette a hangsúlyt. Őrülten megszerettette magát ott,emellett csúnyán befeketített minket. Engem letagadott,azt mesélte be nekik,hogy egy bátyja van,anyánk alkoholista,elissza meg eljáttsza a pénzünket,apánkról meg már nem is emlékszem mekkora bődületes hazugságot adott be,annyira el akartam felejteni ez az időszakot. Hogy ez hogy derült ki? A koma családja elhívta anyáékat vendégségbe egy este és szépen kiderültek ott a dolgok. Égtek,mint a Reichstag,el is sírták magukat. Aztán persze nem tartott sokáig a felhőtlen boldogságuk,mikor komolyabb költségek merültek fel,pl iskoláztatás,téli ruházkodás már nem volt akkora a szerelem és kb kidobták tesómat. Természetesen hazaköltözött. Aztán megint helyreállt a szerelmük visszaköltözött,aztán megint szakítottak és megint hazajött. Persze az iskolát nem fejezte be,fontosabb volt neki a szerelme. Teljesen kifordult magából. Eleve ezt a rohadt szakiskolát is később fejezte be és most 23 évesen lett meg neki az érettségi. Természetesen ezalatt egy percet sem dolgozott,folyamatosan rajtunk élősködött. Jelenleg is itthon lakik 23 évesen. Most elvileg van valami munkája,lassan el is merjük hinni (volt,hogy azt hazudta,hogy van munkája,anya kíváncsiságból odatelefonált,de ott még a nevét sem hallották soha). Most kezdett csak el dolgozni kb 1 hete. Persze érettségi nélkül nehéz lett volna,de valljuk be,nem lehetetlen! Lehet újságot kihordani,szórólapozni,ilyesmi,csak,hogy ne kelljen gusztustalan módon élősködnie. Szóval a kedvenc elfoglaltsága,vagyis szinte az egész élete,a napjai abból állnak,hogy reggeltől estig a nappaliban lévő fotelban döglik,már huzatot cseréltwttünk rajta,mert szétfeküdte és szétfeslett meg lekajálta. Zabál(lassan 90 kiló),aztán alszik,ez a kedvence. Persze a mocskot,amit egész nap csinál,a szemetet én takarítom össze utána. Mikor hazajövök az iskolából 9 óra és egy 1,5 órás edzés után akkor állok neki takarítani. Elvárja,hogy megcsináljam,mert nekem kuss a nevem,egy kutya vagyok számára csupán,úgy is beszél velem,ha olyan hangulata van,akkor lehord mindenféle útszéli k.rvának,mert én 50 kb vagyok és adok magamra. Elég igénytelen is amúgy,hajat nem szeret mosni és néha büdös is. Mi szoktunk rászólni,hogy hogy lehet ilyen nő létére. Most el van szállva magától,mert 1 hete dolgozik és 23 évesen végre sikerült megszereznie az érettségit. Amiért valójában nem tett semmit,mert az egészet lesúgták neki,segítettek a csoporttársai és a tanárok is. Szóval egy buta semmirekellő. Takartani,főzni,beszélni nem tud,de követelőzni annál inkább. Nem fényezni akarom magam mindezek után,de 4,0 feletti átlagom van egy közgazdasági szakközépben,egy bécsi egyetemre készülök. Anyámék sosem dícsérnek meg,a tanulás miatt vagy a sorozatos takarítás,rendrakás,szinte háztartásvezetés miatt (mindeketten rengeteget dolgoznak,apa Bécsben,alig van itthon,emiatt is tudja nővérem,hogy semmit sem kell tennie,mindent tudnak finanszírozni neki). DE tesómat meg szinte sosem b*szogatják. Már úgy érzem ő jobb nálam,talán nekem is olyannak kéne lennem,hogy szeressenek.
2013. aug. 24. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Maximum azt teheted hogy kitagadod és levegőnek nézed. Tudom milyen ez én húgommal is hasonló problémák voltak meg még vannak is.

Húgom is 2 éve döntött úgy hogy abbahagyja az iskolát és az akkori barátjához költözik, aki persze gazdag volt de a fizetésének 70% a nem legális forrásból volt való amit az egész város tudott szinte hogy mi megy ott de senki nem tudott lépni mert bizonyítani nem tudták. Persze volt legális leadózott jövedelme is csak hogy ne legyen feltűnő a dolog hogy nem keres semmi és mégis van autója, jó ruhái, meg TB-je és mindene.

Az hogy mivel foglalkozott igazából abba nem volt törvénytelen csak egyszerűen a pénze nagy részét feketén kereste meg.

A húgom egy ilyen emberrel járt össze akinek olyan haverjai voltak hogy a hajam égnek állt tőlük a srác önmagában normális volt, el lehetett vele beszélgetni de az ember háta mögött nagyon aljas tudott lenni.

Rólam is mindenféle hazugságokat terjesztettek, meg a szüleinkről is, a srác kidobta a húgomat mert megunta vagy nem is tudom akkor a húgom érettségi, meg szakma nélkül élt a nyakunkon kb 1 évig, majd amikor anyámék megunták ezt akkor adtak neki 1 hónapot hogy vagy kezd magával valamit, vagy mehet ahová akar. Akkor ugye talált munkát persze ő nem keresett hanem én szereztem neki, szerencsére nem égetett ott be mert a főnökeim mondták hogy ha a húgom nem teljesít olyan jól meg rossz lesz a hozzá állása akkor én is megjárhatom mert nagyon nem akarták felvenni, szerencsére nem volt gond, dolgozott szépen, nem volt rá panasz, keresett is, anyáméknak beadott annyit a rezsibe amennyi megvolt beszélve, aztán bekattant és lelépett és a legdurvább az volt hogy nem ment be dolgozni 1 hétig és mindenki rajtam kereste majd én is megjártam vele, igaz nem rúgtak ki, de majdnem rám verték azt a kárt amit a húgom okozott, de szerencsére a kis főnökökkel nagyon jóban voltam így megoldottuk a gondokat, de a húgom állásába került a dolog és azóta nem nagyon bíznak meg bennem ami elég rossz így belegondolva.

Nem tudsz mit csinálni letagadod őt. Az hogy eszik meg ül hát istenem ő problémája, hogy elhízott ez van, talán észhez tér ha a munkahelyén is rászólnak hogy tartson rendet maga körül. Nem tudom milyen munkája van, de biztos vagyok benne hogy ott főleg ha csak érettségivel helyezkedett el kell rendet tartania maga után. Nekem is van egy kollégám aki csak rendetlenséget csinálja a pihenő helyiségünkben ott van egy asztalkája ahol elvan mi felváltva takarítunk, és egymás asztalát, székét is megcsináljuk de az övét már nem, látszik is a dzsuva meg már a főnök is megjegyezte hogy lassan rendet tehetne maga után, alapból van 1-2 szabad óránk amikor mindenkinek van ideje mert akkor úgy is csak kajálunk meg netezünk ott, és simán beleférne az időbe.

Az hogy tesódat nem piszkálják talán az is benne van hogy nem akarnak feleslegesen kiabálni vele, én a helyedbe semmi rendet nem tennék utána, de mondd is meg a szüleidnek hogy ők se tegyenek, a fotelt, vagy széket, vagy kanapét vigyétek be a szobájába, és vegyetek el tőle cserébe valamit, dobjatok be neki egy tv-t ott legyen el magának de titeket hagyjon ki ebből. Magyarul teljes kiközösítés akkor talán észhez tér hogy az úgy nem jó.

Az evéssel meg annyit hogy jó egyen biztos vagyok benne hogy unalomból csinálja, de hogy igénytelen is mellette mert egy kövér lány is tudna adni magára valamit hogy szép legyen én volt barátnőm is kövér volt, mégis jól nézett ki.

Egyszerűen tagadd le őt. Én húgom nem kövér de ő se viszi túlzásba a tisztálkodást most nincs munkája mert miért lenne és van hogy napokig nem fürdik, nem borotválja magát legtöbbször arra is lusta hogy felöltözzön normális tiszta ruhába volt amikor meztelenül ment el wc-zni mert lusta volt felöltözni és lehetett látni hogy feneke csupa sz@r nem is borotválja magát, szőrös mindenhol haja az annyira össze van már állva neki hogy azt még egy profi fodrász sem rakná helyre, pedig mossa a haját, de az a baj hogy a sampont nem ismeri meg a fésűt sem.

Én nem foglalkozom a húgommal van egy külön lakrészem itthon néha megyek csak le a szüleim részéhez mert a mirelit cuccaim ott vannak de már levegőnek nézem a húgomat :(

Anyámék már nem foglalkoznak vele, apám délután fél 5 körül hazajön munkából még köszönni sem akar a húgomnak csak ránéz és megy a dolgára, anyám néha hozzászól meg mondja neki kedvesen hogy a lelkére hasson hogy kezdjen már magával valamit, már pénzt is fektetett a dolgokba, szerzett kozmetikust, manikűröst meg ilyen csajos embereket akik helyre rakták volna a külsejét aztán valami göncöket is vett volna neki, de semmi.

2013. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Eszedbe se jusson olyanná válni :)

És ne hidd, hogy anyukádék azért elnézőbbek tesóddal szemben, mert neki mindent lehet.

Az ilyenbe az szokott lenni általában, hogy lelkük mélyén már lemondtak róla, hogy ő valaha is jobb lesz, vagy másabb lesz.

Te csak tarts ki, maradj a magad útján. A későbbi könnyebb életed majd Téged fog igazolni. Kifizetődik majd a mostani hozzáállásod :)

2013. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne értsd félre a szüleid reakcióját, egyet értek az előttem szólóval. A szülők már valószínűleg eléggé megviseltek anélkül is, hogy minden nap ordítsanak vele. Tudják és látják, hogy mennyit segítesz, de ők is dolgoznak annyit mint te, talán eszükbe sem jut a sok gond mellett, hogy megdícsérjenek- nem bántásból teszik, ez biztos. Azt viszont nem is értem a testvéredet miért finanszírozzák? Követelőzni egy dolog, de a szüleidé a pénz, ha nem akarnak megvenni neki valamit, nem kötelesek, 23 éves.
2013. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Már próbáltam levegőnek nézni,nem szólni hozzá,de anyám rámszólt,hogy "Hogy viselkedhetsz így?" Neki esett nagyon rosszul,hogy jajj a saját testvéremmel hogy viselkedek..Tesómat meg,akire hatnom kellett volna kicsit sem érdekelte.


Köszönöm a válaszaitokat!

2013. aug. 24. 23:49
 5/10 A kérdező kommentje:
3. Az a válaszuk,hogy "Hát csak a gyerekünk." ,meg,hogy "nem tehetjük az utcára".
2013. aug. 24. 23:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam,hogy befizették 1 hetes bulgáriai nyaralásra,a telefonjára(elég új okostelefon) is folyamatosan töltik a pénzt,amit az idiótábbnál idiótább ismerőseivel meg barátjával beszél le. "Zsebpénzt" is kap,amit kocsmában meg ilyen helyeken költ el.
2013. aug. 24. 23:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval tényleg kivagyok néha idegileg..
2013. aug. 24. 23:56
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál és,hogy csak ennyi ragadta meg a figyelmedet.


[link]

2013. aug. 25. 00:05
 9/10 anonim ***** válasza:

"Már próbáltam levegőnek nézni,nem szólni hozzá,de anyám rámszólt,hogy "Hogy viselkedhetsz így?"


Válasz: "Úgy viselkedek, ahogy ő velem. Se nem apám, se nem anyám, nekem ne parancsolgasson. Ha nem tetszik valami, menjen a komához, vagy kihez."

2013. aug. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hidd el jobb vagy mint a nővéred. maradj ilyen folytasd az életed.
2013. aug. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!