Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővéremet jobban érdekli a...

A nővéremet jobban érdekli a barátnője lánya, mint a keresztgyereke. Beszéljek vele, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Mintkét gyerek három éves. Mint ajándékban, figyelemben, törődésben, érdeklődésben vesztésre áll a lányom, holott ő erősködött, hogy keresztszülő lenne.

Ritkán találkozik a lányommal. Most volt pont egy ilyen családi-baráti összejövetel, ott is a kisfiúval mászkált mindenhová, mikor a lányom játszani akart vele, vagy beszélt hozzá, nem figyelt, otthagyta, elvonult máshová. Rosszul esett a gyerkőcnek nagyon, és közvetve nekem is.

Szerintetek beszéljek vele, vagy hagyjam a francba, "nevezzek ki" másik keresztanyát?


2013. szept. 30. 16:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A barátnője fia... bocsánat elírtam a kérdést.
2013. szept. 30. 16:13
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem vele kéne megbeszélned hogy miért ilyen, miért áll így a gyerekhez, mert ezt mi így nem fogjuk tudni neked megmondani.
2013. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pont ez a kérdés. Nem azt kérdem miért ilyen, hanem, hogy beszéljek, vagy hagyjam a csudába?
2013. szept. 30. 16:25
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Beszélj vele. Gondolom a barátnőjével gyakrabban találkozik, ezért jobban kijön a másik kissráccal.

Beszélj vele mindenféleképpen. De nem arról, hogy a másik gyerekkel miért foglalkozik annyit, hanem arról, hogy a tiéddel miért nem.

2013. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A szeretetet nem lehet erőltetni, ha keresztszülő, ha nem.

Viszont az nekem is magas, hogyha szereti a gyerekeket, akkor miért vislkedett így a lanyoddal.

Erről beszélhetsz vele, de a féltékenységedről ne (mert ez az összehasonlítgatod a ti helyzetetetket a barátnőjéék helyzetével)

2013. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
* Az féltékenység
2013. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínúleg a barátnője közelebb áll hozzá, mint te. Így az ő gyereke is közelebb áll hozzá, mint a tiéd.

Az ember nem választhatja meg a testvérét, de a barátait igen.


Attól, hogy keresztgyereke még nem fogja jobban szeretni.

2013. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem csak mindkettőtök számára kínos helyzetet teremtesz, ha számonkéred rajta, miért foglalkozik más gyerekével többet. Valószínűleg csak hárítani fog, az igazat nem vallhatja be, mert nem akar megsérteni téged, de nyilvánvalóan jobban szereti a barátnője gyerekét, vagy azért, mert cserfesebb, életrevalóbb, vagy azért, mert csendesebb, jólneveltebb. Valami oka biztosan van, de ha letámadod, hogy "mi bajod az én lányommal, miért nem szereted" hát úgysem mondja el. Vagy ha mégis, akkor egy életre megsértődnél...
2013. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Beszélj vele, de ne kérd számon, miért a kisfiúval foglalkozik többet. Inkább azt hozd fel, hogy a lányodnak rosszul esett, hogy nem foglalkozik vele. Ez keresztszülőségtől független, gondolom a kislányod nem azért az ő társaságát kereste, mert a keresztanyja, hanem mert kedveli.
2013. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A baratnònek lánya vagy fia van? Mrt ez most nemtuszta (csak kiváncsiságból)
2013. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!