Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromnak barátnője van. Két...

Páromnak barátnője van. Két kicsi gyermekünk van, albérletben lakunk a munkája miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én haza sajnos már nem tudok menni velük, mert a szüleim eladták a házat, azóta anyám is utcára került; van egy családi házunk vidéken, de iszonyú állapotban, gyermeknevelésre semmiképpen nem alkalmas, penészes falai vannak, rossz burkolata ( kívül-belül ), viszont vett - még mielőtt feltűnt volna a szerető - egy lakókocsit, amiben viszont lehet lakni télen-nyáron.Ez szintén lent van a telken, az udvaron.De mindez hitelre van, amit ő fizet.Eddig nem került szóba a különmenetelünk, pedig mikor kiderült, én szívem szerint azonnal leléptem volna tőle.Azon hezutálok, hogy vhogy azt kéne elérni - csak nem tudom, hogy hogyan - passzolja át nekem, nekünk a lakókocsit, és majd én fizetem utána a részleteket.Ti mit tennétek?Mondom, már rég leléptem volna, ha tudom, hogy nem a gyerekek sínylik meg ezt az egészet.A gáz ott van, hogy még mindig szeretem őt, de nem bírom elviselni a tudatot se hogy másvalakije van.
2013. szept. 10. 15:29
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
61%
dobd ki a lakásból, és maradj ott te a gyerekekkel
2013. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek a gyerekek?


Menj külön albérletbe. Azzal meg ne takarózz, hogy a gyerekek sínylik meg. Ez hülyeség. Így is, úgy is rossz nekik.

2013. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
76%
Így van, ha albérlet és közös, akkor küldd el és maradj te ott. Ha az ő nevén van a szerződés, akkor mondd el a főbérlőnek a szituációt és írjátok át a te nevedre.
2013. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Nem lehet, mert ennek az albérletnek a bérleti díja és a rezsi annyi, hogy azt nem tudnám állni + még megélni.Ráadásul van egy beteg gyerekünk, aki fogyatékos és őt korai fejleszteni kell, mellette nem tudok visszamenni dolgozni, csak ha már felépült és legalább speciélis óvodába felveszik.Az meg még cirka egy év.
2013. szept. 10. 15:51
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartás?
2013. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
#1-#3 ne buzdítsátok már zöldségre a Kérdezőt, mióta teheti ki az egyik bérlőtárs a másik bérlőtársat bárhonnan is??? A tulajdonos teheti ki, a bérleti szerződésben leírt módon...
2013. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Lakókocsiban laknál télen nyáron? Vagy mi van? Nem értem ezt a részt a történetben.
2013. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
84%
Ha eldöntötted, hogy el akarod hagyni, akkor add be a válópert. Keress kisebb, olcsóbb albérletet. Válás esetén kapsz gyerektartást, ami a két gyerekre a fizuja 40%-a kb., plusz ha az egyik gyerek speciális fejlesztésre szorul, akkor még magasabb is lehet. Egyedülálló anyaként meg vannak kedvezményeid a szolgáltatónál, keresd fel az önkormányzatot tud-e olcsó albérletet adni, milyen támogatást tud adni. Nem kell, hogy ebbe a megalázó helyzetbe maradj.
2013. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Ez egy céges albérlet, de úgy, hogy havi 110 ezer lenne a bérleti díj, ennek a felét állja a cége, az övé, a másik felét mi, ez az ő cégével van tehát megkötve.

Nekem annyi jelenleg a bevételem önállóan, hogy max egy társbérletet tudnék fenntartani vagy egy nagyon kicsi - igénytelen - garzont.

Gyerektartást nem fizetne tuti, és nem is számítok rá, még anno mondta mikor szóba került, hogy külön utakon hogyan tovább, hogy inkább lemond az apai jogairól, minthogy fizetnie kelljen!!

2013. szept. 10. 16:03
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Kérdezőék nem házasok - "páromnak"... úgyhogy nem válópert kell beadni, hanem a válóperhez tök hasonló módon egy gyermek-elhelyezést és tartást szabályozó pert. Ha jól veszem ki nincs a kapcsolat alatt szerzett olyan vagyon, amiért vagyonmegosztást is kellene kérni...
2013. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!