Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ugyanazt szeretném tanulni,...

Ugyanazt szeretném tanulni, mint a nővérem. (? )

Figyelt kérdés
Ő 2 éve jár kommunikáció és média szakra egyetemre. Én mlg 7. es vagyok. Évek óta vágyom arra, hogy a médiában dolgozzak majd, ahogy a nővérem is ezt akarta, nekem még gimiben sem mondta, higy szeretne, csak azt tudtam, hogy jól tud fogalmazni. Akkor döbbentem rá, hogy érdekel ez, amikor még tavaly az iskolámbane nem volt sulirádió, én én meg egy barétnőm nagyon szerettünk volna. Ennek érdekében összeírtam egy kérelmet, vagyis egy papíron rendesen nyomtatva megfogalmaztam, hogy miért lenne ez jó, meg ilyeneket, és az egész osztály azt hitte, hogy anyukám írta, mert nagyon jól sikerült - el is értem vele a célom, bár nem teljesen úgy, ahogy kigondoltam -. És azóta vonzz ez a téma. Rádióztam is, imádok gépelni, szövegeket írni - habár most nem működik a gépem - szeretném filmklubba járni, újságszerkesztő szakkörbe, néhány barátnőm forgatni akar egy profibb videót, lényegtelen mit, és felkértek, hogy majd forgassam azt... Hol is a gond? Igazából annyi, hogy a nővérem egész életemben mindenben jobban teljesítet nálam, , elég rossz érzés volt, amikor bejelentette, hogy erre a szakra akar menni. És jól is teljesít benne. Imádja. A prof.ok szerint ő az egyik legügyesebb, és ő imád beszélni az emberekkel. Kedves és illedelmes. Rólam ez nem annyira mondható el. Legalábbis akkor nem, amikor a családommal vagyok. Kiskoromban nem voltam kedves, és úgy lrzem, hogy ha velük vagyok, nem mutathatom meg nekik azt, hogy mér nem vagyok ilyen. Elég szomorú, tudom. Pedig pont, hogy kellene. De egyszerűen előttük nem vagyok képes a jó oldalamat mutatni. Nem mondom, hogy most már egy kis bújós szeretetteljes kedves kislány vgyok, de jóval előrébb jutottam... A lényeg még az is, hogy néha hülyeségből idiótán beszélek. „Nincs” helyett „nem van”, „vizet” helyett „vízt”... de mint már említettem, nem komolyan csinálom. A tesóm nem tudja, hogy engem érdekel ez a téma. Amikor mondtam neki, hogy hozzon már vízt, akkor azt mondta, „nem vízt, vizet! Beked nem kell menned kommunikáció szakra, a beszédtechnika tanáros ketépi a fejedet.” elég rosszul esik, pedig nem is komolyan mondtam

2013. okt. 1. 18:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, a tekfonomom elromlóban van...
2013. okt. 1. 18:54
 2/16 A kérdező kommentje:
Telefonom
2013. okt. 1. 18:54
 3/16 anonim ***** válasza:
Jóh..:D
2013. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a problémádat. Ha ezt szeretnéd tanulni, tanuld azt. Vagy úgy gondolod, hogy téged nem támogatnának úgy, mint a nővéredet?
2013. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked pont az a képességed hibádzik, ami szükséges arra a szakra. Ez van, lesz majd másik dolog ami megtetszik. :)
2013. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

És?

Mi a probléma?

Elég időd van még, hogy meggyőzd a szüleidet, testvéredet, hogy nem vagy teljesen idióta, tudsz beszélni, és tényleg nem csak fellángolás részedről.

Hajrá!

2013. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát, kösz. :D támogatnának biztosan engem is, de tutira nem tudnék felülteljesíteni a nővéremen, mert nagyon szeretném, cáde a nyomába se érnék...
2013. okt. 1. 19:17
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, bele se fogj!
2013. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezzel csak az a baj,hogy ha a nővéred rád szólt,mások is rád fognak,de durvábban,,piszkálni fognak.Próbáld meg megbeszélni ezt a kis "beszólást,vitát" a nővéreddel.Aztán gyakorold ezeket a szavakat ha nem megy.Nem tépné le a fejedet,a tanár is hús vér ember,ő is tud megértő és segítőkész lenni.Lehet hogy segít,de lehet hogy nem.Ezt nem a nővéred fogja megállapítani.Neked is van esélyed!

2013. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mint előttem mondták: Van időd gyakorolni,tanulni.Sokat lehet változni ennyi idő alatt.
2013. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!