Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, amikor...

Mi a véleményed arról, amikor az anya ugyanazt a nevet adja a kislányának mint ami az övé?

Figyelt kérdés
Tudom, ez régebben volt szokás. Azt is tudom, hogy rengeteg szép kislány név van, de nekem világ életemben tetszett a nevem. :) Nem nagy szám név, de nekem tetszik, pont illik rám.
2013. júl. 24. 08:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

én nem adnám.

egyrészt,mert elég vicces lenne,hogy a családban két embert is ugyan úgy hívnak... Meg amúgysem

2013. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Nincs ezzel semmi baj. Nem kell a divat után menni.
2013. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ideális esetben nem az anya dönt, hanem a két szülő együtt... de ez mellékes.

Ha valaki szereti a saját nevét, akkor hajrá. Nincs ezzel semmi baj - és különben is, senkinek semmi köze hozzá.

2013. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem van egy Ágnes nevű ismerősöm, neki az anyja, nagyanyja, dédanyja, és az ükanyja is Ágnes volt.
2013. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éppúgy nem tetszik, mint amikor egy fiú kapja az apja nevét :) Csak az megszokottabb

Van egy ismerős család, ott van egy fiú és egy lány, a szülők nevét kapták. Nem akarok valós neveket írni, de kb. így hangzik: Pisti, Pistike, Mari, Marika. Én nem értem mi benne a jó, de ha valakinek ez tetszik szíve joga. Még mindig jobb mint a ma divatos nevek (Koppánytól Eperkéig)

2013. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

Ha mindkettőtöknek az a név tetszik, semmi probléma ezzel.

De azt tudd, hogy Ő más lesz, rád illik és lehet, hogy rá is, de ne akard, hogy Ő ugyanolyan legyen, mint Te. Minden ember egyszeri, megismételhetetlen csoda.

2013. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Legyen az a második neve :-)
2013. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nem tetszik. Ahogyan az sem, ha az apa keresztneve után kapja a fia a keresztnevét (ami még rosszabb, mint a lány esetében, mert teljesen azonos lesz a nevük.) Nagyon olyan szaga van, mintha az anya a gyerekével teljesen azonosulna, illetve azonosítaná őt magához. Adjon másik nevet, és a sajátját max. második névként.


A gyerek nem önmaga fiatal kiadása, hanem egy tőle ás a a gyerek apjától teljesen különböző ember.

2013. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%

Húú ma annyira szánalmas neveket választanak. Az elmebetegek Maci Lacit meg stb.


Nagyon nagy divat lett ma alig ismert neveket adni. Itt is folyamatosan olvashatóak a cigány nevek, a latin nevek stb.

2013. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk anyai ágon mindenkinek ugyanaz a keresztneve. Nem volt belőle probléma sosem, mert mindenkit máshogy szólítunk. Nagymamám Annuska, anyukám Pannika, én meg Annácska vagyok.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Szerintem nyugodtan add azt a nevet a kislányodnak, ami neked tetszik. Ha ez épp a saját keresztneved, akkor azt. :)

2013. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!