Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy megengedjék, hogy oda menjek tovább tanulni, ahova szeretnék? Egyáltalán miért nem engedik?

Figyelt kérdés

Szóval egy tőlünk KICSIT messze lévő városban lévő szakmunkásba szeretnék menni.. Kollégista lennék. 1 osztálytársam szintén oda menne, (bár nem ugyanabba a suliba.) Egyébként anyukám is ebbe a városba járt, és ő is koleszos volt, most miért nem akarja megengedni? Apukám se támogat különösebben ebben. Bár igaz, hogy anya sem "foggal-körömmel" akar visszatartani, de nem is szívleli ezt. Kérdeztem én, hogy miért nem akarja, hogy odamenjek, de erre csak annyi volt a válasza, hogy: "Mert nem.." Hogyan vegyem rá őket, hogy megengedjék? Én oda akarok menni, és kész. Nem értem, hogy miért nem engedik, hisz jó helyen lennék, és ezt őkis tudják..

14/f


2013. szept. 26. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Talán féltenek, vagy plusz anyagi kiadást jelentene nekik az utazás/kolesz és ezért nem szívlelik az ötletet, másra nem nagyon tudok gondolni. Ők melyik iskolát választanák neked? Mert ha azt tudod, akkor már talán tudsz következtetni, hogy a szakmával van a gondjuk, vagy a távolsággal.
2013. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló összefoglalta, lehet nem úgy álltok anyagilag,hogy ezt megengedhessétek de az is lehet,hogy féltenek. Vagy akár nem bíznak benned, nem hiszik el,hogy tudsz magadra vigyázni.

Ne úgy állj hozzá,hogy ezt akarod és kész, hanem normális hangnemben kérdezd meg miért nem támogatják az ötletet. Akkor talán nem "mert nem" lesz a válasz, mint egy hisztis kisfiúnak.

2013. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk, te jobban és helyesebben írsz/fogalmazok, mint az itt írogatók kb. 90%-a, szóval kár lenne érted, ha szakmunkásba mennél, de te tudod. :) Nekem mindenesetre öröm egy értelmesen író 14 évest olvasni végre. :)


Egyébként, ha tényleg ezt szeretnéd, akkor tarts ki emellett, mert csak akkor leszel sikeres és boldog, ha azt csinálod, amihez kedved van. Ezt a szüleidnek is meg kell érteniük. Próbálj meg okosan, felnőttesen érvelni, és persze meghallgatni az ő érveiket is. Ha nem mondanak semmit, nincs könnyű dolgod, de talán egy nyugodt pillanatban ültesd le őket, ne pedig alkalmatlan időpontban, "nyaggatva".

2013. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*fogalmazol
2013. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Egy szakmunkásképző mennyire szerencsés választás hosszútávon karrier szempontjából vajon?
2013. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Na és hány diplomás munkanélküli?
2013. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kérdést arról, hogy mennyire jó ötlet szakmunkásba menni, nem provokációnak szántam egyáltalán. Csak hogy vajon a kérdező végiggondolta-e, hogy hosszabb távon jól jár-e vele (szerintem simán lehet jó szakmája, ami miatt érdemes szakmunkásba menni, ezért a kérdés).
2013. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ülj le velük felnőtt módra beszélgetni. Ne veszekedj, követelőzz, hanem add elő az érveidet, és mondd meg, hogy te sem éred be egy "csak mert" válasszal, mondd, hogy megfelelő érvelésen elgondolkozol, de ők is hallgassanak meg.

Kérdés, mi ez a szakma, mennyire jó képzést nyújt az iskola. Mert ha valami olyan szakmát választottál, amivel szinte biztos a munkanélküliség, akkor nem csodálom, ha nem engedik.

Ha két hete találtad ki, addig nem is érdekelt a szakma, most meg a rögesztméd, akkor is érthető, hogy csak egy múló szeszélynek érzik. Mivel a tanév most kezdődött, még van időtök kitalálni, ha addig kitart az érdeklődés, biztos hamarabb engednek ők is.

A másik lehetőség még a pénz. Azon sokat nem változtathatsz, ha nincs, akkor bizony nincs. Esetleg nézz utána az ösztöndíj lehetőségeknek, és azt is add elő.

A maradék, ami még indok ilyen esetben egy szülőnél, hogy nem tartanak alkalmasnak arra, hogy nélkülük élj. Éretlen vagy, vagy "rossz gyerek", félnek, hogy a felügyeletük nélkül piálni járnál, csajoznál inkább, ahelyett, és ez a tanulás rovására menne, stb.

De akármi lehet az indokuk, csak ők tudhatják. :)

2013. szept. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Így, hogy nem tudod, hogy miért nem akarják engedni nagyon nehéz lesz őket meggyőzni. Először próbáld megtudni, hogy mi az indok, és arra találj ki valamit.

Ha kevés erre a pénz, akkor vállalj majd egy kevés diákmunkát és szállj be a költségekbe.

Ha féltenek a koleszos élettől, akkor bizonyítsd be nekik, hogy megbízható vagy. Esetleg állítsatok fel közösen szabályokat, hogy mit szabad és mit nem a koleszben, és szabályszegésnek legyen következménye, azt is beszéljétek meg.

Ha más szakmát szánnának neked, akkor avasd be őket a terveidbe, mit képzeltél el magadnak a jövőben. Értesd meg velük, hogy milyen munkavégzésben érzed magad tehetségesnek, hogy mi tenne téged boldoggá.

Ha az érettségit hiányolják, akkor beszéljétek meg, hogy mikor teszed le az érettségit (lehet szakmunkás mellett vagy után két év alatt).

A lényeg, hogy türelmesen, felnőttként állj eléjük, csak semmi hirtelenség, semmi hiszti! Szedd ki belőlük mi a gondjuk a választásoddal és beszéljétek meg.

Szerintem legyél kitartó a céljaidat illetően, ne engedd a szüleidet abba a hibába esni mint amibe sokan vannak, hogy nem engedik a gyereküknek a saját életét élni, hanem a szülők a maguk elvárását akarják a gyerekre erőltetni. Szóval jó úton jársz, ha kiállsz magadért!

2013. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Lehet nem bírnák a kolinak az anyagi vonzatát.

2. Nem biztos, hogy tudnál magadra vigyázzni.

3. Lehet, hogy a kolit nem is bírnád.

4. Biztos vagyok benne, hogy közelebb is van olyan szak.

5. Ha nem akarnak engedni hagyd rájuk inkább. Nem akarnak rosszat neked.

2013. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!