Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy állítsam le a kishúgomat?

Hogy állítsam le a kishúgomat?

Figyelt kérdés
Most itthon vagyunk ketten, ő 6 éves én meg 14. Reggel 7-8 óta folyamatosan rajtam lóg, komolyan semmit nem tudok tőle csinálni. Nincs kedve egyedül rajzolni, babázni meg semmi ilyet csinálni, folyton engem kérdezget mindenféle értelmetlen dologról. Beraktam neki egy mesét, de azt akarja, hogy nézzem én is. Játszottunk csendkirályt, de megunta, pedig egy ideig jól bevált :D Most meg azt hallgatom már jóideje, hogy "dülöngélve totyogjál, körbe-körbe forogjál, szárnyad csapkodd, lábad rázd, ilyen egyszerű ez a pingvintánc" Lelőni se lehet.. Valaki mondjon már valami ötletet, amivel lefoglalom, mert az is eszembe jutott már, hogy bezárom a fürdőbe és akkor nyugtom lesz :D
2013. okt. 4. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
6 éves, te meg 14. Több empátia kellene, és felismerés, hogy 6 évesen még kisgyerek, és játszani akar, nem fog elülni a sarokban kussban, hogy te netezhess. Ennyi idősen szerintem ezt te is tudhatnád.
2013. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szép idő van, vidd ki a kertbe vagy játszótérre, rohangászz, labdázz, játssz vele, míg lefárad, utána mikor hazaértek, adj neki enni-inni, és azután elpilled majd.
2013. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjetek el együtt rajzolni, aztán kérd meg hogy készítsen neked valamit. Adj neki valami feladatot, kihívást, amivel készülhet.

Vagy mondd neki hogy öltözzön be és adjon elő valamit.

Bármi ilyennel lefoglalhatod egy jó időre. de készülj, hogy utána lesz mit pakolni.

Amúgy meg foglalkozz vele, örülj hogy van ne akard bezárni

2013. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki kifestőt, zsírkrétát, színes ceruzát, vízfestéket. Üres rajzlapot. Kérd meg, hogy rajzoljon neked valami szépet és fesse is ki.Ez kb 1 óráig lefoglalja. Vagy kérdezd meg, hogy ajándékot szeretne-e adni anyukájának. Fessen neki valami szépet.
2013. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jó, nem vagyok olyan hülye, tudom, h kicsi és játszani akar, de én nem akarok. Máskor még focizunk, azt legalább én is szeretek, de 7-8 fok van, ezenkívül beteg is vagyok, nem akarok kimenni fagyoskodni + mégjobban megfázni.

A rajzolással meg a hasonlókkal az a baj, hogy azt akarja, hogy én is rajzoljak vagy fessek vagy vmi vele együtt. De mondjuk az nem rossz ötlet, hogy valami feladatot adjak neki. A beöltözés az tetszik neki, valami hasonló ötleteket még tudtok? Mert holnap is ketten leszünk estig, csak vasárnap lesznek itthon a szüleink meg a másik tesóm, aki 8 éves és lány és ők akkor elvannak már. De erre a 2 napra kell sok ötlet, amivel lefoglalom, nekem meg nincs ötletem.

2013. okt. 4. 12:41
 6/15 anonim ***** válasza:
egy ennyi idősnek már el kellene játszania magában pár órát. Nálunk a Lego az abszolút sláger, szétszedi, összerakja, nekem annyi a dolgom, hogy megdicsérjem. Színezni is szeretnek még ennyi idősen. Őszintén szólva velem max. kártyáztak, társasoztak ennyi idősen, de SOHA nem szórakoztattak egész nap, volt anyámnak más dolga is és volt más szomszéd gyerek. Ami még bevált, hogy pl. ha a nagymutató a 12-re ér, akkor játszok veled ezt és ezt. Addig csönd.
2013. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sportolni nem szeret, vidd ki ha szeret és fárassza ki magát minél jobban, ha az egészségével minden oké. Semmilyen cukros italt,ételt nem adnék neki, mert attól csak pörögni fog.
2013. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen otthonhagytak a szüleid 2 napra, és rád van bízva egy 6 éves teljes mértékben? Azért ez durva!
2013. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Vadszeder, este hazajönnek a szüleim, csak most dolgoznak. A nagyobbik húgom meg erdei táborba van.

Amúgy normális esetben elvan egyedül, van egy csomó pónija, azokat fésüli meg a babáit öltözteti meg ilyen hülyeségek. Persze hogy csak akkor nem tud egyedül játszani, amikor nekem kell rá vigyáznom.. Mondjuk most épp elvan mert gyurmázik. Kimenni azért nem akarok vele, mert nagyon hideg van, és én nem akarok betegen kint fagyoskodni amég ő rohangál meg játszik. Kinthagyhatnám egyedül de akkor meg tuti csinál valami hülyeséget vagy megsérül vagy valami és akkor az is az én hibám lesz, merthogy nekem kellett volna rá vigyázni..

2013. okt. 4. 13:31
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem 2 napig non-stop csak te vigyázol r mert elutaztak vhová.

Egyébként társasozhattok is amit te sem unsz annyira.

2013. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!