Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen, ha az embernek húga van?

Milyen, ha az embernek húga van?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok és nincs testvérem, se igazi, se féltesó, se mostohatesó. :) Most viszont állítólag örökbefogadunk egy 3 éves kislányt és ő lesz a testvérem.

Már nagyon várom, viszont nem tudom, milyen ha a valakinek húga van... valaki elmondja, akinek van? :D hogy mire számítsak meg hogy viselkedjek majd vele:)


2013. okt. 4. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Húg és húg között nagy a különbség. Az én húgom pl. 3 évvel fiatalabb nálam. Gyerekként mindig nekem kellett vigyázni rá, de jól elvoltunk, tiniként utáltuk egymást, most felnőttként elfogadtuk és segítjük a másikat.


De a te húgod 10 évvel fiatalabb, az kicsit más. Legyél vele kedves és türelmes. Játssz vele sokat, és tanítgasd, ha kérdez valamit, válaszolj és mesélj neki mindenféléről. Igazából a testvér az egyik legjobb dolog a világon, úgyhogy ne aggódj, biztosan nagyon fogjátok szeretni egymást. És ha szeretet és türelem van, akkor olyan nagy baj már nem lehet :)

2013. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos :)

Én akkor éltem át ilyesmit, mikor az unokatestvérem megszületett. Persze nem vagyunk együtt állandóan, de nagyon gyakran látom őt, és sokszor kell vigyáznom rá, és a most 2 éves tesójára. Én is 13 voltam, mikor született, most vagyok 19.

Először óriási érzés volt. Nagyon örültem, tényleg.

De azt mindenképp tudni kell, hogy egy kisgyerekkel sok gond van. Nem mindig csinálja, amit te akarsz, előfordulnak hisztik, el lehet velük fáradni rendesen. 6 év alatt megtanultam, hogy rengeteg türelem kell hozzájuk. Mindig legyél vele kedves, ok nélkül semmiképp ne legyél elutasító, akkor sem, ha unod a játékot vagy nincs kedved vele lenni. Ha rosszat csinál, akkor rá kell szólni, ha neked kell rá vigyáznod, akkor elsősorban a biztonságra kell ügyelni. Ha sír, vigasztald, ha duzzog, hagyd, hogy elmúljon. Nem kell mindig azt csinálni, amit ő akar, de mindig mindent szépen el kell neki magyarázni. Mivel nem te leszel az anyukája, elsősorban a szüleid lesznek érte felelősek, neked csupán annyi lesz a feladatod, hogy megpróbáld szeretni. Akkor is, ha rendetlen, hisztis vagy idegesítő. Sokszor elfogy az ember türelme, de egy kisgyerek annyi örömet tud okozni, hogy eltörpül mellette minden rossz dolog. Én rengeteget tanultam az unokatestvéreim révén. Tudom, mit fogok vállalni az anyasággal, nem tudatlanul megyek bele, tulajdonképpen minden fontos dolgot megtanultam. Hidd el, ha szeretni fogod, akkor csodaszép pillanataitok lesznek :) Még valami: soha ne féltékenykedj! Egy kisgyereknek több figyelem kell, és több idő. Toleráld ezt a szüleidnek egy ideig. Segíts, ahol tudsz, hogy a húgodnak legyen egy szupi, aranyos nővére :)

2013. okt. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Nekem a nővérem a "húgom", annyira infantilis és mindig én húztam ki a slamaszitkából. :)


Tök mindegy szerintem, hogy húg, vagy nővér.


Jó ha van. :)


Mivel új picike jövevényről van sóz, akinek gáymolításra, szeretetre van szüksége, azt mondom, hogy szeresd! Nagyon szeresd! :) Megéri, meglásd. :)

2013. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak öcsém van, de írok neked ha nem baj :)

Rengeteg különbség lehet nemen és korosztályon belül is, de általában a 3-4 évesek imádnivalóan lököttek. Szeretnek játszani és minden mókásnak tűnő dologban benne vannak.

Ha a kegyeibe fogad majd ne vedd magadra ha esetleg utánozni fog vagy állandóan rajtad lóg.

Emellett készülj fel arra is,hogy lehetnek súrlódások a legelején, hisz ő csak most csöppen bele a családotokba és ez a helyzet bár új lesz az összes családtag számára, ő kicsit nehezebben illeszkedhet be az új közegbe.

Egyébként legyél vele kedves és ülj le vele játszani. Kifestőzzetek, ha megengedik vidd el játszótérre vagy csináljatok valamit amit szeretne.

Összességében a kisgyerekek aranyosak, néha hisztisek vagy sértődősek, de elég hamar túllépnek a kis sérelmeiken.

Sok sikert a húgicához :)

2013. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Én is 13 éves lány vagyok, a kishúgom decemberben lesz 4 éves. :)

Mi elég jóban vagyunk, néha szoktunk veszekedni, de szerintem ez természetes.

Szerintem jó dolog ha van valaki akivel megoszthatod a gondolatodat, titkaidat. Én amikor kissebb voltam egyáltalán nem akartam kistestvért, még csak nem is számítottam rá, hogy egyszer lesz egy. Most viszont már egy napomat sem tudnám elképzelni nélküle.

Nagyon jó dolog ha valakinek van egy kistesója. Képzeld csak el! Egy kislány akinek te vagy a nővérkéje, az ő példaképe.

Én ennyit tudtam mondani, remélem, hogy jól meglesztek a kishúgoddal, mindenesetre legyél vele nagyon türelmes! Mert türelem bizony kell egy kistestvérhez, ezt tapasztalatból mondom. ;-)

Remélem boldog leszel a húgoddal! Sok sikert! :)

2013. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem van egy húgom, én 16 éves vagyok (és lány), ő meg 8 éves. Tehát 8 év korkülönbség van köztünk. Régebben gyakran összevesztünk dolgokon, például azon hogy ki legyen a fekete ló figurával, és hasonló kicsi dolgokon, vagy hogy a szüleim mindig neki adtak igazat, meg azt mondták nekem hogy ő a kisebb, hagyjam rá (ezt néha még most is mondják) és ez baromi idegesítő. De nem nagy veszekedések voltak, már aznap vagy maximum másnap kibékültünk. De amikor mérges voltam rá, akkor is ugyanúgy szerettem mint amikor jóban voltunk. Manapság meg már nem is szoktunk veszekedni, vagy nagyon néha. Meg ha majd nagyobb lesz, szeretnék vele eljárni moziba, plázázni, színházba, koncertre, meg hasonló helyekre, mint két barátnő. A világ legjobb dolga ha van egy testvéred, örülj neki hogy neked is lesz :)
2013. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! A hugommal köztünk 9 év kor különbség van,ennek ellenére vele értjük meg egymást a legjobban.:) Én 20 vagyok ő meg 11. Becsüld meg,és bánj vele szeretettel!:)
2013. okt. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!