Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet tultenni magát az...

Hogy lehet tultenni magát az embernek a régi családi sérelmeken?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 02:15
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Mivel nem írtál semmi konkrétumot, erre a kérdésre így nem lehet válaszolni semmit.
2013. szept. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy felnösz és a jelenben élsz, nem pedig a régi dolgokon rágódsz. Értelmes ember nem azon töri a fejét, hogy mi volt ezelött sok évvel, hanem azzal foglalkozik, ami van.
2013. szept. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy vagy felejtéssel vagy megbocsátással. A felejtés legtöbbször csak elfojtás, de van, aminél egészen jól működik.


A megbocsátás pedig akkor igazi megbocsátás, amikor egy folyamat végére értél, belül. A családi sérelmek, ha neked fájnak, akkor azokat úgy kell meggyászolni, mint minden más sérelmet, fájdalmat és veszteséget.


Amikor már nem fájnak, akkor vagy túl rajta. Emlékezni emlékezhetsz rá, de nem jelent semmit. És nem azért nem jelent semmit, mert erőszakkal el akarod nyomni magadban a hozzájuk tartozó érzelmeket, hanem azért, mert már nincsenek érzelemek, amik hozzá tartoznának - azaz feldolgoztad azokat.

2013. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szüleim elváltak, már régen...apu nagyon sokszor megbántott engem is, amit úgy gondoltam soha az életben nem bocsájtom meg neki és soha többet látni sem szeretném...viszont amikor bejelentette, hogy tüdőrákos, onnantól kezdve már nem a sérelmeket néztem, amit egész életemben kaptam tőle, hanem azt, hogy hogyan tudnék segíteni neki és hogy mennyire szeretem.Túl tudja az ember tenni magát dolgokon én úgy érzem, de lehet akkor már túl késő :(
2013. szept. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abszolút elcsépelt közhelynek hangzik,de egyrészt az idő az,ami segíthet,másrészt az akaraterő.A hit abban,hogy feltudok állni,és tovább tudok lépni emelt fővel,még ha hibáztam is.Hogy tudok bocsánatot kérni,de megbocsátani is a másiknak.Szerintem aki becsüli magát,az képes más iránt is tiszteletet érezni,és akiben ez megvan,az képes a megbocsátásra.Más kérdés persze,ki érdemel bocsánatot vagy tiszteletet a szemünkben,de azért mégis csak jobb a lelki béke.
2013. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!