Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretem a tesóimat, de nem...

Szeretem a tesóimat, de nem szeretnék az ingyen utazási irodájuk lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van két féltesóm. Az anyjuk egész életében abból élt, hogy nála szerencsésebb helyzetben lévő emberek társaságát kereste és tőlük kunyerált ingyen dolgokat, kedvezményeket. Sajnos a tesóim is teljesen természetesnek gondolják ezt a viselkedést. Hamarosan külföldre költözök. Szeretném néha meghívni a tesókat, mert nagyon szeretjük egymást, de azt nem szeretném, ha innentől én lennék az ingyen szálloda, ahova bármikor lehet jönni hónapokra is akár. Én bármikor szívesen látom őket, nem arról van szó, csak hát az, hogy valaki külföldön él, nem azt jelenti automatikusan,hogy kőgazdag és nekem most a saját egzisztenciám megteremtésére kell koncentrálnom. Ti hogyan tartanátok meg az egyensúlyt,hogy ne rajtam lógjanak folyton, de azért időnként itt legyenek?
2013. okt. 7. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Finoman tudatni kell velük, hogy akkor tudnak jönni, ha te ráérsz, így te tudod szabályozni az ottlétüket. Hivatkozhatsz akár arra, hogy kicsi a lakás...
2013. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy csak meghívásra jöhetnének.
2013. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Akkor hívnám őket, mikor szabin vagyok. Pl.: "Jövő hónapban kiveszek egy hét szabit, szeretném, ha ARRA A HÉTRE(ezt hangsúlyozd ki) eljönnétek meglátogatni."

Aztán mesélj nekik arról, hogy rengeteget melózol, és azért nem hívod őket több időre, mert nem akarod egyedülhagyni őket, és ne-ne-ne, ne is ellenkezzenek, te éreznéd magad kellemetlenül, ha nem tudnál ezidő alatt csak rájuk koncentrálni, szóval minden évben/félévente(max) csinálni szeretnél egy olyan hetet/hosszú hétvégét, mikor kijönnek hozzád. És majd mindig TE szólsz, hogy mikor érsz rá.

2013. okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet. Sajnos a kisebbik már most célozgat rá, hogy ő majd kijön hozzám egész nyárra, meg ilyenek.
2013. okt. 7. 09:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Hány évesek a tesók? Ha kicsik, hivatkozhatsz arra a nyarat illetőleg hogy nem lesz felülegyet, mert te dolgozol. Illetve, egész évben hivatkozhatsz erre. És akkor jönnek, amikor te szabin leszel. Gondolom ez elenyésző egész évben. De nem tudom melyik országba költözöl de az oda utazás is pénzbe kerül. Te ismered az anyagi helyzetüket, szóval lehet, hogy nem is tudnának olyan sokszor menni hozzád.
2013. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Je Veux ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy ez nem így megy. Amiket előttem javasoltak, azok jó módszerek.
2013. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
12 és 16
2013. okt. 7. 09:16
 8/13 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%
Én is voltam már hasonló szituációban bár a színtér nem egy külföldi ház hanem egy nyaraló volt. Sajnos az ilyen embereknek akármilyen kellemetlen is nekünk, ki kell hangsúlyozni, hogy mettől meddig jöhetnek mert nem veszik észre magukat. Nem azért mert hülyék csak egyszerűen így lettek nevelne. Ha kihangsúlyozod vagy esetleg nyomatékosítod, hogy a nyaralásuk után mennyi mindent kell csinálnod nem lesz belőle probléma!:)
2013. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Akkor mindenképpen hangsúlyozni fogom.
2013. okt. 7. 09:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: először is le kell fektetni a szabályokat, amelyeket te hozol (azaz te diktálsz, hiszen te vagy a meghívó fél):


Mivel nagyon hasonló helyzetben vagyok, mint te, és már külföldön elmondom, hogy én mit tettem az élősködés ellen:


Mindenki jöhet, aki akar, de az utiköltségét és az utazását ő maga oldja meg, oda és vissza is. Nálunk nem lakhat, mert nincs elég hely. ESETLEG hajlandó vagyok beszállni olykor-olykor (de nem minden estben és mindnekinél!) a szállodai szoba árába.

Az itt-tartózkodása alatt időnként beszállok az étkezésébe, illetve én fizetem. Minden más az ő ceh-je.


Ez az átlag magyar sztereotípiákba és rózsaszínű barbis álmokba nem fér bele, azonnal meg is szokták adni érte a megfelelő jelzős szerkezeteket - amivel csak maguk alatt vágják a fát.


Azt tudatosítsd magadban, hogy csak azértt, mert te jahlandó vagy másként élni, egy küldföldet bevállalni, orszáégot elhagyni, egy teljesen más világhoz alkalmazkodni, csak azért, mert muszáj, és neked valamennyivel több pénzed lesz, mint a rinyáló rokonaidnak, te nem vagy bűnös! nem vagy önző, országelhagyó. De nem is vagy köteles senkit - puszta "szeretetből" a nyakadba venni.


Azt érzed meg, ez segít a legtöbbet: ha valaki szeret téged, akkor álmában sem jut eszébe kihasználni és kizsigerelni téged, csak ezért, mert jobban élsz, mint ő, és mert a féltestvére vagy akárkije vagy. Aki ezt teszi, az nem szeret, annak csak a szája beszél a szeretetről.


Azt az embert tisztelik njobban, aki kemény is tud lenni, azaz tud nemet mondani. Aki mindig mindnere rábólint, azt a végletekig kizsigerelik, mert könnyű baleknak tartják.


Nyugodtan írhatsz privátot, tudok segíteni ebben a témában. Jópár "kedves és szerető" rokont le kellett már pattintanom, amióta kinn élünk, van tapasztalatom. :)

2013. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!