Odaadjam ingyen?

Figyelt kérdés
Nem épp a legjobb körülmények között élünk, leginkább máról holnapra. A párom testvéréék jól élnek, átlagon felül. Nekik két gyermek van, nekünk egy. A kisfiam és az övéké között 5 hó a különbség, így ritkán hozok el tőle pár db ruhát. Ha kérdezem mivel tartozom, akkor semmivel. Most elromlott a nagyobb fiú dvd lejátszója, nekem pedig van egy felesleges, igaz kaptam születésnapomra tesómtól. Nem vagyok sóher, ne értsetek félre, de odaadjam ingyen én is, vagy kérjem el az árát? Jól jönne a pénz, mert egy fillérem nincs, de közben meg ő sem kért pénzt azért a pár db ruháért.
2013. aug. 30. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

ingyen...



használni nem használod..

nem szándékoztad amúgy eladni... tőle ajándék...

2013. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérj tőle pénzt. Vagy add oda ingyen, vagy inkább ne is szólj, hogy neked van egy fölösleges, akkor inkább add el, és lesz pénzed belőle.
2013. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem szándékoztad pénzért eladni akkor nem. Családod belül szerintem ilyen téren nincs pénz kérés akár mennyire gazdagok vagy nem gazdagok.
2013. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igazából használtam, mert 2 szobás a lakás, csak még nincs kész a másik szoba és ott volt bent. A gyerekszobában is egy meg a miénkben is egy. Most azért felesleges, mert egy szobában vagyunk ketten, meg a fiúnk még kicsi, hogy neki legyen külön.
2013. aug. 30. 19:04
 5/20 A kérdező kommentje:
Odaadom ingyen csak megkérem, hogy ne adja el ha már nem lesz rá szüksége. Vagy ez hülyeség ??
2013. aug. 30. 19:08
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez így hülyeség! Neki adod akkor már nem szólhatsz bele, mit csinál vele. Add el inkább, ha ennyire nincs pénzetek!
2013. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Penzt kerni erte nem lenne korrekt...

Ha penzt szeretnel nyerni belole, akkor inkabb add el (aprod,jofogas stbstb)

Viszont csere-berelhetnel vele...

Pl. Oda adod neki a dvd lejatszot, es tapintatosan megkerdezed, hogy nincs-e foloslegesse valt/ kinott holmija.. vagy amiben epp hianyt szenvedtek, es nem erzed pofatlansagnak...mondjuk szereny velemenyem szerint a csalad azert van, hogy osszetartsanak, segitsek egymast... Ha gazdagok, akkor viszont vegyenek a gyereknek egy masik dvd lejatszot, te meg add el...

2013. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

sztem nem....testvérekközt belefér, ha megmondod, hogy ha nincsen szüksége rá, akkor ne dobja ki, vagy adja el, hátha máskor is jóljön még....

kapott dolgot amúgy sem szoktam eladni, ha ne kell hanme megkérdezem a volt gazdájától igényt tart-e rá...ha nem akkor eladom/ kidobom

2013. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent, ami jó állapotú és használható, elajándékozok. CSak annyit szoktam kérni, amire már nincs belőle szükség, de még mindig használható, ajándékozzák tovább.:)
2013. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
87%
Szerintem add kölcsön nekik. Így visszakerül hozzád, ha már nem lesz rá szükségük.
2013. aug. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!