Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy iszonyúa...

Mit lehet kezdeni egy iszonyúan nemtörődöm testvérrel?

Figyelt kérdés

A párom testvére sajna, nem az enyém. Hárman lakunk együtt, és azt az elején mondták, hogy náluk a kaja közös, nem fillérezgetnek.

Úgy voltam vele, hogy ez rendben is van, mindenki vásárol, mindenki eszik, nagyjából kiegyenlítődik a dolog.

Ugyan az anyagi részével is adódtak problémák (amikor a tesó ötödikén kapott fizetést, hatodikán bevásárolt kb. 3 napra, hetedikén meg közölte, hogy lenullázta magát), de azon még csak-csak túltenném magam.

Viszont abszolút nem gondol ránk. Illetve volt, hogy bevásárolt, hozott három sört, mondta hogy van nekünk is. De mi betegek voltunk és gyógyszert szedtünk, úgyhogy nem ittuk meg, mondván a sör eláll. Hát nem: reggelre mind elfogyott.

Tegnap hazaengedtek előbb a munkából, úgyhogy gondoltam, jófej leszek, sütöttem húst franciasalátával. El kellett mennem, mielőtt a párom hazaért volna, úgyhogy írtam neki egy papírt, hogy hol keresse.

De mire hazaért, az öccse a húsból ugyan hagyott egy kicsit, de a franciasalátát mind megette. Jó, nyilván neki is szántam belőle, de ha látja, hogy a bátyja túlórázik és még nincs otthon, akkor tényleg nem jut eszébe, hogy hagyjon neki? Tudja, hogy éhesen fog hazaérni..

Ma reggel meg velem szúrt ki, vettem tegnap három péksütit, hogy jó lesz reggelire. Nos, mire felkeltem, pont az utolsót ette.


Többször beszéltünk vele, hogy egy kicsit figyeljen már oda. Mindig megígéri, de mindig ugyanez megy. Mégis mi a fenét lehetne csinálni? Nem akarok egy hárpia lenni, de ez a nemtörődömség már nagyon kiborít.


2013. okt. 16. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

MEgbeszéled a pároddal, hogy vagy szól a tesvérének, vagy valamit változtatni kell.


Ha nem jut semmire, akkor VAGY a testvér költözik ki, vagy ti. Ha a barátod nem hajlandó ebbe belemenni, akkor meg neked kell lelépnek.

2013. okt. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is úgy élünk, hogy ott lakik velünk egyelőre a bátyám is. Nos, az első 3 hónapban még nálunk is úgy volt, hogy közös kaja, ha főzött valaki, akkor mindenkinek. De eleve bátyám 3x-4x annyit eszik, mint én, ha volt vmi főtt étel, én szívesen beosztottam volna hogy viszek belőle másnap ebédre, meg utána is jó lesz vacsira. Persze az egész eltűnt még aznap este.

Mi megtaláltuk a megoldást, így sosincs veszekedés: a bátyámnak vettünk egy kisebb hűtőt, a miénk a nagy. ,Külön hűtőbe tesszük a kaját, külön vásárolunk, csak a tisztítószereket meg ilyesmiket vesszük együtt, de azt is úgy, hogy ha veszünk pl. 1000 Ft-ért tisztítószert, akkor ő ad útólag 500 ft-ot és kész. És külön is főzünk (egyébként az ízlésünk is más, ő szereti a jó zsíros ételeket, amiből én nem is eszek). Nálunk ez vált be, először furcsa volt, mert hát mégiscsak testvérek vagyunk, de így nincs veszekedés sohasem ezekből. Ha anyukám küld otthonról vmi kaját, ő is két tároló edénybe teszi, ugyanakkora adagot kb. Aztán ő beteszi a saját hűtőjébe, mi meg a miénkbe. Utána mindenki úgy osztja be a kaját, meg a pénzét, ahogy jólesik neki.

2013. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem léphetünk le. Illetve nem várhatom el a páromtól, hogy kidobja az öccsét. A lakást se nagyon tudnánk fenntartani anyagilag, de a nagyobb probléma az, hogy az öccsének elég komoly drogproblémái voltak. Most próbál ezen változtatni és jó útra térni. De nagyon nehéz, mert pl. így meg kellett szakítania a kapcsolatot gyakorlatilag az összes ismerősével. Most kb. csak mi vagyunk neki, és ha lelépnénk és teljesen egyedül maradna, egész biztos, hogy visszaesne. Hiszen kihez máshoz fordulhatna, mint a régi barátaihoz? A nulláról nem lehet építkezni.

Én szeretem a párom, és nem akarom elhagyni. De nem várhatom el tőle, hogy kidobja az öccsét. Ha megtenné, nagyot csalódnék benne, mert az a helyes, amit most csinál. Én is ezt tenném, ha az én testvéremmel lenne ilyen probléma. Igazából ha a párom kidobná az öccsét, nem is tudom, hogy ugyanúgy tudnék-e rá nézni.

2013. okt. 16. 08:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt azért bírom, hogy itt rendszeresen azt a megoldást javasolják hogy meneküljön az ember, ahelyett hogy megoldaná a problémáját.Na mindegy..

Szerintem a megoldás az, hogy első lépésben beszéltek vele..

Utána..minden fizetésnél leültök, megbeszélitek közösen az összes havi kiadást hárman.A koszt pénzt pedig előre elkéred tőle.Gondolom tudod, hogy kb mennyit költesz egy hónapban kajára.Valamilyen szinten anyagilag, és háztartásilag külön kellene válnotok.Pl azért hogy ne legyenek ilyen péksüti meg evős problémák.Vagy ha nem akartok mert problémás, vagy nem tudom, akkor ha valamit szeretnél azt igen is közöld vele..pl a főzöl párodnak meg neki is, akkor hívd fel, vagy valahogy szólj neki hogy kinek mennyit szánsz..stb.Ha ennek ellenére csinálja a dolgait, akkor egyértelmű hogy semmibe vesz titeket.

És a legfontosabb hogy bármit csinál ami nem tetszik, akkor azonnal szólj neki.

2013. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélni kellene hárman. Leülni a konyhaasztalhoz egy listával.

Nagyjából tudod, hogy mennyi megy el kajára és ebből mennyi ami tartós élelmiszer (olaj, liszt, cukor, befőtt, konzerv, fűszer, tartós tej, mirelit, rizs, tészta stb.).

Nem lenne az is jó megoldás, hogy a testvér feladata lenne ezeknek a tartós élelmiszereknek a bevásárlása a fizetése utáni napon az általad megadott (közösen megbeszélt) lista alapján.

Mivel úgy tűnik, hogy te vagy ti vagytok a beosztóbbak, alaposabbak, akkor vállaljátok a friss áruk (pékáru, hús, zöldség) beszerzését apránként a hónapban.

Azért nézzétek meg, hogy ezek hogy állnak arányban egymással.

Vagy: a testvér adja oda a fizetése napján azt a megbeszélt összeget, amibe az étkezése kerül. beszéljétek meg, hogy ez legyen az első dolga.

Ha pedig főzöl, esetleg megodhatod, hogy kirakod dobozokba az adagokat. Így mindenki tudja, mi az ő része.

2013. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt már felvetettem a páromnak, hogy a kajapénzt előre el kéne kérni tőle, mert az elég abszurd, hogy gyakorlatilag a mi fizunk rámegy a kajára, öcsike meg hazaállít hó elején magának valamivel. De akkor meg az lenne, hogy mindig mi vásárolunk, mi tartunk mindent számon, miénk az összes munka. Az öccse így se nagyon száll be a házimunkába, merthogy ő tíz órát dolgozik naponta. Igaz, mi is..


De a probléma alapvetően a hozzáállásával van. Ez nem csak a kajánál nyilvánul meg, bár reggel ezen akadtam ki, mert nyilván bosszantó, ha az ember éhes :)

Viszont ilyenek vannak, hogy arra kelek, hogy ő már elment, a fürdőben meg megy a hősugárzó. Ha mondjuk kivételesen korábban megyek el, akkor egész nap ment volna? Az, hogy a villany égve marad, már nem is bosszant. Bár a rezsit ugye harmadoljuk...

Vagy például többször eljátszotta, hogy feltett ételt főni vagy sülni, aztán lefeküdt aludni. Az étel persze odaégett, nyilván. Azóta ha nekiáll főzni, én figyelem a kaját.

Megint más, hogy rendszeresen 1-2 napig nem szedi ki a kimosott ruhákat a gépből. Aztán persze moshatja újra, vagy elindít egy szárítást. De ő sír a legjobban a magas számlák miatt.


Tényleg rengeteg ilyen dolog van, nem is akarom részletezni. Persze sok mindent meg lehet oldani, csak az nekünk plusz energia és macera. Valahogy azt kéne elérni, hogy figyeljen oda a dolgokra. De hogy? Olyan szinten nem megy neki, hogy pl. amikor az egyetlen szabadnapomon leülnék tanulni, akkor ne üvöltesse már a zenét, mindig rá kell szólni. Igazából nem is értem :)

2013. okt. 16. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!