Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért vagyok ilyen selejtes?

Miért vagyok ilyen selejtes?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám (19) és egy hugom (14). Mind a kettem úgymond egyformák.. hétvégéjük arról szól h mindenük a buli, a bátyám minden hétvégén bevan rugva 19éves létére még szakmálya sincs csak vagyis van csak az egyik tantárgyból írásbeli vizsgán megbukott és újra kezdte.. Hugom (hát nekem) úgy viselkedik mint egy kis hülye liba. minden fiúnak kelleti magát, erős festék 14éves létére azért az nem semmi.. ha nem engedik el itthon hazudik és megy pasizni.. mind a ketten nagyon nyitott egyéniségek.. ha bekerülnek egy társaságba általában mindenkivel jóba lesznek.. velük ellentétben én kakukk tojás vagyok.. van barátom, tanulok, vannak céljaim.. nem tudok ismerkedni.. igazából már barátaim sincsennek.. na meg persze dolgozom is.. próbálok mindent jó szemmel nézni.. azt h ők ezt csinálják és h én semmit.. én annyira gyáva vagyok velük ellentétben.. őket nem érdeklik ha itthon lebuknak h ittak engem pedig ha rajtakapnának nem mernék még a szobából sem kimozdulni.. lehet kicsit féltékeny vagyok rájuk azért h ők sokkal közvetlenebbek..

2013. okt. 21. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem te vagy a selejtes...
2013. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el pár év múlva örülni fogsz hogy nem vagy olyan mint ők. Te jol csinálod, ne változz meg :)
2013. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Mert ly-nal írod hogy szakmája.
2013. okt. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat :) az ly meg véletlen volt
2013. okt. 21. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem velük jóval több baj van mint veled... Most te is meg akarsz bukni a vizsgáidon, vagy mi?

Abban igazad van, hogy lehetne több barátkozósabb, de még semmiről sem maradtál le. Gondolom hamarosan mész egyetemre, ott majd könnyebb lesz :) Egy csomó értelmes, hasonló érdeklődésű emberrel fogsz találkozni (meg egy csomó marhával is, de csak képes leszel szelektálni...)

2013. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
98%

Figyelj, kismadár. :) Ezek az első repülőleckék: :))


"velük ellentétben én kakukk tojás vagyok.."


Nem, nem az vagy, pusztán MÁS, mint ők. Ők úgynevezett extrovertált típusok, te pedig valószínűleg introvertált vagy. Az utóbbi fiatalon sokat szenvedhet, mert később érik, viszont százszor értékesebbé érhet, mint az előző.


"van barátom, tanulok, vannak céljaim.."


Ez volna a selejtesség? Nocsak... Mióta és ki szerint?


"nem tudok ismerkedni.. igazából már barátaim sincsennek.."


Most van barátod, vagy nincsen? Ha nincsen és nem tudsz ismerkedni, az nem jelenti azt, hogy te selejtes vagy, sokkal inkább azt, hogy vagy egészen más lelki alkat vagy, mint ők (lásd mint fent), vagy pedig a szüleid téged bántottak a legtöbbet.


" na meg persze dolgozom is.."


Ez is a selejtesség része volna? Hűha!...


" próbálok mindent jó szemmel nézni.."


Próbálod, de nem csinálod, igaz? Ha a fentieknek megfelelsz, akkor introvertáltként - és ha még egy kicsit okosabb is vagy, mint az átlag - nem is csoda, ha csak próbálod.


"azt h ők ezt csinálják és h én semmit.."


Ja, értem... Az a VALAMI amit ők csinálnak - amit te, az a semmi. Miért méred magad olyan emberekhez, akik egészen mások, mint te? A szilva tán selejtes, csak azért, mert nem almának született?


"én annyira gyáva vagyok velük ellentétben.. őket nem érdeklik ha itthon lebuknak h ittak engem pedig ha rajtakapnának nem mernék még a szobából sem kimozdulni.."


Nem te vagy a gyáva - maximum a félénk. A bátorság nem azt jelenti, hogy vakmerő az ember, és bármit bevállal, hanem azt, hogy ha gyáva is, ha fél is, szembemegy a saját félelmével és felülkerekedik azon. Gondolj arra, amikor nagyon féltél valamiről és sikereresen legyőzted.

Ők pedig nem báétrak, pusztán ostobák és a saját gyávaságukat így akarják túlkompenzálni.


"lehet kicsit féltékeny vagyok rájuk azért h ők sokkal közvetlenebbek.."


Nem. Nem féltékeny vagy, hanem veszettül irigyled őket - pedig teljesen fölöslegesen. Ők valójában egyáltalán nem irigylésre méltóak, csak ezt valaki - nyílván valamelyik vagy mindkét ostoba szülőd, nagyszülőd vagy rokonod - így jelzi nekik vissza.


Ezt értsd meg: semmivel sem különbek nálad! Te más vagy, más ember, más úton jársz, más célkokkal és más vágyakkal. A saját utadat kövesd, ne az övéket. Úgysem lehetsz olyan, mint ők, mint ahogyan a szilva sem lesz soha almává. Na és? Így kerek a világ: van benne szilva is, meg alma is. :)


És még valamit: nem létezik selejtes ember.

2013. okt. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy te vagy a kakukktojás!Ez azt jelenti,hogy valamit te csinálsz jól.
2013. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!