Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek meg fogja engedni...

Szerintetek meg fogja engedni vagy ez már pofátlanság lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nővérem, aki kb 3 hónapja vett magának egy igen drága fényképezőt, kb (200E Ft). Nagy becsben tartja és nagyon fontos neki.


Engem meghívtak egy diplomaosztóra, ahol én csinálnám a fényképeket..Anyának egyből az jutott eszébe, hogy kérjem kölcsön tesóm fényképezőjét.

Az igazat megvallva elég szétszórt vagyok, sok mindent hagytam már el (pl diákigazolvány meg ilyenek), de értékesebb dolgaimra nagyon figyelek..

Nem is tudom meg merjem-e kérdezni Tesómat vagy ez már pofátlanság lenne a részemről..Mit gondoltok?


Előre is köszi a válaszokat!


19/L


2013. dec. 1. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem pofátlanság, a lényeg, ha megsem akarja odaadni, akkor ne sértődj meg...

Ezeknek a gépeknek úgyis általában van nyakbaakasztójuk, le vedd a nyakadból:) ha odaadja, ha nincs ilyenje, akkor ne tedd le sehova..


Én ezt elmondanám, és utána odaadnám, ha az enyém lenne a gép.

2013. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezd meg, azzal nem veszítesz semmit... max azt mondja hogy nem.
2013. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér. Nekem is kölcsönadta a bátyám a gépét, mikor szükségem volt rá. Nem is lett semmi baja.

Szóval hajrá!

2013. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se pofátlanság, maximum nem adja oda.


A történetnek mondjuk van egy olyan része is (amire a testvéred nyilván rávilágít majd) hogy egy amatőr fotósnak hiába van 200 ezres gép a kezében, ugyanolyan (sőt, ha elnyomkodja a beállításokat akkor még rosszabb) képeket fog tudni vele csinálni mint egy 10 éves 5 megapixeles Sony-val.

2013. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

4-es. Attól, hogy nincs Neki profi gépe még érthet hozzá!

Mikor voltam 6 éves és nem volt biciklim nem azt jelentette, hogy nem is tudok! Nincs autóm, nem azt jelenti, hogy nem tudok vezetni. Sorolhatnám.

Amúgy nem olyan nehéz ezeket a mai gépeket kezelni, akármilyen profik is. :)

2013. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként van nyakbaakasztható része :)

Használtam már a gépét, a fények miatt volt elsősorban sokkal jobb, mint az enyém.

2013. dec. 1. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kövezz meg, de én a helyében nem adnám oda neked, ha tényleg szétszórtnak ismernélek. Pláne, ha nincs pénzed arra, hogy azonnal pótold/javítsd, ha valami történne.

A feladatot már elvállaltad, én úgy lennék vele, hogy akkor felszerelésed is van, nem anélkül ajánlkoztál fel, más cuccaira appellálva.

Persze egy kérdezést megér, de ha tényleg nem tudod pótolni, akkor ne is kérd el szerintem. Ez nem olyan kategória, hogy egy bocsival le lehet tudni.

2013. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondold át, hogy ha elveszítenéd, tönkretennéd, vízbe ejtenéd vagy egyéb dolog történne a géppel amíg te használod tudnád-e pótolni nővérednek a gépet, tehát tudnád-e kártalanítani.

Ha igen, csak abban az esetben merd elkérni tőle.

2013. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd egy ismerősöm nekem kölcsönadta egyszer a gépét.. Két ok miatt:

1.) Értek hozzá

2.) Nem a saját pénzéből vette...


Szerintem kérd kölcsön nyugodtan szóval, de ne lepődj meg ha nemet mond :).

2013. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem ha jó a kapcsolatod a testvéreddel akkor nyugodtan elkérheted tőle :)
2013. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!