Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért dicsekszik mindig a...

Miért dicsekszik mindig a nővérem?

Figyelt kérdés

Már külön élünk a nővéremmel de természetesen szoktunk találkozni.Mindketten a barátunkkal élünk az én barátomnak egy tök átlagos munkája van előtte az ő barátjának is egy átlagos munkája volt de most protekcióval bevitték egy jó munkahelyre ahol jól is keres meg ilyenek.Na most a nővérem barátja vett egy autót és most állandóan az orrom alá dörgöli meg kérkedik vele hogy van autójuk meg milyen jó munkahelye van a barátjának és hogy ők ilyen meg olyan drága helyeken voltak és állandóan azzal nyaggat hogy menjünk mi is pedig már százszor elmondtam neki hogy erre nekünk nincs keret az túl drága,de teszem hozzá hogy csak azzal tud dicsekedni ami a barátjának van,mert neki egy átlagos vagy azon aluli a munkahelye.Én pedig már tudom hogy mit tegyek hogyan kezeljem mert megbántani nem akarom jelenleg kerülöm a találkozást de ez sem tartható fent örökké,mert amúgy is ha bármi dicsekedni valója van rögtön felhív,mert most jogsizik persze a barátja fizette és most is felhívott hogy jaj sikerült neki a vizsga meg érdektelen dolgokat mesél el mindig csak hogy beszélhessen a jogsiról,és nem is olyan rég meg megkérdezte a barátja hogy én miért nem jogsizok le én meg mondtam hogy az nekünk most drága nincs rá keret,(persze ezt ő is tudja nagyon jól) erre meg ő felvágósan hogy az nem is drága... Ja igen nemrég szakítottak a barátjával majd aztán újra összejöttek akkor vagy az előtt egy kicsivel kapta meg az új munkahelyet.

Bocsi ha hosszú lett.



2013. dec. 3. 08:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Azért, mert azt akarja, hogy irigyeld. Olyan szánalmasan üres az élete, és ő maga is, hogy nem tud mással kompenzálni.


Ha ez zavar, akkor nagyon egyszerűen el lehet ezt inzétni: ha dicsekszik, akkor állj fel, és hagyd ott. Minden egyes alkalommal. Előbb-utóbb veled szemben be fogja ezt fejezni.

2013. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Rivalizál veled. Elég infantilis viselkedés, pláne testvérek esetében, felnőtt fejjel, gondolom már nem vagytok gyerekek.
2013. dec. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem feltétlenül dicsekszik...csak te irigykedsz..

Azért mondja el mert a testvére vagy és meg akarja veled osztani, mertvörül neki, szeretné, hogy vele örülj..


Nagyon szomorú, hogy neked érdektelen dolog pl a jogsi, de neki nem az, mesél róla, mert fogallkoztatja, mert örül neki.

Azért mert ti szarul álltok, ő azt nem feltétlenül tudja, hogy annyira, hogy egy jogsit sem tudtok kifizetni (szerintem sem anyira drága, jó nem olcsó, főleg hogy mit kapsz érte)

szeretné ha te is örülnél, és neked is jó lenne, azért hív magukkal, nem azért, hogy kérkedjen.

Tudja milyen jó jogsit csinálni, szeretné hogy neked is legyen...

2013. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem irigykedem...szerintem nincs miért...én boldog vagyok úgy ahogy vagyunk a barátommal és ezt nem a pénz határozza meg!Csak egyszerűen rosszulesik.Egyébként pedig nagyon jól tudja hogy hogy állunk anyagilag...mindent megosztok vele nem csak a testvérem hanem a barátnőm is a bizalmasom!
2013. dec. 3. 09:31
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
A férjem nővére pont ilyen, mint a testvéred. Összeállt egy pasival, aki kicsit módosabb családból származott (egyedüli gyerek),egy időre szakított a sógornőm, mert "elmúlt a szerelem", de fura módon amikor a pasi házat meg kocsit örökölt, rögtön rájött, hogy ő élete szerelme. Beköltözött a már szépen felújított házba, és nagyon gyorsan össze is hozott egy gyereket (a pasi nem hajlandó feleségül venni, mint utólag kiderült). Közben a srác családjának a vállalkozása becsődölt, ezért rábeszélte, hogy menjen ki külföldre dolgozni, így is lett, a pasi havonta jár haza 1-2 napra, a havi félmillát meg utalja haza, a sógornőm meg az utolsó fillérig elveri. Közben "véletlen" becsúszott még egy gyerek, amivel még jobban bebiztosította magát. Bocsi ha hosszú lett, lényeg az, hogy ő is mindig azon van hogy megvegyen mindenféle drága hülyeséget, hogy azt az orrunk alá dörgölhesse. Szerintem is az lehet a gond hogy borzasztó üres az élete (gondolom, már kapisgálja hogy jól elrontotta ilyen fiatalon azzal a két gyerekkel és végül nevelheti egyedül) és mással már nem tud kitűnni, csak az esztelen költekezésével.
2013. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ma 09:12:Igen már mindketten felnőttek vagyunk.
2013. dec. 3. 09:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem tudom...

Ha mindet tud, akkor lehet tapintatlanság tőle

Csak magamból indultam ki.


Jelezted neki, hogy zavar? Ha annyira jóban vagytok, akkor szerintem siman megteheted...

2013. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
3-assl értek egyet. Irigykedsz rá, ezért zavar, hogy elmeséli ezeket a dolgokat.
2013. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

ma 09:31: Valahogy meg tudtad oldani a dolgokat?Vagy mit teszel amikor dicsekszik?

ma 09:37: Még nem beszéltem vele...lehet igazad van és beszélnem kéne vele,csak attól tartok hogy megharagszik vagy megsértődik vagy megbántom.

2013. dec. 3. 09:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom az én véleményemet és változatomat a nővér szemszögéből. Nálunk ugyanez a helyzet. Ha velem bármi jó dolog történik az életben, én mindig elmondom neki, mert ilyen vagyok. Ez nem dicsekvés, nem felvágás, egyszerűen csak ha bármi apró dolog történik ami nekem örömet okot, azt szeretem minnél több emberrel megosztani a környezetemben. De ezt húgom mindig úgy fogja fel, és már a szememre is vetette, hogy dicsekszek. Közben látszik az arcán, hogy majd megpukkad az irigységtől. És ő ezeket mind gúnyolódva a szememre hányja mindig, amikor csak olyanja van...
2013. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!