Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha az idősebb...

Ti mit tennétek, ha az idősebb testvéretek így szervezkedne? És mindig ti lennétek ostobának beállítva, csak mert ő idősebb?

Figyelt kérdés
15 év a korkülönbség. Tavaly örököltünk egy házat, eladtuk, fele-fele arányban osztoztunk a pénzen, ami kevesebb, mint 2.300.000 ft-ot jelentett. Rögtön kezdődtek a viták, hogy vegyek házat. Nem lakást, házat. Lehetőleg valami lepukkant, Borsod megyei faluban, mert hogy ők Miskolcon laknak, meg itt a sok "rokon"...Na most, engem nem köt ide fittyfene sem, egyetlen rokonunk sem áll szóba velünk a nagyanyánk egykori stiklijei miatt. Mit tegyek, hogy leszálljon a bátyám erről a témáról? Egyszerűen NEM akarok ebben a megyében maradni, Budapesten szeretnék dolgozni, és élni is. Az örökségemből szakmát tanultam, csak hogy értse mindenki. És ha lenne pénzem, sem fektetnék be egy 1,5 millió forintos házra, amiben se víz, se gáz, semmi nincs. Inkább nyomorognék egy darabig munka mellett, akár külföldön albérletben, hogy még gyűjtsek, és úgy vennék esetleg lakást. Nem bírom már, hogy hülyének vagyok kezelve, mert a bátyám 35 éves, én meg 20. Ha bármit mondani merek, tettlegességig fajul a dolog. Volt, hogy megfojtogatott egy ilyen vita közben, de az másik történet. Előre is köszi a tanácsokat!

2014. jan. 7. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fehér Virág, nem értelek.

Ha 2,3 M van a számládon, miért maradsz egyáltalán egy ilyen ember közvetlen közelében, hogy bánthasson?

Vegyél egy busz- vagy vonatjegyet és menj a fővárosba MOST és probléma megoldva.


Akkor is ezt tenném, ha kicsit későbbre terveztem volna valamiért a költözést. A nyugalom bármit megér, még akkor is ha pár hónapig nem találsz állást.

2014. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mi tart vissza, hogy elköltözz és úgy élj, ahogy akarsz, és hagyd, hadd dühöngjön távol tőled, ahogy csak jólesik neki.
2014. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"Volt, hogy megfojtogatott egy ilyen vita közben," mit tennék? feljelentést
2014. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, a feljelentés már esélytelen, több, mint fél éve történt a fojtogatásos eset. Anyám márciusban lesz nyugdíjas, és egyébként beteg. (olyan szinten rosszul szokott lenni, hogy ha itthon vagyok, virrasztok, meg ilyenek, hogy ha baj van akkor időben hívhassak mentőt)Szóval nem akarom magára hagyni. Ő mondja, hogy menjek, meg is tudnék élni, munkám is kb. azonnal lenne, meg eléggé jól is keresnék. De nem merem itthagyni, mert a testvérem kilométerekről mer pofázni, de ha arra kerülne a sor, hogy gondoskodjon édesanyánkról, eltűnne az éterben. Soha nem érdekelte, mi van anyánkkal. Én nőttem fel a rettegésben (anyám szívbeteg), az én kezeim között halt meg majdnem. Kétszer is. Szóval...:/
2014. jan. 7. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: teljesen együttérzek veled és pont nekem is van egy bátyám, aki anyám háta mögött áll és befolyásolja. Egyelőre a rokonokkal való kapcsolat tartás a téma, de ugyanígy szervezkedik ellenem és be akar dugni egy kis lyukba, hogy majd ott lakjak. Anyunkat is ő piszkálja fel ellenem folyamatosan immár 15 éve.

"Ha bármit mondani merek, tettlegességig fajul a dolog."-ez nálunk is pontosan ugyanígy van. Biztos vagyok benne, hogy a gyerekkori sérelmeik miatt viselkednek így a nagy tesók, amelyeket anno a szülők rosszul kezeltek: kis tesót ráakasztották a nagyra, hogy azt ellenőrizze vagy a nagy vigyázzon a kicsire, közben mindig felelőssége vonták, stb. Minden felnőttkori testvér problémának ez a gyökere.

Éppen azon gondolkodok én is, hogyan tudjam leállítani, vagy legalábbis egyezkedni.

2014. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

mondd neki, hogy persze, persze de te akarsz házat nézni, ne engedd hogy beleszóljon, aztán ne csinálj semmit

a pénzedet meg kösd le pár évre, mire lejár már nem fog vele foglalkozni senki

2014. jan. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Elmenni, telefont, egyéb kapcsolati lehetőségeket megszakítani és kész.
2014. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi van veled azóta kérdező?
2018. júl. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!