Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti is sűrűn tapasztaltatok...

Ti is sűrűn tapasztaltatok vagy hallottatok tesvérek egymás iránti féltékenységéről? Idősebb testvér a fiatalabbra, és fordítva? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Persze, ilyen előfordul. Kicsi korban szerintem kivétel nélkül minden nagytestvér féltékeny az újszülött kistestvérére, hiszen - főleg, ha a kicsi a második - az elveszi tőle az anya kitüntetett figyelmét.


Ilyesmi később is megfigyelhető, de akkor már szerintem kisebb-nagyobb nevelési bajt jelez.

2013. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzatenni, hogy felnőtt korra gondoltam, kb 30 körül.
2013. szept. 2. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Féltékenységről nem,de rivalizálásról igen.Az unokatestvéreim is ilyenek,pedig az egyik lassan 40 éves,a másik meg 35 környékén van..
2013. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagymama által van ki tüntetve az unokahúgom. Hogy ő az okos meg a mit tudom én mi. Mit szólok ehhez? Lesz.rom. Vagyis annyira nem, mert egy-két nagyon komoly címet elértem (egyetem első, köztársasági ösztöndíj), de mindezt csak azért hogy lássa van nála jobb, de aztán meguntam. Most inkább foglalkozom a saját életemmel és igyekszem felfelé.


Idősebb bátyámmal régen rivalizáltunk, de most már csak poénból, mert nem igazán érdekel, hogy mit vesz/ért el. Én annak örülök hogy jóban vagyok vele, és hogy nincs jelentős gondja az életében.

2013. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!