Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért flegmázik velem a...

Miért flegmázik velem a testvérem? Másokkal, idegenekkel, meg olyan kedves! Nem pont a testvérével kellene kedvesnek lennie?

Figyelt kérdés

Már évek óta ezt csinálja, igazából gyerek korom óta. Ő idősebb 26 éves!

Mindenbe bele szól, ha hozzá szólok, mintha süket lenne. Ha nem olyan hangosan köszönök, vagy nem olyan hangsúlyt tartva, elkezd veszekedni, idegesíteni vitázni!

Akkor nem szóltam hozzá, akkor azért szólt oda, hogy én nem köszönök neki, és ment anyához bepanaszolni!

Már elkerni nem merek tőle semmit, mert úgy g, se adja, mef "minek adnám oda?"


És a legrosszabb ebben, hogy amilyen gonosz velem, olyan kedved a vad idegen emberekhez! A barátainak bármit oda ad, pénzt is, velük olyan jól eldumal, barmi szivesseget megtesz, nekem semmit!

Az eladókkal, is rendes, megdícsért néha 1,2 csajt, akikkel beszélt!


Engem meg kiröhögtet a baratnoivel! Jövök haza, hallom, hogy rólam beszélnek, és röhögnek!


Egyszerűen nrm értem! Mindenkivel kedves, rendes, de engem meg utál, piszkál, mindent megtesz, hogy legyen vita!


Most miért ilyen? Másokkal hogy lehet kedves? Azt hittem, aki bunkó, az mindenkivel az!

És nem vagyok már gyerek, hogy idegesitem!

18/F



2014. jan. 13. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Sz.arjál rá. Magyarországon testvér testvérnek a legnagyobb ellensége. Vedd már észre, hogy abban az országban élsz, amiről úgy szól a vicc: ha a pokol bugyraiból megpróbál kimászni, a többi visszarántja XD
2014. jan. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá magasról. Esetleg később, amikor majd szüksége lesz valamire, vagy bajban lesz, akkor tegyél hasonlóképpen. Esetleg húzd el a dolgot, szenvedjen, és csak utána segíts rajta. Talán felnyílik a szeme. Ha nem, akkor hagyjad, az én húgom is hasonló kategória.
2014. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem, miután elköltöztök otthonról ő lesz az aki keresni fog.

Az ember idővel rájön, hogy a testvére az egyetlen olyan rokona akire (jobb esetben) egész életében számíthat.

Gyerekként gyilkoltuk egymást a bátyámmal. Neki már gyermekei vannak, más városban élünk. Mégis gyakran találkozunk, beszélünk. Sokkal jobb a kapcsolatunk mint gyerekekként.

2014. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ez elég nagy gyökér lehet. Látszik, hogy csak a külvilág vélemény számít neki, semmi más.
2014. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez sajnos jellemző emberi tulajdonság: azokat jobban hajlandó az ember bántani, akik közel állnak hozzá, mert "úgyis megbocsátanak".

Itt van pl húgom férje. Rendes ember, de ha programok szervezéséről van szó, "hová menjünk?" kérdésekben iszonyat önző. Hugi folyton csak alkalmazkodik.

Fura módon, míg húgomnak csak bejelenti, hogy mi lesz, és közelharcot kell vívnia a sógorommal, hogy ne csak a férj érdekei érvényesüljenek, addig velem szemben mindig alkalmazkodó volt. Mármint a sógorom. Velem szemben hamarabb enged, mint a saját feleségével szemben. Mert én kvázi "idegen" vagyok neki.

Ugyanez van nagyapám és apám között. Nagyapám olyanokat megcsinál apuval, hogy csak lesek, velem meg mindig jófej.


Értehtetlen, de ez sajnos egy általános jelenség, amit leírtál :(


Amit te tehetsz, hogy ha kötekedik, azt elengeded a füled mellett, és csak akkor szólsz hozzá, ha rendes hangon beszél veled. Ha ennyire agyilag zokni (már bocsánat, hogy sértegetem a bátyád), akkor úgy kell bánni vele, mint a kisgyerekkel. Rá fog szokni, hogy normálisan beszéljen veled, ha mondani akar valamit.

2014. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért 26 évesen lehetne több esze is. Ráadásul még mindig otthon lakik, és csak barátnői vannak...
2014. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szegedi Dániel válasza:
Ha te is gorombáskodni kezdesz az csak ront a dolgon. Szerintem beszélj vele esetleg anyud segítségével. Észre kell vennie magát. Legyél vele kedves és idővel ő is átveszi a példát (remélhetőleg).
2014. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

Habár régi, de azért ideírom:

1-es kommentelő, remélem, már nem vagy M.országon, és éled életed valahol külföldön, a migránsok közt! Ők biztosan szeretnek, mert a testvéreid meg nem!

2020. nov. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!