Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez mennyire normális? Másnak...

Ez mennyire normális? Másnak is van, ekkora korkülönbséggel testvére? Hogy kezeltétek? Nem anyáskodtok/apáskodtok felette?

Figyelt kérdés
Anyukám közel a negyvenhez, ma mutatott egy pozitív terhességi tesztet. Tesómmal elkezdtünk beszélgetni hogy hatalmas korkülönbség lesz a kicsi és köztünk. Nem tudjuk hogy kellene ezt kezelnünk. Minden esetre örülünk a picinek csak furcsa számunkra hogy huszonévesen születik meg a legkisebb tesónk.

2014. jan. 25. 11:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan rossz az, hidd el. Legalább lesz két érett testvére akitől bátran kérdezhet. Mivel már valószínű nem is éltek otthon a kicsinek is könnyebb lesz, nem kell annyit osztozkodni, pl Anyuka figyelmén...
2014. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyud meg akarja tartani,akkor örüljetek vele.Ismerek családot,akiknek a gyerekei között ekkora a korkülönbség. Jól el vannak.Az anya fiatalon szülte az elsõ 2-õt és 40 éves korára szült még másik 2.
2014. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Persze ez nem rossz, örülünk is neki. Legalábbis én. Öcsém szerint meg vannak bolondulva a szüleink hogy 39 és 45 évesen még be vállalnak egy gyereket.

Csak furcsa. Gondoltam ennyi idősen azért már örülnek hogy nem otthon lakunk, nyugalom van és élnek kettecskén :) De ezek szerint hiányzik nekik a nyüzsgés.

2014. jan. 25. 11:45
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy nem tervezett gyerek, de meg tudják engedni maguknak, hogy megszülessen.


Ha tervezett, akkor lehet, hogy még egyszer vissza akrnak fiatalodni és újra átélni a gyereknevelés örömeit.


Mellesleg egy 40 éves nö még nem öreg egy gyerekhez, böven van ideje felnevelni.

2014. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

csak pozitívat tapasztaltam...


nálunk gyakori a családban...


vannak az idősebb korosztályban is (nagyszülők testvérei annyi idősek, mint az én szülőm, velük nőtt fel...)

unokatesóim esetében is több ilyen van...

nagyon jó.. mármint a nagyszülők testvére esetén, mert emiatt sokkal jobban tartjuk a kapcsolatot.. és a nagyszüleim testvéreinek gyerekeivel nőttem fel..


unokatesómmal egy idősek vagyunk, a bátyja és a nővére már 40-es, a gyerekeik 18 évesek..



mi 26-27 évesek vagyunk..

sok időt töltött náluk gyerekként, főleg nyáron, mert sajnos az apukája 10 éves korában elhunyt...

segítettek a tanulásban..plusz ide-oda elvitték, majd ő vigyázott sokat az unokaöccseire, unokahúgaira

2014. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 hónapos az öcsém én 24 vagyok. Szerintem nem lesz gond.

Mivel én a saját családomból indulok ki számára én nagy segítség leszek, mert ha nem tudna majd hova menekülni anyámtól tuti elvinnék a rosszba mások az életképtelensége miatt. Persze, fogok anyáskodni, mert muszály lesz anyám helyett tanítanom, de legalább ha felnő lesz egy teljesen bizalmas kapcsolatunk. Ne aggódj , ugyanolyan lesz vele is a kapcsolatotok csak annyi lesz a különbség, hogy most már nem fogtok megsértődni ha a kicsivel többet foglalkoznak vagy ha a ti cuccotok kell majd neki :)

2014. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

többet foglalkoznak *vele


Ez lemaradt :)

2014. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A párom 23 éves, a húga 19, és az anyjuknak három éve született egy lánya az új férjétől. Egész jól megvannak, habár Ők már nem laknak otthon.
2014. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ekkora korkülönbség, de pont a minap gondolkodtam rajta, ha anyáék még bírnának egy harmadik tesót, én szívesen fogadnám. Nem mondanám, hogy a másik kettőnek tökéletes nővére voltam, így 20 éves fejjel szerintem sokkal jobban tudnék kezelni egy kistestvért. 11 voltam, mikor öcsém született, már azt is nagy különbségnek éreztem, és felette "anyáskodtam". Pelust cseréltem, öltöztettem, etettem. Most azért a 11 éves húgom kezében nem tudnék elképzelni egy babát.

(Nem azért pelenkáztam én, mert rám sózták, hanem mert élveztem. :)

Szerintem amiben lehet, támogasd édesanyádat. Házimunka, esetleg egy lábmasszírozás, később meg a babával. Nagyon jól fog esni neki, közel kerülsz a testvéredhez is, akire lehet inkább gondolsz majd úgy, mint unokaöcs/húg.

2014. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Én a másik oldalról mondom, hogy szerintem nem jó. Akárhogy szeretitek, a korkülönbség miatt sosem lesz olyan. Én mindig magányos voltam, miközben a testvéreim ott voltak egymásnak. Pedig szerettek. Úgy érzem elvesztettem valamit, mert ők emlékeznek rám amikor kicsi voltam, én viszont nem emlékszem rájuk. Aztán persze akármennyire is jó a kapcsolat, a testvérek elkezdik élni a saját életük, és a kicsire nem jut annyi idő. Idegenné válnak, és a fiatalabb feszélyezettehn érzi magát a sok okos felnőtt között. Azt hogy ti vagytok az idősebbek, sosem lehet levetkőzni. Én 22 vagyok, de még mindig úgy érzem sosem "győzhetek" semmiben.
2014. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!